Main menu

Окупанти обстріляли «Умвельт»: як у Бахмуті вивозять сміття та чи чекати екологічної катастрофи

наша 2a67cУ неділю окупанти вкотре обстріляли Бахмут. Цього разу під прицілом опинилися південні райони міста. Зокрема, вулиця Незалежності та Опитна. Проросійські Telegram-канали поспішили повідомити, що там була «база ЗСУ» та показали кілька фотографій палаючої будівлі. Проте редакція «Бахмут.IN.UA» впізнала офіс компанії «Умвельт», яка займається збором та утилізацією сміття по всьому місту.

Ми поспілкувалися з генеральним директором підприємства Романом Кравченко і розпитали у нього, що відбувалося на території контори в момент попадання ворожого снаряда, як це вплинуло на роботу компанії, і чи планує «Умвельт» продовжувати вивозити сміття під обстрілами.

«Я буквально щойно розмовляв з охоронцем, який на той момент чергував на території. Були прильоти «Града», пряме влучення в контору одного снаряда та ще два на територію. Постраждали трохи машини - некритично, але трохи лобове скло пішло «павутинкою». Коли це сталося, постраждав увесь район. І (ред. – вулиця) Досвідчена поряд з нами та приватні будинки. Весь район обстрілювали та на нашу територію прилетіло. Не думаю, що цілеспрямовано стріляли по нам, це ж не військовий об'єкт. Думаю, як завжди, стріляли навмання, куди потраплять».

photo 5422796970759667200 y 51b5e

За його словами, про постраждалих співробітників компанії на момент обстрілу невідомо, проте останнім часом там зрідка з'являлося лише кілька працівників. Інші працюють по всьому місту, а ще половина колективу давно евакуювалася.

«До моменту обстрілу підприємство вже працювало у віддаленому режимі. Там з’являлись виконавці, начальник, який розробляв маршрути та пускав на лінію сміттєвози, механік та пара дівчат, які приймали платежі від населення та вели весь облік. Тобто підприємство на момент прильоту практично не працювало».

Кравченко зазначає, що до початку повномасштабного вторгнення графік вивезення сміття був щоденним. Однак згодом довелося скоротити кількість робочих днів, наразі сміттєвози обслуговують місто раз на тиждень.

photo 5425055565211614533 x 3b2a8

Роман Кравченко

«Зараз щотижня вивозимо сміття. Міський голова та керівництво міста вирішують, як ми далі працюватимемо. Думаю, обслуговування триватиме, просто дуже акуратно та дуже рідко».

Читайте також: Перспектива роздільного збору сміття у Бахмуті

Оскільки кількість мешканців Бахмута помітно скоротилася, переповнення баків не відбувається навіть при такому режимі роботи. Найближчим часом місцева влада планує евакуювати найдорожчу техніку. Але без обслуговування сміттєвих контейнерів, запевняє Кравченко, Бахмут не залишиться.

«Накопичення сміття у місті не дуже велике, населення різко поменшало. Нині ми маємо три одиниці нової техніки. Це міська власність, яку ми беремо в оренду у міста. Це два автомобілі Ford та один МАЗ. Цього тижня міська влада хоче їх евакуювати. Залишаться два сміттєвози та один автомобіль для великогабаритних відходів. На ту кількість відходів, яку зараз виробляють городяни, цього більш ніж достатньо».

радио 28114

Фото: Вільне радіо

До повномасштабного вторгнення штат підприємства становив 65 осіб, починаючи зі сторожа та закінчуючи директором. Зараз у місті перебуває близько 30 осіб, у тому числі водії, вантажники, охорона. За словами генерального директора, якби евакуювалася не половина, а три чверті колективу, відчувався б брак кадрів. Однак поки що кількість працівників є прийнятною.

Кравченко наполіг: якщо ситуація і місті не погіршиться, підприємство продовжить працювати. У разі масованих обстрілів для відновлення роботи може знадобитись один-два тижні, поки не закінчиться гостра фаза. Скоріш за все, екологічної катастрофи не буде, хоча можуть виникнути великі питання до якості обслуговування. Але у випадку, якщо Бахмут опиниться в окупації, звісно, «Умвельт» не працюватиме. 

Нагадаємо, що у березні в Бахмуті мала з'явитись перша сміттєсортувальна станція в області.

photo 5427307365025299765 w d8e05