Main menu

IMG 20210910 123809 380 2b03cМолодіжна рада - існує в Бахмуті вже 2 роки. До того ж такі є по всій країні. Але про них все ще мало хто знає. Ми спробували перевірити чому так сталося в Бахмуті та що можна з цим зробити. 

Ми провели власне дослідження — на відкриту анкету дали свої відповіді 41 містянин. З них — 23 жінок і 18 чоловіків. Опитаним від 14 до 34 років.

Зазначимо, згідно з законом, до молоді належать громадяни саме такого віку.

AirBrush 20210902124649 d1f58

Приблизно 60% молоді відповіли, що вони не знають про Молодіжну раду.

Молодіжна рада - це консультативно-дорадчий орган, який незалежно ухвалює рішення та впливає на спілкування молоді і органів місцевого самоврядування, опікується підвищенням розвитку молодіжного лідерства, залученням молоді до розв'язання соціально-економічних питань, питань у сфері культури, спорту, освіти, попередженням розповсюдження негативних явищ у молодіжному середовищі.

У Молодіжної ради немає платформи з рекламою. Вони працюють з молоддю через соцмережі. Тож саме там ми спробували знайти Молодіжну раду. Уявили, що колись вже щось чули про неї, але хочемо дізнатися детальніше.

Ми спробували самі знайти інформацію про Молодіжну раду Бахмута на офіційних сторінках

Спочатку, ми зайшли на офіційний сайт Бахмутської міської ради, але прямого посилання на Молодіжну раду там немає. Щоб її знайти потрібно витратити час і вивчити систему відкриття нових сторінок: навести курсор на соц. сферу → сім’я та молодь → Молодіжна рада при Бахмутській міській раді. Але людина, яка не знає де шукати — не зможе це знайти.

Проте, у Молодіжної ради є Instagram сторінка, яку активно ведуть члени самої ради. Зараз там понад 500 підписників.

В Facebook офіційної сторінки немає.  Новини можна знайти то на сторінках членів ради, то на сторінці Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради, то на сторінці Молодіжного центру “Перспектива”. Тобто навіть зацікавленим складно відстежувати новини.

Як це можна виправити?

В опитуванні ми запитали: як молодим людям буде зручніше читати новини. Думки розділились: 63% обрали б Telegram, 49% могли б читати у Facebook і 56% — Instagram.

AirBrush 20210901164510 f5fb4

 

В Харкові вже працюють так з молоддю

Проаналізувавши ситуацію, ми пошукали вдалий кейс з комунікації з молоддю. Приклад обрали неподалік — в місті Харків. У Молодіжної ради цього міста є свій офіційний сайт на якому зручно знайти будь-яку новину: можна дізнатися про всі підрозділи, проєкти та знайти контакти.

Як повідомила голова PR- відділу Катерина Ткаченко, що крім цього, вони активно ведуть Telegram (1 100 підписників), Facebook (понад 3000 підписників), Instagram  (майже 5 500 підписників) та Youtube (понад 100 фоловерів). Так, Харків в 18 разів більший, але підхід вважають вдалим.

Тож цей шлях робочий, і його можна використати також в Бахмуті.

Фото Facebook / Микита Безмен

Конкурсна робота учасника Школи медіа та візуальних комунікацій Павла Бікетова.

Проєкт "Разом ми сильніші" підтримка новостворених громад Донецької області реалізується ГО "Бахмутська фортеця" у партнерстві з компанією "NAS". Проєкт фінансується фондом "MATRA" Міністерства Закордонних Справ Королівства Нідерландів.