Нове життя бахмутян: Родина з Бахмута розповіла, як отримала дім у Київській області

Семаковська Тетяна 11:56, 6 Вересня 2023

Родина бахмутян Марина й Андрій раніше жили в центрі міста, виховували двох дітей 5-річного Микиту та 2-річну Майю. В травні 2022 року сім’я разом з дітьми евакуювалася до Дніпра, відтоді почалися скитання з одного місця до іншого. Але в серпні 2023 року доля посміхнулася й родина отримала шанс на нове життя, волонтерські організації придбали бахмутянам будинок на Київщині, де відтепер і мешкатимуть бахмутяни. 

Як живуть бахмутяни у новому домі, чи планують повертатися у Бахмут, та що розповідають про доступне житло — зібрала редакція «Бахмут. IN. UA».

У Бахмуті родина налагодила життя, Марина працювала тату-майстром, Андрій на автомийці

Будинок Марина та Андрія в Бахмуті. Фото: надані героями

В Бахмуті Марина та Андрій в Бахмуті залишалися до 22 травня 2022 року, тоді ще місто функціонувало, але прильоти вже почали частішати. До війни подружжя мало гарну роботу, дівчина працювала тату-майстром, чоловік був адміністратором на автомийці. Коли влучило в сусідній дім Андрій та Марина вирішили їхати. 

Евакуюватися допомогли волонтери від храму Свідків Єгови. Спочатку виїхали в Дніпро, там родині запропонували два варіанти: шукати квартиру в оренду, або їхати далі, обрали другий варіант. Через місяць Марина дізналася, що ворожий обстріл знищив їх будинок в Бахмуті.

Читайте також: Як бахмутянка Катерина Арісой допомагає інтегруватися людям, які врятувалися з російської окупації

Ми поїхали у Рівненську область, місто Млинів. Жили там в школі, нам пропонували житло, але умови нас там не влаштували. Далі вирішили знову їхати в Дніпро, бо нас покликали знайомі, але у них теж були діти й ми не хотіли заважати, тож повернулися у Покровський район, там нам безоплатно здавали дім.

Марина // бахмутянка

Новий дім на Київщині

У новій оселі родина має власний город. Фото: з відкритих джерел

Марина пригадує, що в новому домі вони прожили до листопада, допоки Покровськ не почали сильно обстрілювати. Цього разу батьки вирішили не чекати, коли прилетить у сусідній дім, зібрали речі й переїхали у Черкаську область, до Шибельників. Гуманітарної допомоги в селі не видавали, тож мама дітей постійно моніторила телеграм-канали та соцмережі шукаючи допомогу. 

Так бахмутянка натрапила на оголошення організації Nestu, @leavenoonebehind2020 та BASE UA. У ньому шукали родину, якій придбають будинок на Київщині, за умови, що переселенці проживуть там п’ять років.

Вчора, після року постійних переїздів, Марина і Андрій нарешті знайшли новий дім. Разом із організацією Nestu та @leavenoonebehind2020 ми придбали будинок на Київщині, де відтепер і мешкатиме родина. Це вже четверта успішна реалізація проєкту Rebase, у межах якого ми купуємо будинки для родин-переселенців. Rebase – це шанс повернутися до повноцінного життя замість того, аби раз за разом змінювати тимчасові помешкання. Це реінтеграція у суспільство та новий дім для тих, хто його втратив.

BASE UA — Ukrainian NGO with broad scope of operations // волонтерська організація

Бахмутянка каже, що спочатку не вірила у те, що вони можуть отримати дім, але все ж звернулася до волонтерів з організації. Потім їй передзвонили, сказали, що є шанс отримати житло у Київській області.

Родині допомогли переїхати з речами, вже близько трьох тижнів сім’я обживається у новому помешканні, проте звикнути до того, що цей дім їхній все ж важко, ділиться у розмові Марина. Допомагають новим мешканцям – сусіди, громада дуже тепло прийняла родину, додає бахмутянка.

Читайте також: Щодня йшла через підірваний міст Забахмутки: як лікарка Олена Воронова рятувала людей в Бахмуті

Адаптація та робота в селі

Бахмутяни отримали шанс на нове життя. Фото: надані героями

У новому домі Марина та Андрій мають власну територію, город, який планують обробляти аби вирощувати домашню картоплю. Діти вже ходять у садочок в селі. 5-річний Микита займається одразу у двох дошкільних закладах, місцевому та онлайн у Бахмутському, говорить мама хлопчика. 

У дітей тепер є своя кімната, у нас також. В домі є кухня, вітальня, на вулиці є сад. В селі є магазини. Я працюватиму майстром нігтьового сервісу, чоловік також влаштувався на роботу, будемо адаптуватися до нового життя.

Бахмут для сім’ї був особливим містом, але повертатися туди зараз неможливо, а до відбудови, каже Марина, ще невідомо скільки років. Тож родина будує нове життя на Київщині. 
Нагадаємо, що на Чернігівщині шукають 13 сімей ВПО, які отримають власні будинки. Бахмутяни також можуть взяти участь у проєкті та спробувати отримати житло.

Фото: «Бахмут. IN. UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Семаковська Тетяна 18:20, 28 Березня 2025

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та вбивати українців.

Відеоператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував у двох прифронтових містах: Краматорську та Добропіллі. Ми дізнавались, що думають про мир з росією донеччани.

Мир з росією? Що думають про це мешканці Краматорська та Добропілля

Український стяг в Краматорську / фото Роман Потапенко

У Краматорську вітряно, але на вулицях багато людей. Місцеві прогулюються, віпочивають на лавочках, у місто прийшла весна, на перший погляд тут “спокійно”. Хоча вибухи тут доволі часті, місто періодично обстрілюють росіяни.

На вулицях людно / фото Роман Потапенко

У мешканців Краматорська ми питали:

  • Чи вірять жителі прифронтових міст у закінчення війни?
  • Що вони думають про можливу мирну угоду, майбутнє України та чи варто довіряти ворогу?
  • Яким країнам чи міжнародним лідерам довіряють як посередникам у перемовинах щодо припинення вогню?

Мешканці з журналістами спілкуються неохоче, але нам вдалося отримати кілька коментарів. Поза камерою люди стверджували: довіряти росії не варто. Ті, хто не боїться говорити на камеру, кажуть, що вірять в силу дипломатії.

Місцева жителька Краматорська / фото Роман Потапенко

Одна з жительок Краматорська розмірковує, що допогти припинити війну в Україні, на її думку може бути дипломатія. Жінка додає, що як посередникам угоди довіряла б лідерам Франції та Італії.

У Добропіллі місцеві теж неохоче коментують на камеру, поза нею, кажуть, що росії довіряти не можна.

Дивіться відео, в якому жителі прифронтових міст Краматорська та Добропілля розповідають про власні думки щодо закінчення війни

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Семаковська Тетяна 14:00, 19 Березня 2025

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 році евакуювалась до Дніпропетровської області. Але, попри всі труднощі, жінка не опустила руки, а започаткувала власну справу.

Нове життя у селі: з чого все почалося

Переїхавши до одного з невеличких сіл Дніпропетровщини, Наталя стикнулася з проблемою, знайомою багатьом переселенцям: відсутністю роботи та фінансової стабільності. Але опускати руки жінка не збиралася. Вона мала досвід у вирощуванні курей в Бахмуті, та цього разу вирішила спробувати свої сили у розведенні свиней.

“У Бахмуті мала невеличке господарство, тут вирішила спробувати вирощувати свійських тварин”.

Жінка самотужки придбала одразу 12 свиней і взяла на себе повну відповідальність за їх догляд. Протягом року Наталя вирощувала тварин, годувала домашніми кормами, слідкувала за здоров’ям.

Господарство пані Наталі / фото надане героїнею

Через рік клопіткої праці господарство пані Наталі почало давати перші результати. Вона вирішила запропонувати людям домашнє м’ясо власного виробництва. Зараз у її домогосподарстві залишилося 11 свиней.

Особливістю бізнесу Наталі є можливість доставки м’яса поштою. М’ясо перед відправкою жінка підморожує, аби зберегти якість продукту. Вона відправляє замовлення поштою, дбаючи про те, щоб кожен клієнт отримав свіже та якісне м’ясо. Уже зараз продукція має попит серед земляків та інших охочих скуштувати натуральний продукт без хімії.

“Люди замовляють, дякують, кажуть, що м’ясо дуже смачне та свіже”, — з радістю розповідає жінка.

Підтримати бахмутянку можна, замовивши її продукцію. Для деталей та оформлення замовлення потрібно зв’язатися з Наталею телефоном +380 (50) 247 1670.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

БАХМУТ 37 2 3b6b8

«Важливо дати людині не рибу, а вудочку»: як програма Всімдім дає нове життя для переселенців?

VSIMDIM — це програма адаптації родин, що втратили дім через війну, її ініціювали Кирило Ярко і Тетяна Каменєва. Завдяки цьому проєкту ті, чия домівка окупована […]

20 тисяч євро на розвиток: в Україні оголосили конкурс на застосунок для покращення життя ВПО

За підтримки європейських партнерів в Україні розпочали відбір до програми та конкурсу цифрових інструментів «Act to Support», яка має на меті покращити життя ВПО та […]

Українці в Польщі можуть безкоштовно навчатися: які умови

Українці, які проживають в Польщі можуть розраховувати на безкоштовну освіту у поліцеальній, яка дозволить отримати професію та почати заробляти, або ж влаштуватися на роботу в […]