Як донеччанам отримати компенсацію за працевлаштованих ВПО

Семаковська Тетяна 14:30, 24 Травня 2023

kompensaciya za pracevlashtyvannya VPO 543f7

Після початку повномасштабної війни Уряд запровадив програму надання компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Вона регулюється Постановою КМУ № 331 від 20 березня 2022 року.

Про це інформує Донецький обласний центр зайнятості.

Проєкт націлений на стимулювання підприємців брати на роботу ВПО і пришвидшення адаптації та зайнятості людей, які переїхали з небезпечних регіонів. Програма продовжує діяти і в поточному році.

Розмір компенсації

Сума компенсації роботодавцю дорівнює розміру мінімальної заробітної плати — 6700 гривень. Ці кошти держава виплачує за кожну працевлаштовану внутрішньо переміщену особу впродовж двох місяців.

Як скористатися послугою?

Для отримання компенсації через центр зайнятості необхідно подати:

  • заяву про компенсацію витрат, форма якої затверджена Державним центром зайнятості;
  • копію наказу про працевлаштування особи;
  • документ що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених Порядком;
  • відомості про працівників, які є застрахованими особами;
  • копію довідки про взяття на облік ВПО.

Контактні телефони та електронні адреси центрів зайнятості Донецької області можна переглянути за посиланням.

Як скористатися послугою онлайн?

Для подання заяви в електронній формі через «Портал Дія» необхідно:

  • створити особистий електронний кабінет користувача на порталі, пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію;
  • заповнити, підписати та подати заяву, яка формується засобами «Портал Дія».

Читайте також: Як у Вільногірській громаді дбають про ВПО та їхній комфорт в евакуації?: дослідження ГО «Бахмутська фортеця»

За даними Донецького обласного центру зайнятості, з початку 2023 року компенсацію отримали 76 роботодавців регіону за працевлаштування 174 переселенців.

Потрібна консультація щодо отримання компенсації?

Якщо у Вас виникли питання або потрібна детальна консультація щодо отримання компенсації, телефонуйте до call-центру Донецької обласної служби зайнятості за номером: 0 800 33 61 67.

Раніше ми писали, про те, де та як працюють Центри підтримки та осередки для бахмутян в Україні.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Петиція із закликом до Президента підписати закон 11161 зібрала голоси

Семаковська Тетяна 09:45, 17 Березня 2025
Володимир Зеленський Крим, мобілізація вибори в Україні
Президент України Володимир Зеленський / фото ОП

Петиція бахмутського активіста Аркадія Петросяна, із закликом до Володимира Зеленського, президента України, підписати закон 11161 набрала необхідну кількість голосів, йдеться про 25 тисяч підписів. Тепер голова держави повинен розглянути її та дати відповідь.

Переглянути кількість голосів, відданих за петицію, можна на офіційному інтернет-представництві президента України.

Закон 11161: петиція зібрала голоси

Петиція про закон 11161, який дозволить мешканцям, чиє майно на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) отримати компенсацію за зруйноване житло, зібрала 25 223 підписи з 25 тисяч необхідних. Бахмутський активіст Аркадій Петросян створив петицію, щоб привернути увагу президента до раніше ухваленого народними депутатами закону 11161.

Петиція щодо проєкту закону 11161 зібрала голоси / скриншот станом на 16 березня

Закон 11161 передбачає механізми, які підтвердять, що пошкоджені та зруйновані оселі на окупованих територіях або в зоні активних бойових дій вважаються знищеними та підлягають наданню компенсацій за програмою “єВідновлення”. При цьому акт обстеження житла не вимагатимуть.дозволять мешканцям, оселі яких розташовані на ТОТ, отримати можливість на компенсацію за зруйноване житло.

Зазначимо, що Верховна Рада ухвалила проєкт закону 19 грудня 2024 року, а 30 грудня закон передали на підпис президенту. На це передбачено 4 місяці з моменту ухвалення закону.

Етапи перебігу ухвалення закону 11161 / скриншот

Щоб додатково привернути увагу президента до важливості підписання проєкту закону активіст Аркадій Петросян ініціював петицію, яку підписали понад 25 тисяч переселенців та переселенок. Петицію передадуть на розгляд Володимиру Зеленському.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Петиція щодо законопроєкту №11161 наближається до фінішу: скільки ще потрібно підписів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:25, 12 Березня 2025
Підписання документів / фото ОП

Петиція до Володимира Зеленського з проханням підписати закон 11161, який дозволить мешканцям, чиє майно на ТОТ, отримати компенсацію майже набрала потрібну кількість голосів до розгляду її президентом. Станом на 12 березня залишилося трохи менше ніж 3 000 підписів. Після цього Володимир Зеленський повинен розглянути петицію.

Детальніше про це, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Петиція щодо закону №11161: скільки залишилося підписів

В грудні 2024 році з’явилася петиція №22/238978-еп, в якій громадяни та громадянки просять Володимира Зеленського підписати законон №11161. Він має на меті створити механізм отримання компенсації за знищене чи пошкоджене майно на територіях, де ведуться активні бойові дії або які окуповані.

Станом на зараз відсутній механізм компенсації за житло для таких осіб, що ставить перепони для їхньої подальшої інтеграції у нових громадах, а також погіршує їхній соціально-економічний стан, що в підсумку нерідко змушує людей виїжджати з України за кордон або навіть повертатись на окуповані території“, — вказують автори петиції.

На момент написання матеріалу, петицію підписали 22 182 особи з 25 000 необхідних для розгляду Президентом України.

Закон був підтриманий Верховною Радою ще 19 грудня 2024. 30 грудня 2024 року його передали на підпис Президента, без якого механізм не може запрацювати. На це передбачено 4 місяці. Протягом цього часу Володимир Зеленський має ухвалити рішення щодо його підписання або непідписання.

Петиція ж має на меті пришвидшити процес підписання та реалізації механізму компенсування за знищене чи пошкоджене майно на територіях, де ведуться активні бойові дії або які окуповані.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Володимир Зеленський Крим, мобілізація вибори в Україні

Петиція із закликом до Президента підписати закон 11161 зібрала голоси

Петиція бахмутського активіста Аркадія Петросяна, із закликом до Володимира Зеленського, президента України, підписати закон 11161 набрала необхідну кількість голосів, йдеться про 25 тисяч підписів. Тепер […]

Петиція щодо законопроєкту №11161 наближається до фінішу: скільки ще потрібно підписів

Петиція до Володимира Зеленського з проханням підписати закон 11161, який дозволить мешканцям, чиє майно на ТОТ, отримати компенсацію майже набрала потрібну кількість голосів до розгляду […]

14:25, 12.03.2025 Скопіч Дмитро

Чи розглядає Бахмутська МВА виділення коштів з бюджету на купівлю житла для бахмутян

Одна з найбільш нагальних потреб бахмутян, це житло. Люди не можуть ні отримати компенсацію, оскільки майно знаходиться в окупації, ні придбати його самостійно. Редакція дізналась, […]

бахмута

Чи можуть мешканці державного житла отримати компенсацію за його руйнування

До редакції звертались бахмутяни із запитанням про те, чи є якась можливість отримати в майбутньому компенсацію за зруйноване житло, якщо воно було надане державою та […]

Чому можуть відмовити в компенсації за зруйноване житло: причини

Щоб отримати компенсацію за зруйноване житло в Україні потрібно подати заяву до Дії. Для мешканців та мешканок тимчасово окупованих територій наразі депутати ухвалили Закон 11161, […]