Main menu

Як легко адаптуватися до переведення годинника: поради від сомнологині

sleep mask g632975ab3 1920 8be6cДнями Україна знову перевела стрілки годинника. Перехід на літній час може викликати в організму стрес та вплинути на циркадний ритм, а той своєю чергою на імунітет, метаболізм, тощо.

Як легко адаптуватися до переведення годинника виданню “ELLE” розповідає відома українська сомнологиня Дарʼя Пилипенко. 

Якщо раніше ви подорожували, то могли помітити, що коли ми змінюємо часові пояси стикаємося з проблемою адаптації до нового графіка. Як наслідок — млявість, безсоння, надмірна вага та роздратованість.

Проблеми, з якими зіштовхуються люди при переведенні годинника?

Людина може відчути проблеми зі сном, важче заснути, або ж на ранок ви можете відчувати себе млявими й невиспаними. У осіб з поганим сном часто спостерігається погіршення настрою та психічного здоров`я. Є ймовірність виникнення депресії.

Також спостерігається погіршення в роботі ендокринної системи, це може призвести до проблем зі здоров`ям та вплинути на зовнішній вигляд. Зокрема, надлишок кортизолу викликає передчасне старіння шкіри, а неврегульований баланс мелатоніну провокує переїдання та стає причиною надмірної ваги.

Поганий сон сприяє зниження імунного захисту, збільшення ризику загострення хронічних захворювань та появи нових, також може бути погіршення пам`яті, концентрації та уваги. Крім цього, проблеми зі сном є каталізатором до хвороб серцево-судинної системи.

Як полегшити адаптацію до літнього часу?

Сомнологиня Дарʼя Пилипенко радить використовувати світлотерапію, наприклад яскраве холодне світло потрібно вдень, щоб підвищити енергію та налаштувати організм на активність. 

Ввечері необхідно зменшити яскравість світла та використовувати тепле червоне світло, щоб підготувати організм до сну. Не забувайте займатися фізичною активністю, вона допоможе вам відчувати себе більш бадьорими, підтримувати організм у тонусі та покращити якість сну.

Перед сном відключіться від роботи та електронних пристроїв, зверніть увагу на йогу, за можливості прийміть теплу ванну. Також корисною звичкою стане провітрювання спальні перед сном. Тим хто хоче висипатися, слід використовувати щільні штори або маску на очі.  Уникайте кави, сигарет та інших стимулювальних напоїв ввечері. 

Сомнологиня радить виробити звичку не пити каву в першу годину після пробудження, а дати можливість організму самому виробити достатню кількість кортизолу та «розбудити» вас. 

Остання порада — будьте на сонці, особливо якщо ви працюєте в приміщенні старайтеся виходити на вулиці. Прогулянка на свіжому повітрі протягом дня може допомогти відновити циркадний ритм. Якщо ж ви не можете довго бути на вулиці через зайнятість, то облаштуйте робоче місце ближче до вікна та намагайтесь виходити хоча б на балкон.

Фото: фотосток

Читайте також: Ін’єкції краси: поради лікаря-дерматологаІн’єкції краси: поради лікаря-дерматолога

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!