Легкоатлети Донеччини розповіли, як готуються до національних та міжнародних змагань

Семаковська Тетяна 14:23, 6 Травня 2023

Спортсмени 17ea5

Минулого тижня в Ужгороді завершився навчально-тренувальний збір національної команди України з легкої атлетики. Від Донецької області участь у зборі взяли три атлети: Кирило Приходько з Бахмута, Олександр Сосновенко з Дружківки та Вікторія Баранівська.

Про це повідомляє Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА.

До слова, підготовка до змагань літнього сезону тривала з 9 по 29 квітня на стадіоні «Авангард». Зазначимо, що легкоатлети Школи вищої спортивної майстерності Кирило Приходько та Олександр Сосновенко відточували свою майстерність у естафетному бігу 4×100 м і в спринті, Вікторія Баранівська — у потрійному стрибку. Усі спортсмени налаштовані на виконання нормативу для участі в Чемпіонаті Європи серед молоді U23, що відбудеться 13-16 липня у Фінляндії.

Тренер атлетів Тетяна Серорез зауважила, що для НТЗ (навчально-тренувального збору) в Ужгороді створили гарні умови, що дозволило виконати весь обсяг запланованої роботи. 

«Для потрапляння в естафетну збірну України на молодіжну європейську першість необхідно, щоб три спортсмени пробігли 100 метрів за 10.50 с, і тоді четвертий може відібратися на 200-метрівці. Протягом зборів Кирило Приходько та Олександр Сосновенко мали на тижні по два спеціальних естафетних тренування, а в усі інші дні працювали над спринтом за власними планами», — розповіла Тетяна Серорез.

Напередодні нового сезону спортсмени поділилися своїми особистими враженнями від збору в Ужгороді та подальшими планами.

Бахмутянин Кирило Приходько зазначив, що підготовка до майбутніх змагань проходить в активному темпі, тому доводиться важко тренуватися.

«Сподіваємося командою показати гарний час, бути на висоті. Наразі маємо певний прогрес, а оцінку всього нашого підготовчого процесу зробимо ближче до самих стартів. У першу чергу — це естафета 4×100 м, але для того, щоб потрапити в збірну, необхідно мати гідний особистий результат. Щодо місця проведення зборів — на стадіоні й базі в Ужгороді я перший раз, але можу відзначити дуже комфортні умови для тренувань. Тим більш вони приємні у такій компанії спортсменів», — розповів бахмутський легкоатлет.

Кирило f6b14Легкоатлет Кирило Приходько. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Олександр Сосновенко з Дружківки поділився, що усі його сили зараз спрямовані на те, аби на Чемпіонаті України виконати норматив для потрапляння в збірну, що поїде на Чемпіонат Європи серед молоді.

«Настрій бойовий, все заплановане в плані підготовки поки виходить. Мотивація підвищена, адже тренуюсь із хлопцями, яких добре знаю, з якими вже пройшов великий шлях підготовки. З такою командою будь-які випробування до снаги. Для мене ця вікова категорія нова минулого року ще виступав серед юніорів, тож маю бажання якнайкраще проявити себе на більш високому рівні», — розповів Олександр Сосновенко.

Олександр1 f71b1Спортсмен Олександр Сосновенко з тренером Тетяною Серорез. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Легкоатлетка Школи вищої спортивної майстерності Вікторія Баранівська сподівається на найближчих стартах виконати норматив на молодіжний Чемпіонат Європи, який складає 12,95 м. 

«Мій кращий результат на сьогодні — 12,86 м, тобто треба ще трохи додати. При цьому для потрапляння в збірну також необхідно посісти 1-2 місця на Чемпіонаті України. Потрійний стрибок — це дуже складна дисципліна, яка передбачає багато відштовхувань, великі навантаження, і далеко не всі дівчата доходять з юніорської вікової категорії до дорослої. Але мені особисто потрійний стрибок за рахунок моєї сили підходить більше, ніж стрибок у довжину, де важливішою є швидкість. За три тижні зборів накопичилась втома, але мета все перекриває та дає сили й натхнення, щоб працювати далі», — пояснила Вікторія Баранівська.

Вікторія 02646Легкоатлетка Вікторія Баранівська. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Читайте також: Борець із Бахмута отримуватиме обласну стипендію

Зазначимо, що найближчим випробуванням сил для легкоатлетів Донеччини стане командний Чемпіонат України серед дорослих та молоді. Він запланований на 27-28 травня у Львові. Наступна ціль — Чемпіонат України серед молоді, що пройде в Івано-Франківську 7-8 червня.

Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як МСЕК встановлює інвалідність: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:10, 19 Червня 2024
МСЕК / фото ілюстративне

В Україні під час дії воєнного стану значно спростили процедуру проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Зараз вона надає послуги для встановлення інвалідності як цивільним, так і військовим.

Детальніше про те, як проходить процедура встановлення інвалідності в МСЕК, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Що таке МСЕК

Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) — спеціальний заклад в системі охорони здоров’я, що проводить медико-соціальну експертизу. Саме його представники мають право на встановлення:

 • групи інвалідності (І, ІІ, ІІІ група);
 • відсотку втрати працездатності;
 • потреби в протезуванні, ортезуванні та інших допоміжних засобах реабілітації;
 • індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю;
 • медичних показань на право одержання автомобіля з ручним керуванням або пристосованого автомобіля.

Довідка МСЕК є підставою для нарахування одноразової грошової допомоги та оформлення інших соціальних пільг, зокрема, у протезуванні. 

Які документи потрібні для проходження МСЕК

Для проходження МСЕК потрібно подати наступні документи:

 • паспорт громадянина України (якщо паспорт у формі ID-картки, то також треба надати витяг з реєстру територіальної громади);
 • довідка про присвоєння реєстраційного номера платника податків;
 • для чоловіків від 18 до 60 років військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного) чи посвідчення про приписку до призовної дільниці або довідка ТЦК про перебування на військовому обліку;
 • людям, яких позбавляли особистої свободи внаслідок війни або інтернували в нейтральних державах, потрібно надати довідку про перебування у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України.

Потім лікарські консультативні комісії подають до МСЕК такі документи:

 • направлення на МСЕК (форма №088/о);
 • медичну документацію, оригінали (виписки з амбулаторної карти форма 025/о, виписки з історії хвороби стаціонарного хворого форма 027/о) та амбулаторну картку хворого;
 • результати лабораторних та інших досліджень, що підтверджують діагноз або стан і ступінь його важкості;
 • план медичної, професійної й індивідуальної реабілітації;
 • документи, що підтверджують причинний зв’язок з інвалідністю;
 • документи, що підтверджують безперервну тимчасову непрацездатність протягом чотирьох місяців.

Коли проходить МСЕК

Комісія проводить огляд тимчасово непрацездатної особи, що звернулася для проведення медико-соціальної експертизи, протягом п’яти робочих днів з дня надходження направлення до МСЕК.

За наявності підстав для заочного проведення медико-соціальної експертизи, комісія проводить експертизу протягом трьох робочих днів з дня надходження направлення лікарсько-консультативної комісії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як продовжити отримання субсидій та пільг: що треба знати донеччанам

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:20, 19 Червня 2024
субсидія нарахування
Субсидія / фото ілюстративне

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомляє, що людям, які отримували житлово-комунальні субсидії або пільги станом на 24 лютого 2022 року, необхідно до 1 липня 2024 року звернутися за їх продовженням.

Про це розповіла начальниця Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталія Рад на брифінгу, що відбувся 19 червня.

Субсидії та пільги 2024

Головне управління ПФУ у Донецькій області завершує фінансування соціальних виплат за червень. На ці потреби виділили 4 548,6 мільйонів гривень для 667,5 тисяч отримувачів. 

Деяким українцям необхідно виконати додаткові дії, аби не втратити право на субсидії та пільги.

Для цього варто звернутися до 1 липня 2024 року за продовженням житлової субсидії, якщо ви одночасно відповідаєте всім наступним критеріям:

 • є отримувачем/чкою житлово-комунальної субсидії або пільги;
 • був/ла отримувачем субсидії або пільги станом на 24 лютого 2022 року;
 • проживав/ла (чи проживає) на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій;
 • з початку повномасштабної агресії не звертався/лася до органів соціального захисту населення чи Пенсійного фонду України за перепризначенням субсидії або пільги.

Способи звернення

Подати заяву та необхідні документи до органу Пенсійного фонду України можна:

 • онлайн (через вебпортал, мобільний застосунок “Пенсійний фонд” або портал Дія);
 • поштою (на адресу Головного управління: 49008, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, вулиця Надії Алексєєнко, 106);
 • особисто (через сервісні центри ПФУ, уповноважених посадових осіб територіальних громад, ЦНАПи).

Потрібні документи

Для перепризначення субсидії необхідно подати:

 • заяву;
 • декларацію;
 • договір оренди житла, у окремих випадках;
 • копію договору про реструктуризацію заборгованості;
 • документи, що підтверджують місце проживання тощо.

Адреси сервісних центрів ПФУ на території Донецької області:

 • місто Краматорськ, вулиця Південна, 21;
 • місто Словянськ, вулиця Соборна, 3; вулиця Університетська, 58 (відділення Приватбанку);
 • місто Лиман, вулиця Лесі Українки, 20а;
 • місто Дружківка, вулиця Ярослава Мудрого, 40;
 • місто Костянтинівка, вулиця Ціолковського, 25; вулиця Ціолковського, 27 (відділення Приватбанку);
 • місто Покровськ, вулиця Центральна, 154; вулиця Пирогова, 2 (відділення Приватбанку);
 • місто Селидове, вулиця Героїв Праці, 6;
 • місто Новогродівка, вулиця Центральна, 19 (Будинок дитячої творчості);
 • місто Добропілля, проспект Шевченка, 15 (УСЗН); м-н Молодіжний, 3 (відділення Приватбанку);
 • смт Олександрівка, вулиця Самарська, 5;
 • місто Мирноград, вулиця Центральна, 13.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як МСЕК встановлює інвалідність: пояснення

В Україні під час дії воєнного стану значно спростили процедуру проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Зараз вона надає послуги для встановлення інвалідності як цивільним, так […]

16:10, 19.06.2024 Скопіч Дмитро
субсидія нарахування

Як продовжити отримання субсидій та пільг: що треба знати донеччанам

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомляє, що людям, які отримували житлово-комунальні субсидії або пільги станом на 24 лютого 2022 року, необхідно до […]

“Карітас”: адреси благодійної організації у Львові та області

Благодійні фонди нині стали важливою частиною життя багатьох українців. Хтось отримує від них допомогу, а інші надають її тим, хто потребує. Особливо велику актуальність отримала […]

13:00, 19.06.2024 Скопіч Дмитро

“Пора худнути”: як суспільство засуджує жінок через вагу та чому цей тренд підтримують самі жінки

Жінки неодноразово, протягом різних етапів свого життя, стикаються з осудом щодо своєї зовнішності, нерідко чують зауваження через вагу. “Ти надто худа, потрібно піднабрати”, “Ти надто […]

Можливості для ВПО виплати

Для бахмутян у Хмельницькому анонсували допомогу від міськради: деталі

Бахмутська міська військова адміністрація та Маріупольська міська рада готують підписання меморандуму про співпрацю. Йдеться про видачу гуманітарної допомоги від МВА для мешканців Бахмутської громади, які […]