Main menu

Такий вирок сьогодні винесли судді Апеляційного суду Донецької області по справі про жорстоку дорожньо-транспортну аварію, в якій загинула молода дівчина. Батьки загиблої подали скаргу з вимогою переглянути вирок суду першої інстанції. Їх скаргу задовольнили частково - суму морального збитку підвищили до мільйону гривень, але прохання щодо позбавлення волі та водійських прав для винного - не задовольнили.

Нагадаємо, що Віталій Яковлєв, перебуваючи за кермом "Лексуса", першого березня 2015 року, перевищуючи дозволяється швидкість руху, не впорався з керуванням і його машину занесло на повороті. Автомобіль по шляху зніс дві стіни зупинки та ялинку, яка росла за нею. Водію та пасажиру - дружині Яковлєва, врятували життя подушки безпеки, а 18-ти річна дівчина, Олена Задорожна, померла в лікарні.

Руслан Дубовик, суддя Артемівського міськрайонного суду визнав винним водія, призначивши йому покарання - п'ять років позбавлення волі, з позбавленням права водіння автомобіля протягом двох років. Але, відповідно до Закону України "Про амністію в 2016 році", з чоловіка зняті всі покарання. А суму морального збитку - один мільйон гривень, суддя вирішив зменшити до 250 тисяч гривень.

IMG 0543 28a58

Андрій Задорожний, батько загиблої дівчини, вважає, що водій-вбивця зовсім не усвідомив своєї провини.

"Яковлев не поніс ніякого покарання. Він продовжує жити звичайним життям, продовжує, навіть, їздити за кермом автомобіля! Тому я прошу суд наказати його по закону, хоча б частково - позбавити водійських прав, переглянути строк позбавлення волі. Та суму морального збитку залишити таку, як ми просили ще в суді першої інстанції", - говорив батько.

IMG 0540 3fff5

Адвокат, Дмитро Свитанько, також вважає, що суд першої інстанції не був об'єктивним.  

"Кримінальним кодексом України передбачено, що покарання можна позбавити повністю або частково. Тому ми не погоджуємося з таким вироком та просимо переглянути його. До того ж, Яковлев тривалий час - майже два роки, не визнавав свою провину, а лише розуміючи, що зможе скористатись Законом України "Про амністію" вимушено визнав її", - додав адвокат.

IMG 0551 08d22

Прокурор Олександр Дюмін, навпаки вважає, що суд першої інстанції виніс законний та вмотивований вирок

"Кримінальний кодекс - це загальна норма. Звертаючись к Закону України " Про амністію" в частині звільнення від відбування покарання, ми бачимо, що застосувати таку норму можна тільки повністю, чи зовсім не застосовувати. Тобто, по яким умовам суддя зможе прийняти рішення про часткове звільнення?" - сказав прокурор.

Про збільшення розміру моральної шкоди прокурор говорив, що не є стороною цього цивільного позову та залишає це питання на розгляд суду.

"Моя позиція, як прокурора, що життя людини є найвищою соціальною цінністю. Дуже важко оцінити моральні страждання людини. Тому в цьому питанні я прошу вирішити на розгляд суду, виходячи з аргументів потерпілої сторони", - додав прокурор.

виновн 1726c 2702d

Яковлев, винний у загибелі дівчини, на сьогоднішньому засіданні не дозволив себе фотогрувати. Дане фото з архівів громадського медіа-порталу

Винний в загибелі дівчини Яковлев говорив, що суд першої інстанції виніс справедливий вирок і просив апеляційну скаргу не задовольняти.

"Скарга потерпілої сторони носить необґрунтований і надуманий характер. Вирок суду був неупередженим як до мене, так і до іншої сторони. Що стосується моральної шкоди, то суд врахував всі аспекти: мій сімейний стан, мій доход та мою можливість відшкодування морального збитку. Я прошу вибачення, шкодую про те, що трапилося  та прошу апеляційну скаргу не задовольняти" - говорив Яковлев. 

IMG 0546 d777d

Колегія суддів з головуючою Елла Ковалюмнус, у складі з суддями Світланою Савковою та Федором Шигірт ухвалили:

"Вирок Артемівського міськрайоного суду змінити в частині моральної шкоди - збільшити суму до одного мільйона гривень. В решті скаргу залишити без змін".