Main menu

90 add24Адміністратор, найбільшого у місті, телеграм-каналу «Бахмут Новини», який зараз налічує майже тридцять тисяч підписників розповідає про те, як він допомагає людям і воює з «сепарськими» плітками. 

З того моменту, коли почалась повномасштабна війна, кількість користувачів «Бахмут Новин» почала зашкалювати. З’явився попит на інформацію, а разом із цим - купа брудних і неправдивих новин.

«Я витратив за дві доби у потязі 5 гігабайтів інтернету! Однією рукою викладав новини, а іншою дзвонив всім знайомим і перевіряв інформацію.», - жартома зазначає Павло, головний адміністратор каналу.

Павло у Івано-Франківському волонтерському центрі, під час короткої перерви, викладає новини про Бахмутський район. 

Зруйнував фейк у сепаратиському чаті

Фейки – це головна зброя інформаційної війни росії з Україною. 

Павло каже, що працює за одним з основним принципів журналістики - достовірність. Тому перевірка інформації, хоча і займає багато часу, але є необхідною у роботі. Павло слідкує за сепаратиськими каналами і збирає фейкову інформацію. Побачивши дивну новину, адмін починає писати і дзвонити знайомим по всьому району та перевіряти інформацію. Якщо фейк не підтверджується, Павло спростовує його фотографіями, або спостереженнями місцевих.

Павло згадує цікаву історію про те, що в сепарському телеграм-каналі поширювали фейк про український танк з радянським прапором. Команда «Бахмут Новини» активно розслідувала ситуацію і спростувала цю історію. 

«Вони писали, що українські військові їздять на танку з радянською символікою і розстрілюються мирні дома у Сіверську, а це все знімає українська преса. Обдзвонив, напевно, десяток знайомих з Сіверська і ніхто з них такого не бачив», - зазначає Павло. 

337 c1aab

Фотографії цеху, де немає української військової техніки.

Подібна історія була с заводом кольорових металів у Бахмуті, куди прилетіли ворожі ракети. В окупантів активно форсили новину про те, що влучили у велику кількість української техніки, яку там зберігали. Павло знайшов людину, яка працює на заводі. Підписник скинув фото розбитого цеху, де абсолютно немає ніякої військової техніки. 

«Я зруйнував міф і в сепаратиському чаті почали писати усілякі нісенітниці, щоб хоч якось виправдатися», - каже Павло Бікетов.

Не лише фейки, а ще добрі справи на інформаційному фронті

Боротьба з фейками і збільшення кількості читачів в 15 разів за чотири місяці - це не основна перемога, каже Павло, він тішиться тим, що зміг допомогти людям:17 людей змогли знайти своїх близьких цілими і неушкодженими. Близько 2500 тисяч людей змогли знайти транспорт для евакуації і виїхати до безпечних регіонів. Вдалося зібрати групу з 12 волонтерів на будівництво барикад у Бахмуті біля літака і групу з 8 волонтерів на роздачу безкоштовного хліба. 

Павло, як адміністратор найбільшого телеграм-каналу в Бахмуті, дає коментарі телеканалу «Донбас 24».

Павло дуже багато навчається і працює. Наш герой навчався у Школі медіа та візуальних комунікацій, де став переможцем конкурсу написання матеріалів. Проходив тренінг "The Successful Use of Social Media in Politics" за підтримки шведського фонду Jarl Hjalmarson Foundation. Брав активну участь у першому всеукраїнському форумі журналістики рішень у місті Харків. Павло писав на місцеві сайти, намагаючись підняти такі проблеми, як ремонт доріг і впізнаваність Молодіжної ради м.Бахмут. 

Він бачить своє майбутнє в журналістиці, а сьогодні каже з надією:

«Віримо у перемогу і працюємо на неї, а в подальшому - розберемося!».

Павло з колегами під час навчання.

Довідка: Канал "Бахмут-Новини" заснований у 2019 році, фінансується і координується Аркадієм Петросяном, дизайн і частково інформаційний контент - Ярослав Ісіков.

Матеріал підготував Микита Безмен. Фото з архіва Павла Бікетова.