Мільярди доларів: на що пішли кошти, які Україна отримала від партнерів

Микола Ситник 14:05, 13 Лютого 2024
Прапори держав-партнерів
Допомога та підтримка України / фото з відкритих джерел

Від початку повномасштабного вторгнення росії країни Європейського Союзу, а також союзники з Азії та НАТО спільно надали допомогу Україні на загальну суму понад 178 мільярдів доларів. Це більше, ніж США виділили б, враховуючи пакет допомоги, який наразі розглядається в Конгресі.

Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW).

Фінансова допомога, яку отримала Україна

Сполучені Штати відстають від своїх союзників у НАТО та Азії, а також кількох європейських країн, у фінансовій підтримці України. Так, попри твердження про лідерство США, європейські, азійські партнери та союзники Америки по НАТО вже взяли на себе зобов’язання надати понад 178 мільярдів доларів на допомогу Україні. Це перевершує очікуваний внесок США. 

Видання The Washington Post наводить дані, що з початку повномасштабного вторгнення Сполучені Штати надали понад 60 мільярдів доларів, включаючи понад 43 мільярда доларів військової допомоги. Європейський союз та його члени вже виділили 148,5 мільярдів доларів, включаючи нещодавно оголошений пакет підтримки на суму 54 мільярда доларів.

Сполучене Королівство обіцяло 15,1 мільярдів доларів загальної допомоги з лютого 2022 року, з яких 9 мільярдів доларів, призначені на військову допомогу.

Канада вже взяла на себе зобов’язання в розмірі 1,8 мільярда доларів на військову допомогу з лютого 2022 року. Водночас канадська армія тренує близько 40 000 українських військових та представників служби безпеки з 2015 року. Цю програму Канада розширила та продовжила до березня 2026 року.

Норвегія уклала багаторічну угоду з Україною в лютому 2023 року про програму підтримки, яка передбачає 7 мільярдів доларів в період між 2023 і 2027 роками. Норвегія зобов’язалася виділяти Україні приблизно 1,4 мільярда доларів на рік, і вже надала близько мільярда доларів в 2022 році та приблизно 1,9 мільярда доларів в 2023 році.

Японія обіцяла 4,5 мільярда доларів Україні в грудні 2023 року. Також азійська країна пообіцяла додатковий внесок у розмірі 37 мільйонів доларів до фонду НАТО для надання додаткової підтримки українській обороні в січні 2024 року.

Австралія надала приблизно 590 мільйонів доларів загальної військової та гуманітарної допомоги Україні станом на кінець жовтня 2023 року.

Нова Зеландія надала Україні понад 48,7 мільйонів доларів військової та гуманітарної допомоги станом на липень 2023 року.

Боєприпаси на складі
Військова допомога від партнерів / фото GD-OTS

Військова допомога Україні

Член НАТО Туреччина будує новий центр виробництва дронів і сервісний центр в Україні. Провідний виробник БПЛА Baykar оголосив у вересні 2023 року, що Туреччина відкриє центр виробництва дронів і сервісний центр для Bayraktar TB2.

Своєю чергою, Північна Македонія відправила 10 партій військової допомоги Україні, включаючи військову техніку часів срср. Північна Македонія також тренує групи українських військових, і обіцяла продовжувати підтримувати Україну.

Південна Корея розширює виробництво критичних артилерійських снарядів калібру 155 мм для поповнення запасів в Заході та підтримки продовження постачання боєприпасів в Україну.

Зазначимо, що партнери надають не лише грошову допомогу, а й у формі постачання зброї, військової техніки, гуманітарної допомоги, а також тренування українських військових. Ця міжнародна підтримка є важливим фактором у протистоянні України російській агресії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Загроза прориву: ворог обходить позиції ЗСУ між Новополем і Новосілкою

Семаковська Тетяна 21:00, 20 Травня 2025
Зелене Поле / Deep State

У районі відтинку Новопіль — Зелене Поле — Новосілка фіксується ускладнення обстановки. Після нещодавніх тактичних успіхів росіяни продовжують штурми на позиції Сил оборони України.

Про це повідомляє Deep State.

Новопіль-Зелене Поле-Новосілка

За наявною інформацією, російські війська використовують великі групи піхоти, які просуваються через посадки та намагаються закріпитися в захоплених зонах.

Зокрема, фіксується рух ворожих підрозділів зі східних околиць Новополя у напрямку Зеленого Поля.

Там противник намагається накопичувати сили на південній частині населеного пункту.

Крім того, армія рф просувається з боку Новосілки, створюючи загрозу для українських підрозділів, які тримають оборону між Новополем і Новосілкою.

Окремо зазначають про проблему з узгодженістю дій між підрозділами, а також із недостатнім забезпеченням частин територіальної оборони.

На жаль, знову просідає чесність інформації від суміжників. Поки “президенти” та 31 ОМБр утримують виступ та підходи зі сходу, ворог просто обійшов бійців, які героїчно тримають оборону проти переважаючого противника. Місцями ця ситуація нагадує Прогрес, а також знову прослідковується питання проблем задіювання ТрО з їх обмеженими ресурсами”, – пише Deep State.

Читайте також:

Бахмут у російських каналах: як подають річницю окупації міста. Огляд

Семаковська Тетяна 18:00, 20 Травня 2025

20 травня російські пропагандистські ресурси активно поширюють повідомлення про так зване “звільнення Бахмута”. Саме цю дату в росії офіційно називають днем “визволення” міста. У реальності ж ідеться про річницю повної окупації Бахмута — міста, яке з того часу перебуває під російським контролем і майже повністю зруйноване. Водночас російська пропаганда перетворює 20 травня на символ і пропагандистський культ, намагаючись подати загарбання українського міста як “перемогу”, ігноруючи масштаби руйнувань.

Як окупаційні канали висвітлюють “звільнення” Бахмута 20 травня, дивіться у матеріалі.

Бахмут, як росіяни висвітлюють “річницю звільнення”

З проросійських пабліків сьогодні поширюють агітаційну рекламу про нібито “звільнення Бахмута”, росіяни вважають, що 20 травня вони звільнили місто. Зараз Бахмут окупований та зруйнований, до повномасштабного вторгнення тут проживало близько 70 тисяч жителів. Наразі в місті лише російські солдати, які святкують “визволення”

Зачасту окупанти вітають з “днем звільнення Бахмута” різними агітаційними плакатами. Наприклад, проросійський канал “Херсон ЗХ” публікує такий допис:

“Груз 200 ми вместе”, росіяни вітають Бахмут зі “звільненням” / фото росджерел

Канал “Артемовск” вітає місто з “224 днями русской слави”:

Пропагандистський плакат / фото з росджерел

Канал “Славянск z |Артёмовск| Краматорск” нагадує, що за рік до окупації Бахмута, росіяни окупували Маріуполь.

Окупаційні канали демонтрують зруйновані міста на фоні / фото з росджерел

Варто зауважити, що 20 травня тема так званого “звільнення Бахмута” лунала переважно у російських телеграм-каналах із невеликою аудиторією — від 3 до 5 тисяч підписників. Регіональні та провідні медіа Росії, зокрема тасс, риа новости, рбк, цю подію майже не висвітлювали. Не виступав із публічними привітаннями і очільник так званої “ДНР” денис пушилін. Загалом інформаційна активність навколо Бахмута в російському просторі помітно знижується.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Загроза прориву: ворог обходить позиції ЗСУ між Новополем і Новосілкою

У районі відтинку Новопіль — Зелене Поле — Новосілка фіксується ускладнення обстановки. Після нещодавніх тактичних успіхів росіяни продовжують штурми на позиції Сил оборони України. Про […]

Важливо

Бахмут у російських каналах: як подають річницю окупації міста. Огляд

20 травня російські пропагандистські ресурси активно поширюють повідомлення про так зване “звільнення Бахмута”. Саме цю дату в росії офіційно називають днем “визволення” міста. У реальності […]

У росії планують відновити “інтербачення” у 2025 році: пропагандистська альтернатива Євробаченню

У Кремлі підписали указ про відновлення пісенного конкурсу “інтербачення”, який у радянські часи вважався відповіддю на Євробачення. Його активно почали популяризувати на тлі пісенного конкурсу, […]

Втрати позицій: росіяни просунулися біля ще 2 сіл на Донеччині

Російська армія просунулася на Донеччині, йдеться про села Єлизаветівку та Зелене Поле. Про актуальну ситуацію на фронті, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA. Карта бойових дій, […]

У Рівному ВПО повертають частину сплаченого податку: як отримати компенсацію

У Рівному запрацював новий механізм підтримки внутрішньо переміщених осіб — “реверсний податок”. Це інструмент грошової компенсації, що дозволяє переселенцям та переселенкам частково повернути суму податку, […]