Main menu

9086756453423 620x330 09f56З першого січня 2021 року всі громади будуть зобов'язані утворити незалежні фінансові органи - окремі юридичні особи, а міські, сільські та селищні голови вже не зможуть забезпечувати виконання функцій місцевого фінансового органу. Бахмутської ОТГ такі нововведення не стосуються, бо фінансове управління в громаді працює вже давно, а ось, наприклад Званівська ОТГ, новостворена Часвоярська ОТГ будуть утворювати нові фінансові органи.

"Такі зміни внесли у жовтні шляхом змін до Бюджетного Кодексу України - це результат реформи адміністративно-територіального устрою в громадах. Якщо раніше в деяких громадах функції зі складання, виконання, контролю місцевих бюджетів, а також інші функції, пов’язані з управлінням коштами місцевого бюджету міг здійснювати сам голова, то тепер ці функції будуть відбуватись лише через фінансовий орган", - пояснює Максим Ткач керівник Донецького регіонального офісу Програми "U-LEAD з Європою".

бюджет 376c2

 Про законодавчі підстави створення фінансових органів більше почитати можна тут і тут.

Місць обласного значення, яким є Бахмут, такі нововведення не стосуються, бо за такою схемою громада працює давно. Якщо, говорити. наприклад, про Часовоярську ОТГ, то громада буде зобов'язана утворити нову юридичну особу - фінансовий орган з керівником та головним бухгалтером, як на звичайному підприємстві.    

"Бюджет Часовоярської ОТГ - дотаційний. Ми з колегами порахували бюджет нашої новоствореної громади і виявили, що приблизно доходи будуть складати 70 мільйонів гривень, а видатки на рівні 106 мільйонів гривень", - говорить Оксана Голоха головний бухгалтер Часовоярської міської ради.

Тобто, новому міському голові Дмитру Верзилову, доведеться приймати громаду в управління в дуже нелегкі часи. Нагадаємо, що саме сьогодні в Часовоярскій ОТГ приймають присягу новий голова та депутати.

В Бахмуті ситуація все ж таки краще.

"Доходна частина бюджету Бахмутської ОТГ в 2020 року склала 465 мільйонів гривень, приблизно на тому ж рівні і були видатки. Бо місцеві бюджети завжди є збалансованими, що досягається за рахунок державних дотацій та субвенцій. Бюджет на 2021 рік Бахмутської ОТГ поки не прийнятий , але вже відомо, що сума державних дотацій на 2021 рік буде значно менше, хоч і очікується невелике зростання власних доходів", - розказав Олексій Ткаченко в минулому начальник Управління фінансів Бахмутської міської ради, зараз - заступник директора Департаменту фінансів Донецької області.