Як легко адаптуватися до переведення годинника: поради від сомнологині

Семаковська Тетяна 12:00, 20 Жовтня 2024
Сон / фото ілюстративне, Getty

Вже зовсім скоро Україна знову переводитиме час, аже вже в останнє. Цей процес може викликати в організму стрес та вплинути на добовий ритм, а той своєю чергою на імунітет, метаболізм тощо.

Як легко адаптуватися до переведення годинника виданню “ELLE” розповідає відома українська сомнологиня Дарʼя Пилипенко.

Проблеми організму з переходом на зимовий час

Якщо раніше ви подорожували, то могли помітити, що коли ми змінюємо часові пояси стикаємося з проблемою адаптації до нового графіка. Як наслідок — млявість, безсоння, надмірна вага та роздратованість.

Проблеми, з якими зіштовхуються люди при переведенні годинника на зимовий час?

Людина може відчути проблеми зі сном, важче заснути, або ж на ранок ви можете відчувати себе млявими й невиспаними. У осіб з поганим сном часто спостерігається погіршення настрою та психічного здоров`я. Є ймовірність виникнення депресії.

Також спостерігається погіршення в роботі ендокринної системи, це може призвести до проблем зі здоров`ям та вплинути на зовнішній вигляд. Зокрема, надлишок кортизолу викликає передчасне старіння шкіри, а неврегульований баланс мелатоніну провокує переїдання та стає причиною надмірної ваги.

Поганий сон сприяє зниження імунного захисту, збільшення ризику загострення хронічних захворювань та появи нових, також може бути погіршення пам`яті, концентрації та уваги. Крім цього, проблеми зі сном є каталізатором до хвороб серцево-судинної системи.

Як полегшити адаптацію до зимового часу

Сомнологиня Дарʼя Пилипенко радить використовувати світлотерапію для адаптації до зимового часу, наприклад яскраве холодне світло потрібно вдень, щоб підвищити енергію та налаштувати організм на активність.

Ввечері необхідно зменшити яскравість світла та використовувати тепле червоне світло, щоб підготувати організм до сну. Не забувайте займатися фізичною активністю, вона допоможе вам відчувати себе більш бадьорими, підтримувати організм у тонусі та покращити якість сну.

Перед сном відключіться від роботи та електронних пристроїв, зверніть увагу на йогу, за можливості прийміть теплу ванну. Також корисною звичкою стане провітрювання спальні перед сном. Тим хто хоче висипатися, слід використовувати щільні штори або маску на очі.  Уникайте кави, сигарет та інших стимулювальних напоїв ввечері.

Сомнологиня радить виробити звичку не пити каву в першу годину після пробудження, а дати можливість організму самому виробити достатню кількість кортизолу та “розбудити” вас.

Остання порада — чіткий режим дня. Розплануйте свою ранкову рутину. Психологи радять спати фіксовану кількість годин, рано вставити та за можливості більше часу проводити на свіжому повітрі.

Аби організм відреагував на перехід годинника не був стресом для вашого організму, слід також дбати про своє фізичне здоров’я. Регулярний спорт, як зарядка, пілатес чи проста розминка допоможуть зберігати бадьорість навіть взимку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перейшли канал і зайшли у приватний сектор: військовий заявив про просування росіян у Часовому Яру

Валентина Твердохліб 09:50, 17 Жовтня 2024
артилерія в часовому яру, часів яр
Артилеристи працюють в районі міста Часів Яр / фото 24 ОМБр імені короля Данила

Російські окупанти мають певні успіхи біля Часового Яру. Ворог просувається в районі самого міста і біля села Калинівка.

Яка ситуація в районі Часового Яру на 17 жовтня, пише “Бахмут IN.UA”.

Часів Яр: актуальні новини

Про просування окупантів біля Калинівки і Часового Яру повідомив військовий на позивний “Бахмутський Балу”. За його словами, невеликій групі росіян вдалося перейти канал “Сіверський Донець — Донбас”, по якому проходила лінія зіткнення. На це вплинули погані погодні умови, якими і скористався ворог.

“Так як погодні умови погіршились і був сильний туман та не можливо було підняти пташки, бо не було видимості, п*д*ри скористалися та почали рух. Йшли групою 4 чоловіка, перейшовши канал, і зайшли в приватний сектор, переміщались по будинках та підвалах. Як покращились умови почали працювати по них ФПВ-дрони та арта. Працюємо над повним їх знищенням. На жаль, ворог має просування зі сторони Калинівки та Часового Яру”, — пише військовий.

Як повідомляє Інститут вивчення війни (ISW), російські військові ведуть наступальні операції на північ від Часового Яру в районі Калинівки та на південь від Часового Яру в районі Ступочок і Предтечиного.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Сумоїст з Бахмута став найкращим спортсменом Донеччини

Валентина Твердохліб 18:00, 16 Жовтня 2024
бахмута
Сумоїст Олександр Вересюк з тренером Олегом Ревою / фото Донецька ОВА

Донеччина обрала кращих спортсменів і тренерів у вересні 2024 року. Одним з кращих у минулому місяці став спортсмен з Бахмута.

Про це повідомляє Донецька ОВА.

Найкращий спортсмен з Бахмута

Управління фізичної культури та спорту Донецької ОВА щомісячно підбиває підсумки виступів атлетів регіону на всеукраїнських і міжнародних змаганнях. По закінченню вересня обрано кращих спортсменів місяця за трьома категоріями: з олімпійських, неолімпійських видів спорту і видів спорту серед осіб з інвалідністю.

Голосування проводилося серед експертної групи управління фізичної культури та спорту і вболівальників.

Переможцем у номінації “Кращий спортсмен” серед неолімпійців став бахмутянин Олександр Вересюк. Він є заслуженим майстром спорту України з сумо.

Сумоїст Олександр Вересюк / фото Донецька ОВА

Представник Бахмутської громади на чемпіонаті світу в польському Кротошині виборов “срібло” в командних чоловічих змаганнях та “бронзу” в абсолютній ваговій категорії. Також він відзначився на IV етапі світової серії з пляжної боротьби у Греції, де виборов “бронзу” в категорії +90 кілограмів.

Кращим тренером серед неолімпійських видів спорту у вересні теж став бахмутянин, заслужений тренер України з сумо Олег Рева.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Естонська рада анонсувала нову реєстрацію на грошову допомогу

Естонська рада у справах біженців анонсувала відкриття нової реєстрації на отримання грошової допомоги з опаленням для тих людей, які мають труднощі з покриттям власних потреб […]

12:00, 03.11.2024 Скопіч Дмитро

FlixBus запускає новий рейс з України до Мюнхена: деталі та розклад

Автобусний оператор FlixBus, який виконує рейси між Україною й девʼятьма країнами ЄС, запустив новий маршрут. На цей раз об’єднають Київ та Мюнхен. Про це повідомили […]

11:00, 03.11.2024 Скопіч Дмитро

Як отримати виплати ВПО від держави: роз’яснення для нових переселенців

Переселенці, які були змушені переїхати у більш безпечні регіони країни, можуть отримувати регулярні виплати від держави. Утім, для цього потрібно оформити спеціальну довідку. Редакція Бахмут […]

17:40, 31.10.2024 Скопіч Дмитро

Страшно захопливі: сім фільмів та мультфільмів для сімейного перегляду на Хелловін

Хелловін — це не тільки свято жахів, але й гарна можливість провести час із власною сім’єю. А що може бути краще за сімейний перегляд фільмів […]

16:00, 31.10.2024 Скопіч Дмитро

Підвищена стипендія 2024: що це та як отримати

Деякі категорії студентів, які навчаються коштом державного бюджету, мають право на отримання підвищених стипендій. Це стосується і майбутніх  бакалаврів, і майбутніх магістрів, і навіть тих, […]

15:00, 31.10.2024 Скопіч Дмитро