«Навіть, якщо буде одна заявка на евакуацію» — я поїду: як киянин рятує людей на лінії фронту

Семаковська Тетяна 17:49, 9 Листопада 2022

Screenshot 114 aacf5Сергію 39 років, він родом з Києва, до повномасштабної війни чоловік працював відеооператором, але згодом, як й сотні українців втратив роботу. Чоловік почав займатися евакуацією людей з гарячих точок, спочатку це був рідний Київ, на околицях якого точилися бої. Згодом, Сергій приєднався до волонтерської організації і тепер рятує людей, які живуть неподалік від лінії фронту.

Редакція «Бахмут IN.UA» розповідає історію киянина

За словами героя, спочатку все почалося з допомоги знайомим. Подруга Сергія, на початку повномасштабного вторгнення евакуювалася за кордон, а йому залишила свою машину. Жінка попросила, щоб авто використали в добрих цілях, так й склалося. До Сергія спочатку звернулися знайомі, чоловік вивозив з Гостомелю, Києва та Чернігова людей, а далі все закрутилося, відіграло роль й сарафанне радіо.

Згодом, Сергій опинився в Рівному та долучився до християнської благодійної організації «Hope to People». Від імені цієї організації Сергій разом з іншими волонтерами почав їздити на евакуацію людей в Слов’янськ, Краматорськ, Костянтинівку та Дружківку. З собою чоловіки везли гуманітарну допомогу, назад привозили людей.

«Так, я вперше потрапив в Донбас. Мені там дуже сподобалося, особливо люди, емоції від цієї діяльності дуже припали мені до душі. Це були мої перші поїздки в той напрямок, в середньому їхали один раз на тиждень, це не дуже багато, мені було мало поїздок», — пригадує у розмові герой.

За словами, чоловіка йому хотілося бути ближче до фронту, щоб мати змогу більше допомагати. Доля немов почула прохання нашого героя, вже незабаром він знайомиться з координатором поїздок RescueNOW. Харківському фонду були потрібні водії, адже на Донеччині був тільки один водій, який займався евакуацією людей. Відтак, наплив людей був досить високий, тож Сергій доєднався до діяльності RescueNOW.

«Я дуже довго просив координаторів фонду можливості поїхати в Соледар, але там було дуже гаряче, тож мене не сильно хотіли пускати. Але все-таки я зміг туди потрапити. Був випадок, що у нас була гумдопомога для Соледару, а їхати не було кому. А трошки пізніше потрапив і на евакуацію, вона була зовсім інша! Не така, як в Слов’янську чи Краматорську, для мене це були тилові міста. Я відчув, що ця евакуація, саме та, якою я хочу займатися й надалі. Ти буквально висмикуєш людей з-під обстрілів і підвалів!», — розповідає Сергій.

На думку волонтера, попит на евакуацію збільшуватиметься, коли люди зіштовхнуться з першими сильними морозами. Це може стати поштовхом для них виїхати, адже звуками вибухів, їх вже не налякаєш. Зараз, каже Сергій, найбільше попиту на евакуацію в Бахмуті (особливо район Собачовки і Забахмутки).

Screenshot 115 035b2

Сергій на робочому виїзді. Фото: Таня Синя

Заявки на евакуацію Сергій отримує із різних джерел. Відтак, чоловік сам роздає свій номер місцевим, щоб ті могли з ним зв’язатися в разі потреби. Окрім того, у фонду, де працює Сергій, є партнери, це БО «Благодійний фонд Все буде добре Україна», який співпрацює з Донецькою обласною адміністрацією, туди люди звертаються на гарячу лінію евакуації. Також можна звертатися на гарячу лінію RescueNOW — +38 067 644 30 19.

«Наша головна ціль — це врятувати людину якнайшвидше, тому звідки саме надійде заявка неважливо. Навіть якщо це одна заявка — я за нею поїду», — розповідає Сергій.

Зазвичай у дорогу Сергій вирушає один, інколи з ним їдуть інші волонтери, але це радше виняток, ніж правило. Стосовно страху, герой каже, що його практично не має.

«Є якийсь момент страху, але, мабуть, він менший ніж у людей які цим не займаються. Я беру себе в руки, дихаю, зупиняюсь, оцінюю ситуацію і йду вперед або знаходжу альтернативний варіант рішення. Евакуація з фронту — це надзвичайний мікс емпатії і адреналіну. І я надзвичайно люблю життя і людей!», — каже герой.

Screenshot 116 e203d

Люди, яких евакуювали з Бахмута в безпечне місто. Фото: Таня Синя

Також, волонтер наголошує, що він без проблем евакуює людей з тваринами. Відтак, переїхати у безпечне місце з кішкою чи собакою можна всім охочим, серед екзотичних мешканців Сергій пригадує, що перевозив шиншилу. Окрім основної роботи водія, киянин ще паралельно виконує роль перекладача, спілкується англійською з іноземцями-волонтерами, які працюють в українських штабах, допомагає налагоджувати комунікацію.

Зараз герой в Києві у невеликій відпустці, у вільний час читає, остання книга «Fata Morgana» українського письменника Михайла Коцюбинського. Після всіх поїздок Сергій взяв час, щоб трохи відпочити, а далі знову за роботу — рятувати людей.

Фото: Таня Синя

Читайте також: «В штабі плетуть сітки, а вдома печуть смаколики»: волонтер про те, як працює штаб в Першотравенську

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

Загроза прориву: ворог обходить позиції ЗСУ між Новополем і Новосілкою

Семаковська Тетяна 21:00, 20 Травня 2025
Зелене Поле / Deep State

У районі відтинку Новопіль — Зелене Поле — Новосілка фіксується ускладнення обстановки. Після нещодавніх тактичних успіхів росіяни продовжують штурми на позиції Сил оборони України.

Про це повідомляє Deep State.

Новопіль-Зелене Поле-Новосілка

За наявною інформацією, російські війська використовують великі групи піхоти, які просуваються через посадки та намагаються закріпитися в захоплених зонах.

Зокрема, фіксується рух ворожих підрозділів зі східних околиць Новополя у напрямку Зеленого Поля.

Там противник намагається накопичувати сили на південній частині населеного пункту.

Крім того, армія рф просувається з боку Новосілки, створюючи загрозу для українських підрозділів, які тримають оборону між Новополем і Новосілкою.

Окремо зазначають про проблему з узгодженістю дій між підрозділами, а також із недостатнім забезпеченням частин територіальної оборони.

На жаль, знову просідає чесність інформації від суміжників. Поки “президенти” та 31 ОМБр утримують виступ та підходи зі сходу, ворог просто обійшов бійців, які героїчно тримають оборону проти переважаючого противника. Місцями ця ситуація нагадує Прогрес, а також знову прослідковується питання проблем задіювання ТрО з їх обмеженими ресурсами”, – пише Deep State.

Читайте також:

Бахмут у російських каналах: як подають річницю окупації міста. Огляд

Семаковська Тетяна 18:00, 20 Травня 2025

20 травня російські пропагандистські ресурси активно поширюють повідомлення про так зване “звільнення Бахмута”. Саме цю дату в росії офіційно називають днем “визволення” міста. У реальності ж ідеться про річницю повної окупації Бахмута — міста, яке з того часу перебуває під російським контролем і майже повністю зруйноване. Водночас російська пропаганда перетворює 20 травня на символ і пропагандистський культ, намагаючись подати загарбання українського міста як “перемогу”, ігноруючи масштаби руйнувань.

Як окупаційні канали висвітлюють “звільнення” Бахмута 20 травня, дивіться у матеріалі.

Бахмут, як росіяни висвітлюють “річницю звільнення”

З проросійських пабліків сьогодні поширюють агітаційну рекламу про нібито “звільнення Бахмута”, росіяни вважають, що 20 травня вони звільнили місто. Зараз Бахмут окупований та зруйнований, до повномасштабного вторгнення тут проживало близько 70 тисяч жителів. Наразі в місті лише російські солдати, які святкують “визволення”

Зачасту окупанти вітають з “днем звільнення Бахмута” різними агітаційними плакатами. Наприклад, проросійський канал “Херсон ЗХ” публікує такий допис:

“Груз 200 ми вместе”, росіяни вітають Бахмут зі “звільненням” / фото росджерел

Канал “Артемовск” вітає місто з “224 днями русской слави”:

Пропагандистський плакат / фото з росджерел

Канал “Славянск z |Артёмовск| Краматорск” нагадує, що за рік до окупації Бахмута, росіяни окупували Маріуполь.

Окупаційні канали демонтрують зруйновані міста на фоні / фото з росджерел

Варто зауважити, що 20 травня тема так званого “звільнення Бахмута” лунала переважно у російських телеграм-каналах із невеликою аудиторією — від 3 до 5 тисяч підписників. Регіональні та провідні медіа Росії, зокрема тасс, риа новости, рбк, цю подію майже не висвітлювали. Не виступав із публічними привітаннями і очільник так званої “ДНР” денис пушилін. Загалом інформаційна активність навколо Бахмута в російському просторі помітно знижується.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Загроза прориву: ворог обходить позиції ЗСУ між Новополем і Новосілкою

У районі відтинку Новопіль — Зелене Поле — Новосілка фіксується ускладнення обстановки. Після нещодавніх тактичних успіхів росіяни продовжують штурми на позиції Сил оборони України. Про […]

Важливо

Бахмут у російських каналах: як подають річницю окупації міста. Огляд

20 травня російські пропагандистські ресурси активно поширюють повідомлення про так зване “звільнення Бахмута”. Саме цю дату в росії офіційно називають днем “визволення” міста. У реальності […]

У росії планують відновити “інтербачення” у 2025 році: пропагандистська альтернатива Євробаченню

У Кремлі підписали указ про відновлення пісенного конкурсу “інтербачення”, який у радянські часи вважався відповіддю на Євробачення. Його активно почали популяризувати на тлі пісенного конкурсу, […]

Втрати позицій: росіяни просунулися біля ще 2 сіл на Донеччині

Російська армія просунулася на Донеччині, йдеться про села Єлизаветівку та Зелене Поле. Про актуальну ситуацію на фронті, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA. Карта бойових дій, […]

У Рівному ВПО повертають частину сплаченого податку: як отримати компенсацію

У Рівному запрацював новий механізм підтримки внутрішньо переміщених осіб — “реверсний податок”. Це інструмент грошової компенсації, що дозволяє переселенцям та переселенкам частково повернути суму податку, […]