В Україні реформують старшу школу: що зміниться для дітей

Валентина Твердохліб 16:35, 24 Вересня 2024
реформа
Навчання у школі / фото Pexels

В Україні готують до впровадження реформу старшої школи. Згідно з нововведеннями, учні та учениці після 9 класу самі обиратимуть напрямок навчання і предмети. На повну силу реформа запрацює з 2027 року.

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Реформа старшої школи: що передбачається

Реформа старшої школи змінить підходи до навчання у старших класах. Вона полягатиме в нових можливостях у виборі профілю навчання, всебічному розвитку та індивідуальному підходу до кожного учня.

2025 року стартує пілотування реформи по всій Україні. На 2024/2025 навчальний рік вже відібрано 30 ліцеїв-амбасадорів, які допомагають готуватися до пілотування. Педагоги цих ліцеїв стануть менторами для пілотних закладів освіти.

Повноцінно реформа запрацює з 2027 року. Відтоді учні, які завершили навчання в 9 класі, зможуть обирати між двома напрямами навчання — академічним і професійним.

Обираючи академічний напрям, учні навчатимуться в ліцеї і готуватимуться до вступу в заклади вищої освіти. Тут для школярів буде великий вибір профілів навчання, які базуються на кластерах: STEM, мовно-літературний та суспільно-гуманітарний. Також в учнів буде можливість обирати додаткові предмети, які їх цікавлять найбільше. Але окрім вибіркових, будуть і обовʼязкові предмети. Це фундаментальні компетентності з української мови, математики, англійської, історії.

Обираючи професійний напрям, учні навчатимуться в закладах професійно-технічної освіти. Тут підлітки швидше опановуватимуть професію та виходитимуть на ринок праці. У профтесі або закладі фахової передвищої освіти також можна буде обирати предмети, повʼязані з майбутньою кар’єрою.

Різниця між напрямами навчання / скриншот із сайту МОН

Навчання до 12 класу

Для якісного опанування шкільної програми навчання триватиме до 12 класу. Це міжнародна практика.

10 клас буде адаптаційним. Учні завершуватимуть загальну підготовку та остаточно визначатимуться з профілем навчання.

11-12 класи будуть присвячені поглибленому вивченню профільних предметів, інтегрованих курсів та дисциплін за вибором.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни провели “літургію” у зруйнованому ними Соледарі: фото

Валентина Твердохліб 18:00, 24 Вересня 2024
Окупанти відвідали першу “божественну літургію” в Соледарі / фото росджерела

Окупанти привезли в Бахмут і Соледар своїх священиків. Тут вони провели “божественну літургію” для окупаційних військ.

Про це повідомляють окупанти на своїх пропагандистських ресурсах.

Російські священники в Соледарі

В окупований Соледар вперше з 2023 року приїхали російські священники. Цю подію окупанти називають “історичною”.

Священники олексій баришев і серафим дубанов / фото росджерела

Службу проводили священники російських козацьких формувань олексій баришев і серафим дубанов. “Літургію” вони проводили для окупантів, які воюють в Україні. Присутніх на службі військових, нібито, привезли прямо з лінії фронту.

Окупанти на службі в Соледарі / фото росджерела

Священники “працювали” в одному з приміщень, які окупанти використовують у своїх військових цілях.

Священники провели літургію для окупантів / фото росджерела

Зазначимо, що раніше священник російської козачої бригади “терек” олексій баришев, який відвідав Соледар, проводив служби і в Бахмуті. Зокрема, в березні цього року він відвідав базування 20-ї гвардійської загальновійськової армії, яка воює біля Бахмута, де провів літургію за загиблими окупантами. Примітно, що під час цієї літургії на стінах замість ікон висіли портрети путіна і тодішнього міністра оборони шойгу.

Священник олексій баришев у Бахмуті / скриншот із росджерел
Літургія в Бахмуті біля портретів путіна і шойгу / фото росджерела

Відбудова Соледара: заяви окупантів

Нагадаємо, що Соледар знаходиться в російській окупації з січня 2023 року. Захопити місто росіяни намагалися кілька місяців, не шкодуючи ні техніки, ні живої сили. За місто йшли важкі бої, в ході яких була знищена вся інфраструктура. Наразі в Соледарі немає жодної вцілілої будівлі.

зруйнований Соледар
Руїни Соледара / скриншот

Днями “влада днр” заявила, що думає про відновлення захоплених Соледара, Бахмута та Авдіївки. Однак зараз відбудова Бахмута і Соледара — це лише розмови. Точних планів та строків відновлення міст немає.

За словами чиновника “днр” євгенія солнева, відбудовувати Бахмут і Соледар зарано, бо до міст надто близько розташована лінія фронту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

За матеріалом про Горлівського Митрополита Андрія Нікітіна СБУ врахує інформацію для подальшого розслідування

Марія Носуля Носуля Марина 17:00, 24 Вересня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Служба безпеки України враховує інформацію з матеріалу редакції Бахмут IN.UA про Митрополита Митрофана для подальшого розслідування.

Митрополит Митрофан

Відповідь СБУ / скриншот

Про Митрополита Митрофана ми писали у лютому та звернулися до СБУ із запитом щодо подальшого розслідування цієї особи, адже без підозри та провадження Митрополит, що проживає в окупованій Горлівці, може вільно перетнути кордон та так само вільно перебувати в Україні. 

База Миротворця з 2016 року за пособництво тероризму, виправдання російської агресії 2014 року, спільні з ватажками “ДНР” заходи, супровід цивільних з заводу “Азовсталь” на фільтрацію, відвідування окупованого у 2022 році Лиману — це частковий перелік дій Митрополита, за яким проводитимуть розслідування. 

В СБУ повідомили, що інформацію матеріалу враховуватимуть при подальших оперативних діях. 

Митрополит Митрофан у Горлівці разом із захарченком / скриншот

Митрофан (Андрій Нікітін) — Горлівський та Слов’янський Митрополит, з 2007 року керує Горлівською та Слов’янською єпархією Московського патріархату.

Проживаючи у тимчасово окупованій Горлівці священник був присутнім на релігійних заходах по обидві лінії фронту, вільно пересувався блокпостами та зустрічався з представниками влади як з українського боку, так і з боку ОРДЛО після 2014 року і до початку повномасштабного вторгнення 2022 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

літургію

Росіяни провели “літургію” у зруйнованому ними Соледарі: фото

Окупанти привезли в Бахмут і Соледар своїх священиків. Тут вони провели “божественну літургію” для окупаційних військ. Про це повідомляють окупанти на своїх пропагандистських ресурсах. Російські […]

Важливо

За матеріалом про Горлівського Митрополита Андрія Нікітіна СБУ врахує інформацію для подальшого розслідування

Служба безпеки України враховує інформацію з матеріалу редакції Бахмут IN.UA про Митрополита Митрофана для подальшого розслідування. Митрополит Митрофан Про Митрополита Митрофана ми писали у лютому […]

17:00, 24.09.2024 Носуля Марина
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

25 вересня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Донецький художник переміг у міжнародному конкурсі ілюстрації

Донецький художник Сергій Майдуков здобув перемогу на міжнародному конкурсі ілюстрації World Illustration Awards 2024. Журі конкурсу високо оцінило роботи художника у книзі “Російський колоніалізм, 101”. […]

Росіяни вбили комунальника у Костянтинівці: ще двоє поранені

Російська армія скинула на Костянтинівку авіабомби – загинув один та поранено двоє комунальників. Розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв […]