Main menu

Сергій Жадан у Кракові пообіцяв концерт в Бахмуті

307333799 501169188012744 1891290849874419639 n d8c26

Український ска-панк гурт виступив у невеликому клубі Кракова «Жадан і собаки». Це один із концертів благодійного туру містами Європи. Гурт збирав кошти для батальйону Хартія, який боронить Харківщину, а крім цього морально підтримав моральний дух українців, які із-за війни виїхали в Польщу. Враженнями поділилась наша журналістка-фрілансерка Марія Лященко.

Серед глядачів – більшість українці, прихильники творчості гурту та безпосередньо Сергія Жадана. Для тих, хто нині з якихось причин перебуває закордоном – це можливість відчути себе у колі «своїх», хай навіть абсолютно невідомих тобі людей. Всі разом співають, хоча ні – кричать пісні гурту, які знають напам’ять. Жадан розмовляє з публікою як із давніми знайомими, люди в залі вже перезнайомилися між собою, жодної агресії на затоптані кимось кросівки.

 Всі говорять українською, вишуканою і літературною, несуть книжки на підпис (на підпис, власне несуть все, на що вистачає фантазії – студентські посвідчення, білі сорочки, в яких прийшли) після концерту, обговорюють де купити книги українською, діляться крутими локаціями.

 Сам Сергій Жадан неймовірно виснажений ледь стоячи на ногах після двогодинного концерту, на якому як завжди віддається на повну, як і всі учасники гурту, чемно фоткається з величезною чергою, всім відповідає, усе підписує.

На наступний день учасники гурту зустрілися із прихильниками у краківській кав’ярні, де провели ще один імпровізований концерт, але вже акустичний, почитали вірші, поспілкувалися з публікою. (Відео зі сторінки гурту)

Такі заходи необхідні, аби відчути не лише драйвовий рок від сучасних ідолів якісної музики, а й на кілька годин ніби «побути вдома», і, найважливіше, - зайвий раз підтримати українську армію, яка усіма силами наближає нашу перемогу.

Востаннє на концерті «Жадана і Собак» була у рідному Бахмуті кілька років тому. До повномасштабного вторгнення Сергій Жадан відвідував наше місто з презентаціями, літературними проєктами та концертами. Коли дійшла моя черга фотографуватися – домовилися, що наступного разу зустрінемося у Бахмуті.

Фото на головній Марія Лященко.