Main menu

ТОП-5 порад: як легко перейти на українську

maxresdefault 339a0За даними мовного додакту «Dualingo» попит на вивчення української мови виріс на 577% (дані на кінець березня). Наслідком повномасштабного вторгнення Росії в Україну стали не лише руйнування і людські втрати, з кожним днем все більше мешканців України ухвалюють рішення розмовляти тільки українською. 

Сьогодні ми поговоримо про перші кроки, які зможуть допомогти російськомовним українцям почати говорити українською, розповімо про безкоштовні додатки з вивчення мов й поділемося волонтерськими мовними проєктами, що почали працювати в Україні.  

Почнемо з розмови про те як перейти на українську, якщо більшість життя розмовляли суто російською.

Ця тенденція зараз прослідковується на всій території України, а особливо на Сході: Донеччині, Луганщині, Харківщині. В наслідку колонізаторської політики РФ, питання мови є одним з найгостріших. Тож, ось наші поради щодо переходу на українську:

  1. Обов’язково говоріть. Як і при вивчені іноземних мов велику роль грає регулярна практика. Поки ви не почнете говорити – не отримаєте «правильної» вимови або не позбавитесь русизмів. Почніть тренувати українську в сімейному колі з близькими, де будете відчувати себе комфортно й не боятися осуду.
  2. Знайдіть особисту причину переходу. Сядьте й просто подумайте: навіщо ви реально хочете розмовляти українською? Це може здатися безглуздим, але це пошук особистої мотивації, яка в подальшому буде штовхати вас вперед.
  3. Поповнюйте свій лексичний запас. Почніть оточувати себе україномовним простором: книжки, блогери, YouTube-канали, фільми, пісні. Таким чином ви зможете свідомо та підсвідомо вивчати нові слова та фрази.
  4. Читайте українською. Це не обов’язково повинні бути книжки або твори невмирущої класичної літератури. Почніть з чогось легкого: медіа, статті, кумедні розповіді. А потім ви самі не помітите як почнете шукати українську літературу.
  5. Підтримуйте тих, хто починає розмовляти українською. Наразі багато людей змінює свою повсякденну мову спілкування й майже кожна людина має особисті страхи, упередження на цей рахунок. Подумайте про те що б вам хотілось почути від оточуючих, коли ви починаєте щось нове. Й просто протягніть руку допомоги, якщо маєте на це сили.

Україномовнний клуб "Будьмо" – місце, де щонеділі о 19:00 ви зможете провести годинку з українцями, які теж намагаються перейти на державну мову, поспілкуватись на бідь-яку тему й гарно провести час. Це онлайн-майданчик, де ви вільно зможете спілкуватися українською, дізнаватися щось нове, обговорювати «гарячі теми» сьогодення та виконувати різноманітні завдання разом з новими друзями.

Засновницею проєкту стала активістка й тренерка з міста Запоріжжя, Інна Бойко. Зрозумівши, що її спеціальність вчителя української мови може стати в нагоді в такий нелегкий час, Інна створила простір для небайдужих до української.

«Запрошуємо шанувальників української мови, як початківців, так і впевнених знавців української, які хочуть поглибити свої знання та прокачати навички комунікації. Тут кожен зможе потренувати свої навички у говорінні, подолати «мовний бар’єр» та гарно провести час. Зареєструватися можна тут », - саме так звучить оголошення на сторінці Facebook.

Пам’ятайте - робити маленькі кроки набагато краще ніж стояти на місці. Шукайте бажання, а ресурси й підтримка обов’язково знайде вас сама!

Все буде Україна, бо ми є Україна!