Main menu

Які шкідливі звички пришвидшують старіння шкіри

girl g8318f5ddb 1920 d4fecУ сучасному світі жінки прагнуть встигати все й одразу, жінка виконує роль матері, студентки, підприємиці. Попри всі труднощі та проблеми, ми прагнемо добре виглядати, тож чимало часу приділяємо догляду за шкірою. Проте навіть найдорожча косметика безсила, якщо жінка має шкідливі звички.

Зірковий український дієтолог Наталя Самойленко розповідає виданню “Еlle” про фактори, які сприяють роботі механізмів старіння.

Серед основних чинників старіння: 

  • UV-випромінювання, тож не забувайте користуватися сонцезахистом
  • Забруднене повітря
  • Паління
  • Бідна на поживні речовини дієта. Раціон з високим вмістом обробленої їжі, цукру та нездорових жирів може сприяти хронічному запаленню, яке пов’язане з віковими захворюваннями, такими як діабет, серцево-судинні захворювання та онкологія
  • Хронічний стрес
  • Малорухливий спосіб життя
  • Нестача сну

Наталя Самойленко наводить, й  антиоксиданти — це молекули, які допомагають захистити організм від пошкоджень та вільних радикалів. Серед них вітамін С, Е, бета-каротин, флавоноїди, лютеїн та зеаксантин. Детальніше про кожен нижче.

Вітамін С відіграє вирішальну роль у синтезі колагену, загоєнні ран та імунній функції. Він міститься в ківі, дині, манго, ананасі, папаї, перцю, броколі, шпинаті і помідорах.

Вітамін Е — це жиророзчинний антиоксидант, який допомагає захистити клітинні мембрани від окисного пошкодження. Він міститься в горіхах, насінні, рослинних оліях і зелених листових овочах.

Бета-каротин перетворюється на вітамін А в організмі. Це допомагає захистити шкіру від прямого впливу сонячних променів, сприяє здоров’ю очей і підтримує імунну функцію. Бета-каротин є в оранжевих і жовтих фруктах, овочах, таких як морква, солодка картопля, манго, абрикоси.

Флавоноїди мають протизапальні властивості, вони містяться у багатьох фруктах, овочах, горіхах, насінні та зернових, ягодах, цитрусових, яблуках, цибулі, капусті, броколі, соєвих бобах і темному шоколаді.

Лютеїн та зеаксантин дуже важливі для підтримки здорового зору та захисту очей від пошкоджень, спричинених синім світлом. Вони містяться в шпинаті, листовій капусті та зелені, а також у броколі, зеленому гороху, кукурудзі та яйцях.

Фото: фотосток

Читайте також: Ін’єкції краси: поради лікаря-дерматолога

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!