Main menu

bah 1 5b2e44b42cb8b 71a88 9ede6Три рази чоловік подає заяви до поліції щодо розслідування кримінальної справи, яка внесена в ЄРДР ще у 2018 році. На всі три рази поліцейський відмовляє, незважаючи ані на три ухвали суду, ані на вимоги прокуратури поновити справу. Чому слідчий Максим Медведчук Бахмутського відділу поліції не виконує вимоги вищих правоохоронних органів та судової влади розбирались наші журналісти.

Ця гучна справа почалась ще у 2015 році, коли 18-ти річна дівчина загинула під колесами автомобіля, що нісся на величезній швидкості. Водій Яковлев не справився з керуванням, врізався в зупинку, збив дві її стіни, ялинку, збив дівчину, яка померла в лікарні в той же день, причому ані водій, ані його жінка та син не постраждали. Суддя Руслан Дубовик винес вирок - позбавлення волі до 5-ти років, позбавлення водійських прав на два роки, та стягнення моральної шкоди в сумі 250 тисяч гривень. Але за українським законодавством вбивця потрапив під амністію, єдине, що вдалося, так відсудити вже в апеляційному суді - збільшення моральної шкоди до одного мільйона гривень.

виновн 1726c 2702d f971e

Винний у вбистві дівчині Яковлев й досі працює на ДП “Артемсіль”, керує автомобілем (фото з архіву "Бахмут IN.UA")

Батько дівчини, що загинула,  Андрій Задорожний намагається досягти справедливости і наказати винних, хоча недосканалість виконавчої та судової влади, безвідповідальність правоохоронних органів стають у перешкоду, а не на допомогу.

“Жінка Яковлева на суді давала свідомо брехливі свідчення, тому є докази, бо всі судові засідання фіксуються на аудіо- та відеоносії. Саме тому я написав заяву до поліції - перший раз ще у 2018 році, щоб її притягли до відповідальності. І ось пройшло вже більше двох років, як триває це розслідування. Слідчий Медведчук навмисно затягує розгляд справи, щоб по закінченню строку давності його просто закрити”, - вважає Андрій Задорожний.  

IMG 0543 28a58 a2686Після кожної відмови слідчого, а таких було три, Задорожний звертається до Артемівського міськрайонного суду з позовними вимогами поновити розслідування по кримінальній справі від 25.06.2018 № 12018050150001479. Всі три рази судді виносять ухвали, в яких задовольняють вимоги батька.

Лише під натиском суду та прокуратури слідчий Медведчук запросив докази, де Яковлева дає неправдиві свідчення, допитав свідків, але його рішення, що жінка просто помилялася.

“Жінка на суді давала свідчення, хоча суддя попередив про її право відмовитись, бо вона знаходиться у родинних зв'язках зі звинувачуваним. Але ж вона все одно усвідомлено дала свідчення. Потім прокурор довів: все, що вона говорила - неправда, суддя винес вирок. Тобто є докази про її неправдиві свідчення. Медведчук навмисно затягує справу - то не знаходить свідків, а вони навіть в Бахмуті вже живуть, працюють все там же, то докази не знає де взяти. Слідчий не приймає рішення. Ми звертались і до прокуратури, і до суду, але все марно”, - говорить Дмитрий Світанько адвокат Задорожного.

Є ще можливість змінити слідчого, але таке рішення все одно буде приймати керівництво Бахмутського відділу поліції, і в його можливість не вірить ані адвокат, ані Задорожний.

Редакція сайту також зробила запит до Бахмутського відділу поліції. То ж після відповіді буде надана додаткова інформація, слідкуйте за матеріалами.