Програма “Прихисток” для ВПО отримала додаткове фінансування: як це вплине на переселенців

Семаковська Тетяна 10:59, 24 Жовтня 2024
Кароліна Ліндхольм Біллінг, керівниця УВКБ ООН в Україні та Ірина Верещук / фото застпниця керівника ОП

УВБК ООН збільшить фінансування програми “Прихисток”, яка дозволяє отримати компенсацію на оплату комунальних послуг за безплатне розміщення внутрішніх переселенців/нок. Зазначимо, що існування програми було під загрозою скасування.

Про це йдеться на сторінці Ірини Верещук, заступниці керівника ОП.

Програма “Прихисток”

Програма “Прихисток” націлена на допомогу українцям, які безплатно надали житло ВПО, власники осель отримують компенсацію за комунальні послуги. За словами Ірини Верещук, бюджет програми 2024 року збільшено з 15 до 21,5 мільйона доларів США. Це дозволить програмі нормально завершити цей рік.

Зазначимо, що у серпні 2024 року в Україні припинив роботу проєкт “Прихисток”, який діяв із березня 2022 року. Цю програму фінансували міжнародні донори. У 2023 році кошти на виплати надало Товариство Червоного Хреста України, а у 2024 році — Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Обсяг фінансування програми у 2024 році сягав 15 мільйонів доларів, завдяки донорам з УВКБ ООН його збільшили.

Виплати у межах проєкту “Прихисток” припинили з 1 вересня. Однак вже тоді повідомляли, що програму планують продовжити.

Як працює програма “Прихисток”

Умови отримання компенсації за програму “Прихисток” / скриншот

Для того, аби скористатися програмою “Прихисток” потрібно:

  • зареєструвати своє житло на Прихистку;
  • не пізніше наступного дня подати заяву до ОМС/виконавчого комітету з ПІБ кожної з розміщених осіб та додати копії документів, що посвідчують їх особи (завантажити заяву тут);
  • звернутись до виконкому/сільської/селищної/міської ради за місцем розташування жилого приміщення для отримання грошової допомоги;
  • в день припинення розміщення ВПО або зміни їх кількості надати заяву про ці зміни.

Власник житла отримує виплату на карту за вказаними у заяві реквізитами до 20-го числа наступного місяця за умови, що він не має заборгованості по комуналці.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Так воскресне і Бахмут”: відеорепортаж з виставки бахмутського майстра з писанкарства Дмитра Денисенка

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:20, 25 Жовтня 2024
Скорботний шлях Бахмута / ілюстрація Бахмут IN.UA

Дмитро Денисенко — відомий бахмутянин та майстер народної творчості з писанкарства. Він започаткував Музей писанкарства та розвитку народних ремесел, експонати з якого нещодавно представили у Києві на виставці “Скорботний шлях Бахмута” у Великій лаврській дзвіниці Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра”.

Детальніше про те, як пройшла виставка, присвячена народній творчості міста Бахмут, дивіться у відеорепортажі Бахмут IN.UA.

Мистецтво з Бахмута

Кімната-музей писанкарства та розвитку народних ремесел, яка знаходилась в Бахмутському народному домі — це унікальний культурний проєкт, який відкрив Дмитро Денисенко у 2008 році. Проте, війна змусила його та увесь музей евакуюватися з рідного міста. І ось, у Києві відкрили виставку експонатів “Скорботний шлях Бахмута”, які вдалося вивезти. Зокрема, це цикл барельєфів на шкаралупі страусиних яєць та графічні роботи Via Dolorosa.

За словами заступника міського голови Бахмута Сергія Родіна, який відвідав подію, ця виставка — це не проста мистецька ініціатива, а справжня спроба донести світові той біль, яку переживає кожен бахмутянин з початком війни.

Ворог зруйнував його, але не зруйнував наш дух, нашу волю“, — зазначив Сергій Родін.

Сам культурний діяч Дмитро Денисенко на відкритті зазначив, що Україна втратила найчудовіше місто Бахмут. Однак, він має надію на те, що його обов’язково відновлять.

Більше цікавинок про подію, думки гостей та виступи діячів Бахмута, дивіться у нашому репортажі за посиланням на платформі YouTube.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Омбудсмен України отримав листи військовополонених і списки зниклих безвісти

Семаковська Тетяна 16:00, 25 Жовтня 2024
Лубінець та Лолва Рашид Аль Хатер / фото Дмитра Лубінця

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець побував у Катарі, де зустрівся з міністеркою з питань міжнародного співробітництва в МЗС країни Лолвою Рашид Аль Хатер. Він отримав від неї списки зниклих безвісти військових ЗСУ і листи військовополонених до близьких.

Про це Дмитро Лубінець повідомив у Telegram.

Списки військовополонених ЗСУ

За словами Лубінця, Катар — це основний посередник між українською та російською сторонами у питанні утримуваних на території рф.

Під час останнього візиту до країни та зустрічі з державною міністеркою з питань міжнародного співробітництва в МЗС країни Лолвою Рашид Аль Хатер, Дмитро Лубінець отримав списки зниклих безвісти військових ЗСУ і листи військовополонених до близьких.

Крім цього, сторони напрацювали домовленості про надання допомоги цивільним, які опинилися у складній життєвій ситуації. Зокрема, держави сприятимуть відновленню документів цих людей.

Розстріл військовополонених українців на Донеччині

Нещодавно Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець прокоментував розстріл 4 полонених військовослужбовців Національної гвардії України (НГУ) в районі Селидового, що на Донеччині. Він також повідомив, що вже розпочато розслідування за фактом порушення законів ведення війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Так воскресне і Бахмут”: відеорепортаж з виставки бахмутського майстра з писанкарства Дмитра Денисенка

Дмитро Денисенко — відомий бахмутянин та майстер народної творчості з писанкарства. Він започаткував Музей писанкарства та розвитку народних ремесел, експонати з якого нещодавно представили у […]

18:20, 25.10.2024 Скопіч Дмитро

Омбудсмен України отримав листи військовополонених і списки зниклих безвісти

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець побував у Катарі, де зустрівся з міністеркою з питань міжнародного співробітництва в МЗС країни Лолвою Рашид […]

“У нас різне минуле, але точно спільне майбутнє”: що спільного у Нарви та Бахмута

Нарва — невелике прикордонне місто в Естонії з населенням близько 50 тисяч людей. Нарва, як виявилося, має чимало спільного з Бахмутом. Це місто межує з […]

Сонячна площа та дім Котляревського: п’ять цікавих місць Полтави, які варто відвідати кожному

Полтава — старовинне українське місто, яке вважається рідною домівкою для багатьох діячів мистецтва. Це місто зараз є одним головних культурних центрів, який поєднав у собі […]

14:00, 25.10.2024 Скопіч Дмитро

Що смачного можна зробити з яблук: три рецепти, які запам’ятаються надовго

Яблука — це унікальний фрукт, який полюбляють мільйони українців за збалансований смак та загальну корисність для організму. Їх можна їсти у звичайному вигляді, втім повністю […]

13:00, 25.10.2024 Скопіч Дмитро