Навіщо в напівзруйнованому Бахмуті за 78 000 грн охороняли пошкоджену адміністрацію

Марія Носуля Носуля Марина 17:40, 19 Березня 2024
Охорона міськради Бахмута
Фото для ілюстрації Бахмут IN.UA Alex Babenko для Reuters

У лютому 2023 року за Бахмут вже точилися активні бої. Тоді росіяни захопили околиці міста та просувалися до його центральної частини. Більшість будинків були пошкоджені внаслідок ворожих обстрілів, містян активно закликали до евакуації через загострену ситуацію, а в’їхати до Бахмута можна було за спецперепустками. Саме тоді влада замовляє послуги з охорони будівлі адміністрації за адресою: вулиця Миру, 44 вартістю понад 78 тисяч гривень.

Що охороняли у вже пошкодженій від прильотів будівлі та навіщо витратили на це бюджетні кошти? Що на це говорять у міськраді та поліції, а також, як саме здійснювали фізичну охорону в умовах бойових дій? Детальніше про це розповідаємо в матеріалі Бахмут IN.UA. 

Договори та форс-мажори

Про охорону будівлі міської ради Бахмута йдеться  на порталі електронних закупівель Прозорро. В документації до тендера зазначається про укладення договору щодо фізичної охорони будівлі Бахмутської міськради на суму у 138 тисяч гривень з бюджету міста. Замовник — Бахмутська міська рада. Виконувати послуги охорони мало Маріупольське міжрайонне управління поліції охорони в Донецькій області. Договір про охорону сторони уклали 9 лютого 2023 року, а термін виконання послуг зазначався з 01 січня 2023 року по кінець грудня цього ж року.

Договір
Договір № 3575/Бм від 09 лютого 2023 про фізичну охорону будівлі / скриншот

Пізніше суму договору зменшили до 59 470 тисяч гривень згідно з додатковою угодою, що уклали  20 лютого 2023 року через припинення дії договору.

Договір
Додаткова угода від 20 лютого 2023 року / скриншот

Проте в основному договорі, ще від 9 лютого, у пункті про форс-мажорні обставини (такі, що унеможливлюють виконання зобов’язань, передбачених умовами договору) йдеться, що сторони договору звільняються від відповідальності через обставини непереборної сили, наприклад, надзвичайні ситуації воєнного характеру, що виникли після укладання договору. 

Договір
Договір від 9 лютого 2023 року: форс-мажор / скриншот

Однак договір укладали вже в умовах ситуації воєнного характеру, та наступу росіян на місто, а через 11 днів після того припинили дію договору, через неможливість виконання послуг. 

У скільки обійшлася охорона адмінбудівлі в Бахмуті

Попри припинення дії договору, частину послуг з охорони оплатили. Згідно з платіжним дорученням, сума оплати становить 46 000 гривень за січень.

Договір
Платіжне доручення: оплата послуг охорони за січень 2023 / скриншот

Ще 32 529 тисяч гривень заплатили за лютий.

Договір
Платіжна інструкція: оплата послуг охорони за лютий 2023 / скриншот

У договорі від 9 лютого йшлося про загальну суму у 138 тисяч гривень на річний термін, як і дія договору. Проте, після припинення його дії, за 2 місяці договору: у січні-лютому 2023 року з бюджету міста керівництво виділило — 78 529, 42 тисячі гривень. 

Що передбачає фізична охорона будівлі

Фізична охорона будівель передбачає ряд заходів, наприклад:

  • охорона стаціонарних об’єктів; 
  • забезпечення дотримання громадського порядку; 
  • забезпечення контрольно-пропускного режиму на об’єктах; 
  • охорона разових заходів; 
  • охорона сільськогосподарських угідь; 
  • контроль за несенням служби відомчою охороною та інше. 

Поліція охорони також убезпечує об’єкти від розкрадання, запобігає вчиненню протиправних дій, забезпечує постійний контроль по всьому периметру охоронюваної території. Про це йдеться на офіційному сайті поліції охорони.

Що стосується адмінбудівлі у Бахмуті, тут представники охорони та міськради встигли обстежити об’єкт та встановити, що всі вікна і двері пошкоджені через обстріли, відсутнє: електропостачання, інтернет, а також мобільний та радіозв’язок, як у самій адміністрації, так і у будівлях поруч

Рекомендували представники поліції охорони закрити пошкоджені вікна та двері та за можливості забезпечити пост охорони електроживленням. Про це зазначено в додатку до основного договору від 9 лютого 2023 року.

Договір
Акт обстеження будівлі / скриншот

А безпосередньо послуги з охорони будівлі передбачали пост з 1 охоронником Бахмутського районного відділення Маріупольського міжрайонного управління поліції охорони.

Доцільність охорони: коментарі поліції та міськради

Що мав охороняти 1 поліціянт у напівзруйнованому Бахмуті та пошкодженій від обстрілів  будівлі без зв’язку та електропостачання? Як був забезпечений? Та у чому була доцільність замовлення охорони в небезпечних умовах бойових дій у Бахмуті. З цими питаннями ми звернулися і до Бахмутської міської ради, і до Маріупольського міжрайонного відділу поліції охорони. 

У відповідь на наш запит до Бахмутської міської ради щодо доцільності замовлення послуг охорони в тодішніх умовах нам відповіли, що у місті на той час перебувало керівництво Бахмутської військової адміністрації, а саме — 4 посадові особи, вони й використовували приміщення під час виконання посадових обов’язків. А послуги замовили для охорони будівлі та матеріальних цінностей, що в ній були.

Відповідь влади
Відповідь Бахмутської ВЦА на запит редакції Бахмут IN.UA / скриншот

Передумовою до укладання договору про охорону, яка обійшлася у 78 тисяч, за словами представників міськради, став лист начальника Бахмутського райвідділку Маріупольського міжрайонного управління. 

Цей лист, ми й попросили надати в обох структур: у Маріупольського міжрайонного управління та Бахмутської міської ради, аби краще зрозуміти необхідність надання та оплати послуг з фізичної охорони, враховуючи тодішню складну обстановку в місті.

У міськраді листа не надали, а запит натомість перенаправили до поліції охорони. Там нам повідомили, що листа не мають, адже архіви підрозділу були знищені під час бойових дій у Бахмуті. 

Проте припустили, що лист міг бути пропозицією Маріупольської поліції охорони укласти договір.

На наш запит поліціянти також надали інформацію щодо того, чи були їхні працівники забезпечені необхідними засобами захисту, враховуючи обстановку в місті: запевнили, що ті були “озброєні та забезпечені”. 

На запит до міської ради з проханням надати інформацію хто з посадових осіб, виконуючи свої посадові обов’язки перебували у період дії договору в приміщенні адміністративної будівлі. У Бахмутській ВЦА надали список посадовців, які перебували у місті Бахмут.

Відповідь влади і поліції
Листи-відповіді Бахмутської ВЦА та Маріупольської поліції охорони / скриншот

Надали й список матеріальних цінностей, які досі перебували у будівлі, що потребувала охорони: це понад 2,5 тисячі одиниць побутової та офісної техніки,  комп’ютерів, моніторів, принтерів, камер, а також канцелярського приладдя, меблів тощо. 

Нагадаємо, в додатку до договору йдеться про те, що в адміністрації будівлі, де знаходилися ці матеріальні цінності на той час вже не було електроживлення, світла, телефонного та радіо зв’язку, а також були пошкоджені вікна та двері внаслідок обстрілів. 

У період, коли керівництво області не виключало сценарій захоплення міста росіянами, а містян закликали до евакуації через небезпеку знаходитися у Бахмуті, міська рада вирішує замовити послуги фізичної охорони будівлі, а виконувати послуги, згідно з договором,  мав один охоронець Маріупольського міжрайонного відділу поліції охорони. 

Доцільність укладання договору охорони, що обійшлася міському бюджету у понад 78 тисяч гривень керівництво Бахмута пояснює тим, що охороняли в адміністрації велику кількість матеріальних цінностей, які попри пошкодження та обстріли центральної частини міста, як стверджують, на той момент досі не вивезли з будівлі. 

Та й посадові особи, за словами міськради, знаходилися у місті. Чи використовували вони під час роботи пошкоджену будівлю, так і не вказали.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут у російській пропаганді: окупанти завішали місто плакатами до “9 травня”

Семаковська Тетяна 14:55, 3 Квітня 2025
Пропагандитський плакат, який був вивішений у Бахмуті / фото з росджерел

На вулицях Бахмута російська армія почала вивішувати пропагандистські плакати на білбордах (рекламні щити). По місту помітно кілька великих плакатів. Таким чином окупанти “прикрашають Бахмут до дня перемоги”, який росіяни святкують 9 травня.

Більше читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Бахмут, на вулицях з’явилися пропагандистські плакати

На вулицях тимчасово окупованого Бахмута росіяни показали білборди з пропагандистськими плакатами.

Росіяни запевняють, що вивішують пропагандистські плакати в Бахмуті / фото з росджерел

“Напередодні великого свята 9 травня, Дня Перемоги, у звільненому Бахмуті відчувається особливе хвилювання і надія. Місто, зранене жорстокими боями, повільно, але вірно піднімається під захистом збройних сил російської федерації. На вулицях, де ще зовсім недавно гриміли вибухи, все частіше можна побачити російські триколори, які гордо майорять. Це символ нового життя, яке місто знаходить під надійним захистом російських солдатів”, – пишуть пропагандисти.

Росіяни вивішують у Бахмуті пропагандистську символіку / скриншот з росджерел

Пропагандисти вказують, що для них “9 травня у Бахмуті набуває особливого, священного значення, стає символом єднання бійців і мирних жителів, їхньої спільної віри у світле майбутнє”.

Кадри з окупованого та зруйнованого росіянами міста, можна побачити у відео:

“Бахмут не відданий на розтерзання нацистам, місто відроджується, готове будувати нове життя під мирним небом, очищеним від скверни фашизму”, — пишуть окупанти.

Російський окупант в Бахмуті / фото з росджерел
Пропагандистський плакат в Бахмуті / фото з росджерел

Бахмут в окупації

Як саме місто “відроджується” росіяни не вказують. Наразі не проводиться розмінування чи розчищення міста, саме ці кроки є першочерговими. Натомість окупанти зосередили сили на пропагандистських акціях. У Бахмуті малюють російські триколори на стовпах, а поблизу міста змінюють дороговкази з українськими назвами.

Нагадаємо, що російська окупаційна армія зруйнувала Бахмут за тактикою випаленої землі, про це повідомляв Олександр Сирський, Головнокомандувач ЗСУ. Армія рф вбила 204 жителів Бахмута, серед яких 4 дітей, понад 500 бахмутян були поранені, про це повідомляв Олексій Рева мер Бахмута, в розмові з Укрінформ.

Зазначимо, що станом на 28 березня 2023 року через російські обстріли пошкоджень в Бахмуті зазнали 497 багатоквартирних (або 73,7%) та 4 325 приватних (або 27,5%) будинків. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що задекларував начальник Бахмутської МВА Олексій Рева у 2024 році (Оновлено)

Марія Носуля Носуля Марина 13:00, 2 Квітня 2025

Що декларує Олексій Рева, який незмінно перебуває на посаді мера Бахмута вже 35 років. Зараз посадовець обіймає посаду начальника Бахмутської МВА. Аналізуємо статки та нерухомість посадовця у єдиному державному реєстрі декларацій за 2024 рік.

Примітка. Матеріал було оновлено о 23:16, 3 квітня 2025 року. Редакція припустилася помилки при підрахунку декларацій, вказавши неправильну суму задекларованої зарплати дружини, а саме 1,8 млн, замість 180 тисяч гривень. Редакція оновлює матеріал згідно з Редакційною Політикою.

10 мільйонів на родину: грошові активи родини Реви

Олексій Рева у декларації за 2024 рік подає понад мільйон грошових активів, це кошти, що розміщені на банківських рахунках, а також готівка. Олена Рева, дружина голови Бахмутської МВА також вказується у декларації, її грошові активи становлять понад 9 мільйонів гривень. 

Грошові активи родини Реви / скриншот декларації
Фінанси у декларації Олексія Реви / скриншот декларації

Заробітна плата й пенсія 

Олексій Рева, начальник Бахмутської МВА за минулий рік задекларував понад 1,4 мільйона гривень заробітної плати, в середньому це близько 120 тисяч гривень на місяць.

Також посадовець вказує у декларації заробітну плату дружини Олени Реви у ТОВ “Деми”, це — 180 тисяч гривень. Засновником і кінцевим бенефіціаром товариства “Деми” є син Олексія Реви — Дмитро.

Власник і кінцевий бенефіціар ТОВ “Деми” / скриншот Юконтрол

Також Олексій Рева задекларував пенсію за 2024 рік — понад 204 тисячі гривень, на місяць це понад 17 тисяч гривень, також у декларації посадовця пенсія дружини — 251 тисяча гривень за рік, місячна пенсія Олени Реви складає майже 21 тисячу гривень.

Пенсія начальника Бахмутської МВА / скриншот

Нерухомість й авто

Всією нерухомістю, вказаною у декларації володіє дружина посадовця — Олена Рева. Це: 

  • будинок у Бахмуті, площею 353 квадратних метрів;
  • гараж у Бахмуті 52,9, площею квадратних метрів;
  • земельна ділянка у Бахмуті на 52 квадратних метри;
  • земельна ділянка у Бахмуті площею 1000 квадратних метрів; 
  • ще одна земельна ділянка на 1000 квадратних метрів у Бахмуті; 

Також дружина посадовця орендує житловий будинок площею 49 квадратних метрів та земельну ділянку площею 1200 квадратних метрів у селі Обухівка Дніпропетровської області. 

У декларації посадовець також вказує автівку Mercedes Benz s500 2010 року випуску. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут у російській пропаганді: окупанти завішали місто плакатами до “9 травня”

На вулицях Бахмута російська армія почала вивішувати пропагандистські плакати на білбордах (рекламні щити). По місту помітно кілька великих плакатів. Таким чином окупанти “прикрашають Бахмут до […]

Що задекларував начальник Бахмутської МВА Олексій Рева у 2024 році (Оновлено)

Що декларує Олексій Рева, який незмінно перебуває на посаді мера Бахмута вже 35 років. Зараз посадовець обіймає посаду начальника Бахмутської МВА. Аналізуємо статки та нерухомість […]

13:00, 02.04.2025 Носуля Марина

Мер Покровська, який закликає до “миру з росією”, ймовірно перебуває в Бельгії

Руслан Требушкін, мер міста  Покровськ, який нещодавно звернувся до Володимира Зеленського із закликом припинити війну й “укласти мир із росією” знову записав звернення. Требушкін опублікував […]

12:01, 24.03.2025 Лященко Марія

Володимир Замотаєв: що відомо про звільненого голову Покровської РДА 

Днями Кабінет міністрів України погодив звільнення Володимира Замотаєва з посади голови Покровської районної державної адміністрації. Що відомо про колишнього очільника Покровської РДА та як він […]

14:00, 21.03.2025 Носуля Марина
1000 гривень у руках

Публікації в газеті, пошта та бензин: що купували для Бахмута й району в лютому

За лютий 2025 року на послугу “висвітлення діяльності місцевої влади” з бюджету Бахмутського району витратили понад 300 тисяч гривень. Що ще купували для Бахмутського району […]

13:00, 11.03.2025 Лященко Марія