Main menu

Скоро в Бахмуті розпочнеться відкрите голосування за проекти, які були подані в рамках бюджету участі. Всього було подано 34 проекти, на суму трохи більше одного мільйона гривень. Але з міського бюджету на 2018 рік виділено лише 500 тисяч гривень. Тобто майже половина проектів відсіється. Але які? Ті, що принесуть користь всім мешканцям, будуть сучасними, новими, креативними, чи ті, за допомогою яких знов можна буде замінити вікна чи труби у приміщеннях ОСББ?

Більш детальніше ознайомитись з деталями проектів можна завтра, 24 жовтня, та у четвер, 26 жовтня, в приміщенні Управління молодіжної політики та по справам дітей, за адресою вул.Сибірцева, 190, о 13.00 годині.

З усіх поданих проектів більше всього відносяться до категорії освіти - 12 проектів. Майже всі проекти направлені на переоснащення, придбання додаткової комп'ютерної техніки, заміну вікон або труб, придбання меблів, сантехніки у садочки або школи. Тобто за рахунок місцевого бюджету будуть вирішуватись питання узького кола мешканців громади. Ми знайшли, лише два проекти, автори яких пропонують дійсно нові, сучасні, необхідні ідеї, таких, яких у Бахмуті ще не було.

Ольга Жиліна, вихователь школи №12 має намір облаштувати сучасний кабінет сурдопедагога для різновікових дітей-інвалідів з вадами слуху. Такий міні-центр буде єдиним по всій Донецькій області.

Андрій Кузнєцов, вихователь школи №18 пропонує створити інформаційний медіа-ресурс «NewMediaSchooL», який включатиме в себе юнацьке телебачення та студію дитячої анімації, де займатись зможуть усі бажаючі школярі зі всього міста.

"Територія смаколиків", як чудово та інтригуючи звучить! Здається автор цього проекту повинен запропонувати щось дійсно незвичайне для громади. Але, коли ви відкриєте проект, то побачити звичайне облаштування однієї з кімнат школи №10, де планують зробити не тільки ремонт, а й ще придбати кухонний гарнітур.

Історію введення бюджету участі та як він працює в інших містах України та країнах Євросоюзу читайте в матеріалі:

В Бахмуте обсуждали перспектив местного самоуправления (як активісти пропонували ввести у дію бюджет участі)

Залучаємо громаду чи робимо "вигляд"? Як працює бюджет участі в Бахмуті (порівняння бахмутского бюджету участі та інших міст України)

Общественный бюджет в Бахмуте (з прикладом досвіду Польщі)

Пять дней в Чехии. Прага поразила большим количеством бездомных и вовлечением громады в работу муниципалитета (досвід Чехії)

У розділі "Безпека" представлений проект переоснащення бомбосховища та підвалу дому по вул. Незалежності, 41. Це дійсно необхідно, але мабуть треба робити це по всім бомбосховищам міста, а не вирішувати проблему поганого стану підвальних приміщень лише одного будинку.

В розділі "Енергозбереження" потрапили два проекти стосовно закінчення ремонту приміщення Бахмутського краєзнавчого музею. Наш музей вже давно заслуговує проведення якісного ремонту. А ось співвласники ОСББ по вул.Незалежності, 41 за рахунок коштів всієї громади бажають "втілити у життя свою мрію" - замінити вікна на суму 13 тисяч гривень.

Два проекти, які потрапили у розділ "Комунальне господарство", планують за кошти громади провести реконструкцію під'їздів та встановити ворота. При чому, один з авторів - це ОСББ "Рубін-Арт", тобто об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, яке вже не є комунальною власністю всього міста.

Цікавий проект від Михайла Дедунова, юнак пропонує створити три «Інфо Точки» для інформаційної обізнаності туристів та гостей міста - на залізничному вокзалі, міжміському автовокзалі та приміській автостанції. Бахмут - стародавнє місто, але не дуже відомие серед туристів. Такі ініціативи, та й ті що були створені раніше - встановлення інформаційних дощок на старинних будівлях - будуть робити його більш привабливим для гостей.

Невтомні волонтери з ГО "Лада", які люблять та турбуються за всіх тварин нашого міста, вирішують проблему безпритульних тварин замість представників міського самоврядування, пропонують збудувати вольєри, та покращити умови праці на стерилізаційному майданчику.

Також будуть змагатись за перемогу чотири проекти, направлені на переоснащення та покращення благоустрою території Бахмутської центральної районної лікарні.  

Наталя Зубар, член ГО "Надія" пропонує організувати секцію з фітнесу та настільного тенісу для людей з ураженням опорно-рухового апарату.

Цікавий проект від міського музею - це створення єдиної бази даних, де будуть зібрані фотографії видатних мешканців нашого міста. А ось три комітети мікрорайонів - "Заріччя", по вул.Зелена, 35 та "Бахмут Східний" за кошти усієї громади міста плануютьє придбати комп'ютерну техніку.

Ганна Очкурова пропонує розчистити прилеглу територію ставка «Північний». Якщо цій проект підтримує громадськість та його узгодить комісія, то бажання багатьох бахмутчан здійсняться.

Представники комітету "Цветмет" навіть не напружувались складати якісний проект, додавати якусь соціальну значущість, віднесли його до категорії "Інше" та просто написали, що їм потрібен ремонт їх офісного приміщення на кошти громади у сумі майже 80 тисяч гривень.

Що ж таке бюджет участі? Ми знову підмінюємо поняття. Хтось за кошти громади бажає вирішити свої власні потреби, та лише деякі ініціативні бахмутчани дійсно розуміють суть партісіпатівного бюджету та пропонують зміни для всіх містян. А може це пов'язане ще з тим, що інформування громади з боку органів місцевого самоврядування відбувається так, що бюджету участі надають, як можливість вирішення власних потреб?

Приходьте завтра та у четвер, о 13.00 годині за адресою вул.Сибірцева, 190, щоб побачити презентації проектів.