Main menu

nyzhni vorota2 fb6ecНаціоналісти Закарпаття, воїни АТО та небайдужі громадяни облаштовують блок-пости при в’їзді в область. Вони блокують рух «КАМІОНів» з російськими номерами і розвертають їх назад. Після того, як Польща закрила свої кордони для вантажного транспорту Російської Федерації, росіяни вирішили масово везти товари до країн Євросоюзу саме через Закарпаття.

Як повідомляє "Громадське радіо", активісти вважають, що автомобілі і вантажі країни-окупанта не мають права їздити територією нашої держави. Тому перший блок-пост облаштували одразу при в’їзді в область зі сторони Львівщини — у селищі Нижні Ворота Воловецького району.

Тарас Деяк, представник громадської організації «Карпатська січ», зазначив, що водіям, які чемно розвертаються, бажають щасливої дороги і більше не повертатися:

«Ми спілкуємося з кожним водієм, тому що ми їх нормально мирно зупиняємо і кажемо такі слова: «Хлопці, до вас претензій не маємо нвяких. Дзвоніть своїм начальникам, своїм шефам, нехай піднімають там питання до вашого президента, тому що ми ведемо війну, хлопці. Зрозумійте. Тому що нас 42 мільйони співвітчизників, у нас анексували Крим, у нас війна, і ми не можемо з моральної точки зору дати їздити нашою територією».

Координує акцію Микола Марчишак, демобілізований воїн АТО, якому довелося побувати в полоні бойовиків. Сьогодні він — голова громадської організації Учасники бойових дій «Патріоти України». Каже, що акція є безстроковою і триватиме, допоки ситуація не вирішиться на державному рівні.

«Вночі люди стояли на посту разом із міліціонерами. Зараз будуть переміщуватися кілометрів 5-10нижче до межі Львівської і Закарпатської областей. І там ввічливо звертатися і просити водіїв російських вантажівок розвертатися, оскільки їх далі не пропустять», — розповів Микола Марчишак.

Активісти наголошують, що це справа не обласного, а всеукраїнського рівня. Тому сьогодні зранку подали звернення до керівництва правоохоронних органів та обласної адміністрації. Вимагають, аби Україна на рівні Кабінету міністрів заборонила в’їзд вантажівкам з номерними знаками Росії. Сьогодні до 18:00 голова ОДА Геннадій Москаль повинен підписати відповідне звернення до уряду.

povidomlennya 29bfb