Мільярди доларів: на що пішли кошти, які Україна отримала від партнерів

Микола Ситник 14:05, 13 Лютого 2024
Прапори держав-партнерів
Допомога та підтримка України / фото з відкритих джерел

Від початку повномасштабного вторгнення росії країни Європейського Союзу, а також союзники з Азії та НАТО спільно надали допомогу Україні на загальну суму понад 178 мільярдів доларів. Це більше, ніж США виділили б, враховуючи пакет допомоги, який наразі розглядається в Конгресі.

Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW).

Фінансова допомога, яку отримала Україна

Сполучені Штати відстають від своїх союзників у НАТО та Азії, а також кількох європейських країн, у фінансовій підтримці України. Так, попри твердження про лідерство США, європейські, азійські партнери та союзники Америки по НАТО вже взяли на себе зобов’язання надати понад 178 мільярдів доларів на допомогу Україні. Це перевершує очікуваний внесок США. 

Видання The Washington Post наводить дані, що з початку повномасштабного вторгнення Сполучені Штати надали понад 60 мільярдів доларів, включаючи понад 43 мільярда доларів військової допомоги. Європейський союз та його члени вже виділили 148,5 мільярдів доларів, включаючи нещодавно оголошений пакет підтримки на суму 54 мільярда доларів.

Сполучене Королівство обіцяло 15,1 мільярдів доларів загальної допомоги з лютого 2022 року, з яких 9 мільярдів доларів, призначені на військову допомогу.

Канада вже взяла на себе зобов’язання в розмірі 1,8 мільярда доларів на військову допомогу з лютого 2022 року. Водночас канадська армія тренує близько 40 000 українських військових та представників служби безпеки з 2015 року. Цю програму Канада розширила та продовжила до березня 2026 року.

Норвегія уклала багаторічну угоду з Україною в лютому 2023 року про програму підтримки, яка передбачає 7 мільярдів доларів в період між 2023 і 2027 роками. Норвегія зобов’язалася виділяти Україні приблизно 1,4 мільярда доларів на рік, і вже надала близько мільярда доларів в 2022 році та приблизно 1,9 мільярда доларів в 2023 році.

Японія обіцяла 4,5 мільярда доларів Україні в грудні 2023 року. Також азійська країна пообіцяла додатковий внесок у розмірі 37 мільйонів доларів до фонду НАТО для надання додаткової підтримки українській обороні в січні 2024 року.

Австралія надала приблизно 590 мільйонів доларів загальної військової та гуманітарної допомоги Україні станом на кінець жовтня 2023 року.

Нова Зеландія надала Україні понад 48,7 мільйонів доларів військової та гуманітарної допомоги станом на липень 2023 року.

Боєприпаси на складі
Військова допомога від партнерів / фото GD-OTS

Військова допомога Україні

Член НАТО Туреччина будує новий центр виробництва дронів і сервісний центр в Україні. Провідний виробник БПЛА Baykar оголосив у вересні 2023 року, що Туреччина відкриє центр виробництва дронів і сервісний центр для Bayraktar TB2.

Своєю чергою, Північна Македонія відправила 10 партій військової допомоги Україні, включаючи військову техніку часів срср. Північна Македонія також тренує групи українських військових, і обіцяла продовжувати підтримувати Україну.

Південна Корея розширює виробництво критичних артилерійських снарядів калібру 155 мм для поповнення запасів в Заході та підтримки продовження постачання боєприпасів в Україну.

Зазначимо, що партнери надають не лише грошову допомогу, а й у формі постачання зброї, військової техніки, гуманітарної допомоги, а також тренування українських військових. Ця міжнародна підтримка є важливим фактором у протистоянні України російській агресії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни окупували село Піддубне: оновлені просування рф на Донеччині

Валентина Твердохліб 09:50, 7 Липня 2025
піддубне
Армія рф окупувала Піддубне / скриншот мапи DeepState

Російські окупанти тиснуть на Новопавлівському напрямку. За останню добу, 6 липня, ворог окупував село Пуддубне. Штурми росіяни проводять в напрямку кордону Донеччини.

Про ситуацію на фронті повідомляє Бахмут IN.UA.

Просування рф на Донеччині

За даними аналітиків DeepState, протягом минулої доби, 6 липня, російська армія має просування на Новопавлівському напрямку фронту. Ворог окупував село Піддубне та пройшов вперед біля села Рівнопіль.

Однією з цілей окупантів на Новопавлівському напрямку є вихід на адміністративний кордон Донеччини і початок бойових дій на Дніпропетровщині.

“Для України важлива і вже навіть принципова позиція не допустити кацапів за адмінмежі. Спекуляції проривів меж областей вже були в районі Котлярівки та Горіхового, але кожного дня з повним розумінням наслідків і важливості, наші військові стримують ворога, який для цього прориву залучив додаткові резерви. Ситуація складна, а обстановка на лінії бойового зіткнення, наявні проблеми та “безкінечна” кількість русні ускладнюють цю ситуацію ще більше. На даному напрямку ми ще побачимо багато подібних обговорень, адже кацапи мають стрімкі просування в районі Ялти, яка також знаходиться на адмінмежі, Зірки, Піддубного, Толстого, Шевченка, Воскресенки та інших населених пунктів”, — стверджують аналітики.

Загалом, за даними Генштабу ЗСУ, минулої доби ЗСУ відбили 20 штурмів на Новопавлівському напрямку. Окупанти атакували поблизу Воскресенки, Шевченко, Запоріжжя, Зірки, Мирного, Комара, Новосілки та в бік Новопавлівки.

Втрати рф за 6 липня

За даними Генштабу ЗСУ, протягом 6 липня російська армія втратила:

  • близько 1100 військових;
  • 3 танки;
  • 7 бойових броньованих машин;
  • 33 артилерійських систем;
  • 2 РСЗВ;
  • 233 БПЛА оперативно-тактичного рівня;
  • 118 одиниць автомобільної техніки;
  • 2 одиниці спецтехніки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

Семаковська Тетяна 12:00, 6 Липня 2025
Заклади в Дніпрі / ілюстрація Бахмут IN.UA

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до нового міста та відвідують місцеві театри, артпростори, музеї та кафе.

Редакція Бахмут IN.UA зібрала перелік бюджетних закладів у місті Дніпро, де кожен знайде щось на свій гаманець та смак.

Куди піти у Дніпрі поїсти: добірка закладів

Дніпро — місто з насиченою гастрономічною культурою, яке здатне здивувати як місцевих мешканців, так і туристів. Від затишних кав’ярень до сучасних ресторанів зі стравами світової кухні — у місті можна знайти все, що забажає душа гурмана

Plov Bar

Plov Bar / фото The Village

Для любителів смачного плову у центрі Дніпра працює автентичний заклад Plov Bar. Після того, як ви хоч раз тут побуваєте, вам не доведеться ставити собі питання: де поїсти у Дніпрі? Заклад готує різні плови, супи та десерти. Найдешевший плов з куркою обійдеться у близько 250 гривень.

Втім сюди краще йти компанією, адже майже за 400 гривень пропонують дегустаційний сет вагою майже пів кілограма, де представлені усі види плову. Це плов з яловичиною, куркою, мідіями та червоною ікрою. Також у цю суму входить салат та піта. Заклад працює на вулиці Челюскіна, 10.

Стридфуд Пако

Один з видів вуличної їжі / фото Стридфуд Пако

Поїсти дешево у Дніпрі точно вдасться, якщо ви любите вуличну їжу. Великий вибір пропонує заклад Пако — це сучасна українська вулична їжа. В асортименті багато салатів, середня ціна 150 гривень, також є тарілки з картоплею-фрі та м’ясом від 160 гривень чи лаваші з начинкою, як на фото вище за 249 гривень. Заклад працює на вулиці Харківській, 3.

Miao Ramen

Рамен / скриншот

Miao Ramen — бюджетне кафе у Дніпрі, де подають наваристий суп японської кухні з локшиною, свининою, яйцями та фрикаделькою. Велика тарілка рамену коштує близько 150 гривень. Заклад працює на вулиці Барикадна, 7.

Каструлька

Страва в закдаді / фото Каструлька

Кафе у Дніпрі з азійською кухнею, розташоване на вулиці Магдебурзького права. У закладі є різні страви: від ролів до карі.

Варто зазначити, що Каструлька активно допомагає армії, має затишну атмосферу та бюджетні ціни на страви.

Alfama

Ресторан португальської кухні / Інстаграм

Португальська їжа у Дніпрі доступна за адресою проспект Дмитра Яворницького, 25. Саме тут можна знайти ресторан Alfama. У закладі подають сирники, вівсянку, салати та сендвічі. Це дещо дорожчий заклад, але тут є свої особливості, адже можна окремо придбати курячий паштет за 285 гривень. На десерт можна взяти еспресо за 60 гривень разом з паштейтом за 70 гривень.

Asvik Streetfood

Круасан із закладу / фото Bolt

Переселенець з Краматорська відкрив кафе з вуличною їжею у Дніпрі. Тут можна купити піцу, гірос, млинці та круасани. Все бюджетно, наприклад, отримати порцію круасана можна від 125 гривень. Кафе працює на вулиці Академіка Образцова, 1,

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

піддубне

Росіяни окупували село Піддубне: оновлені просування рф на Донеччині

Російські окупанти тиснуть на Новопавлівському напрямку. За останню добу, 6 липня, ворог окупував село Пуддубне. Штурми росіяни проводять в напрямку кордону Донеччини. Про ситуацію на […]

Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Фоторепортаж

Бахмут під час ковідного карантину: як жило місто у 2020 році

Бахмут у 2020 році, як і вся Україна, опинився під впливом жорстких карантинних обмежень через пандемію COVID-19. Місто, що звикло до активного ритму життя, раптово […]

11:00, 06.07.2025 Скопіч Дмитро

Переважна більшість українців підтримує створення заповідних територій — результати опитування

86% мешканців українських громад позитивно ставляться до створення нових природоохоронних територій. Серед них 42% повністю підтримують такі ініціативи, а 44% скоріше підтримують, ніж ні. Про […]

10:00, 06.07.2025 Скопіч Дмитро

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро