Main menu

384684121 2dc21Люди вважають, що за злочини перед населенням Донбасу і військовими, які отримали знущання в полоні повинна відповісти Російська Федерація, хоча вона офіційно не визнає себе країною-агресором.

У Польщі був представлений перший звіт, який описує військові злочини проросійських сепаратистів у зоні проведення АТО на сході України. До нього також включено свідчення підполковника запасу Збройних Сил Украини Романа Світана про перебування у полоні та знущання і тортури, які йому довелося пережити. Про це повідомляє польське  інтернет-видання Оnet .

Зокрема Роман Світан розповів, що сепаратисти втикали йому в ноги ножа, припалювали шкіру, видавлювали очі.

«Моє здоров’я вже ніколи не стане таким, як колись», – сказав журналістам Роман. Він також висловив сподівання, що завдяки його свідченням та розповідям інших полонених, усіх винних вдасться притягнути до відповідальності на міжнародному військовому трибуналі у Гаазі.

З ним погоджуються і журналісти видання, і зазначають, що до кінця війни в Україні ще далеко. На їх думку, попри те, що Росія не визнає себе країною-агресором, вже зараз потрібно фіксувати відомості про злочини сепаратистів, адже всі вони стануть доказовою базою у майбутньому судовому процесі.

Мешканці Донбасу мають всі можливості для того, щоб подати позовні заяви до Міжнародний кримінальний суд в Гаазі, повідомляє сайт "Антикор", який також публікує адресу суду і форму заяви.

Своїм досвідом на своїй сторіночці в Фейсбуці також поділилася Людмила Архангельська, яка вже скористалася цією можливістю.12508932 856812601098253 1064399503164184808 n a0b31

"Ну вот, пришло уведомление о вручении моего пакета документов в Гаагский суд. Это иск к РФ по возмещению морального и материального ущерба, в связи с событиями в Луганске. Заявление + пакет подтверждающих документов. Будет ли с этого прок - время покажет, но знакомые юристы настоятельно рекомендовали это сделать, что и всем пострадавшим советую", - повідомляє Людмила.