Де у Бахмуті знайти гуманітарну допомогу, коли більшість благодійників вже евакуювались? 

Семаковська Тетяна 16:07, 4 Серпня 2022

дснсс be3abДе в Бахмуті знайти гуманітарну допомогу для тих, хто не входить до найуразливіших категорій населення? Скільки державних та приватних організацій готові ризикувати заради допомоги проживаючим на прифронтовій території? Які продукти можна отримати і як часто? Про це та багато іншого – далі в матеріалі.

Війна в Україні триває вже 162 дні. Спочатку безліч організацій, як приватних, так і державних, допомагали українцям усім: від безкоштовного житла на необмежений термін до постачання літаків. Однак з кожним місяцем можливості фінансування зменшувалися, і зараз отримати допомогу можна або від великих компаній або через налагоджені канали поставок за умови, що знову і знову вдається знаходити інвесторів у таку благодійність.

Подібна ситуація і з гуманітарною допомогою: UNICEF, Естонська рада у справах біженців, Управління верховного комісара ООН у справах біженців, Червоний хрест, Норвезька рада у справах біженців (NRC), щомісячні державні постачання гуманітарних вантажів, «Співдія» та приватні волонтери. Це перелік усіх постачальників гуманітарної допомоги, які на цей час позначені як активні на державних порталах.

Проте здебільшого вони допомагають маломобільним, пенсіонерам, багатодітним сім’ям і постраждалим від війни – таким людям отримати продуктовий набір набагато простіше. Ще складніша ситуація з регіонами, де тривають активні бойові дії, оскільки багато організацій просто не можуть ризикувати життям та здоров’ям своїх волонтерів. Редакція «Бахмут.IN.UA» дослідила, які компанії продовжують надавати гуманітарну допомогу мешканцям донецької області та нашого міста станом на 4 серпня.

янг 6fd6b

янголи 31022

янги 2038e

Фото: Янголи спасіння

З державних органів зараз працює Центр культури та дозвілля, у якому облаштували гуманітарний штаб. Раніше там роздавали хліб усім охочим за попереднім записом. Про це ми писали у минулому матеріалі. Крім того, ми вже давали перелік контактів, за якими можна отримати гуманітарну допомогу, але на цей час деякі з цих пунктів припинили роботу, передислокувалися чи поповнилися новими «колегами». Нині ж з держорганів продуктові набори забезпечують керівники ОСББ, про що ми писали раніше, Міська рада та, власне, Управління культури.

Журналісти поспілкувалися з його начальницею Іриною Булгаковою та дізналися, як можна записатися для отримання допомоги, наскільки ефективними є ці поставки та хто фінансує забезпечення Бахмута їжею.

«Все ще займаємось гуманітарною допомогою. Ми працюємо з гарячою лінією «Співдія». Тобто, ті, хто потребує, дзвонять на гарячу лінію 15-45, замовляють гуманітарну допомогу. Через деякий час вантаж приїжджає до нашого міста, і ми видаємо продукти за відомостями, які нам надсилають електронною поштою. Тобто це конкретно на людину приходить, яка замовила. Минулого місяця ми таким чином видали близько 500 пакетів», – розповіла вона.

булгакова новости донбасса 16b36

Ірина Булгакова. Фото: Новини Донбасу

На сайті порталу зазначено, що фінансування «Співдії» відбувається за принципами краудфандингу: перерахувати гроші може будь-яка фізична та юридична особа в Україні та закордоном. Допомогти можна і предметно, обмежень немає. Своєю чергою, отримані кошти та продукти передають переселенцям, жителям районів, де йдуть активні бойові дії, і навіть бізнесменам-початківцям. За словами Булгакової, крім «Співдії», управління співпрацює також і з «Червоним хрестом». За його допомогою протягом останнього місяця вдалось забезпечити продуктами близько 700 осіб. Здебільшого це люди з категорії 80+ та громадяни з інвалідністю першої групи.

«Часто це продуктові набори із набором базових продуктів тривалого зберігання. Не можу сказати, що там ми сильно розглядаємо. Тільки одного разу довелося залізти до цих пакетів: нам зателефонували з Дніпра і сказали, що у пакетах лежать сосиски. А їхали вони на той момент уже три дні. Звичайно, ці упаковки з сосисками надулися, довелося витягувати, бо вони могли луснути й засмердіти інші продукти», – додала Булгакова.

Голова Управління культури поділилася, що, крім продуктових наборів, бахмутянам постачають памперси для дорослих та гігієнічні набори. Однак спочатку цей гуманітарний штаб був створений для постачання продуктів та предметів першої необхідності місцевій територіальній обороні, а потім уже ця ініціатива переросла у допомогу населенню.

новости донбасса кк 23dfb

Фото: Новини Донбасу

«Здебільшого намагаємося допомагати маломобільним та самотнім пенсіонерам, бо розуміємо, що цим людям потрібна допомога. Іноді буває таке, що людина приходить без попереднього запису. У нас база напрацьована з лютого: хто що отримував, якого місяця. Дивимося, якщо людина ніде не отримувала допомогу, то намагаємось дати продуктові набори чи готові обіди. Це бувають і багатодітні сім’ї та ВПО, які тільки-но приїхали з окупованих територій і ще не встигли оформитися, або звичайні місцеві жителі», – резюмувала Булгакова.

З приватними волонтерськими організаціями та численними самотніми активістами Управління культури Бахмутської міської ради не співпрацює, на відміну від колишнього міського голови. Очільник бахмутської військової адміністрації Олександр Рева опублікував декілька свіжих фотографій, на яких працівники міськради роздають місцевому населенню хліб. При цьому за допомогу він дякує саме приватним організаціям та благодійним фондам. 

рева 3eda9

Фото: Олексій Рева

Одна з таких активісток, що працюють усамітнено, – Олександра Кліцова. Кліцова роздає продуктові набори, одяг та побутову техніку. Потребуючі можуть слідкувати за анонсами на Facebook-сторінці та звертатись за допомогою. 

янгол b9b22

Про церковну організацію «Янголи спасіння», а також їхню активність у Бахмуті та по всій Донецькій області ми також уже писали. Наразі волонтери продовжують евакуювати місцеве населення до більш безпечних регіонів та постачати гуманітарну допомогу, проте територію, де йдуть активні бойові дії, уникають. Тому й постачання продуктових наборів від них у Бахмуті відбувається зараз не регулярно.

Громадська організація «Бахмут Український» під керівництвом Віктора Зіпіра допомагає переважно військовим та працівникам госпіталів, постачаючи продукти, дрібну техніку та спорядження колосальними обсягами. Проте їхній штаб відкритий для всіх охочих.

photo 5429622966578167067 y 54e38

Фото: Бахмут Український

Однак найбільші поставки продуктових наборів здійснює ДСНС: лише за останні три дні рятувальники роздали у Бахмуті та прилеглих селах понад 50 тонн гуманітарної допомоги. Фінансує це Всесвітня продовольча програма ООН (World Food Programme, WFP), у деяких населених пунктах – World Central Kitchen.

деесенес cb2e3

дснс cb3e1

дснснс eb565

Однак співробітники ДСНС постійно беруть участь у розвантаженні фур та безпосередній роздачі продуктів на місцях. В окремих випадках продуктові набори підвозять за адресою проживання. Записатися на отримання такої допомоги можна через представників міської чи сільської ради свого населеного пункту.

деска 7e4b8

дснссс 62c87

дснсссссс 5cf4a

Фото: ДСНС України та ДСНС у Донецькій області

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]