На небезпечні території Донеччини повертаються родини з дітьми: як реагує поліція

Валентина Твердохліб 13:23, 14 Листопада 2024
еакуація
Евакуація дітей / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області

На Донеччині фіксують випадки повернення родин з дітьми на небезпечні території. Їх виявляють та просять знову евакуюватися в більш безпечні регіони.

Про випадки повернення родин з дітьми розповіла виконувачка обовʼязків начальниці Служби у справах дітей Юлія Рижакова.

Повернення дітей на небезпечні території

На Донеччині фіксують випадки повернення батьків з дітьми на небезпечні території після евакуації. Зокрема, неодноразово їх фіксували в місті Мирноград. Наприкінці жовтня до міста повернулися дві родини з дітьми і їх повторно евакуювали.

Подібна ситуація повторилася й на цьому тижні. До Мирнограда ще раз повернулися дві родини, в кожній з якій була дитина. Їх також евакуювали.

“Це діти з батьками, які повертаються. Їх виявляють і знову евакуюють. На цьому тижні було додатково виявлено дві дитини у двох родинах, по одній дитині в кожній”, — повідомила Юлія Рижакова.

Примусову евакуацію оголошують і в населених пунктах, звідки вже евакуювали дітей. Мета цього — дати законні підстави поліції евакуювати родини повторно в разі їх повернення.

“У нас буде засідання координаційного штабу, на якому буде погоджуватися примусова евакуація з 16-ти населених пунктів Великоновосілківської громади. Наразі там дітей немає, вони всі евакуйовані. Але не виключена можливість, що хтось надумає туди повернутись. Тому нам потрібно пройти всі ці щаблі бюрократичної процедури та отримати погодження від координаційного штабу, щоб мати законні підставити для евакуації дітей у примусовий спосіб, навіть якщо вони з сім’ями туди повернуться”, — зауважив начальник відділу планування заходів цивільного захисту Донецької ОВА Сергій Гончаров.

Однак, навіть якщо в населеному пункті оголошена примусова евакуація, вилучити дітей без дозволу батьків ніхто не має права. Поліція і ДСНС можуть лише вмовляти такі родини на виїзд. При цьому вже неодноразово були трагічні випадки з сім’ями, які не бажали виїжджати в більш безпечні мсця.

“Якщо родина відмовляється виїжджати, то вона пише письмову відмову від евакуації. Але органи влади та Національної поліції не припиняють роботу після того, як отримали цю письмову відмову. Кожного дня, ризикуючи життям, екіпажі патрульної поліції та ДСНС їдуть до цих населених пунктів, стукають у двері і наполегливо вмовляють родини евакуюватися. Зазначу, що вже неодноразово були випадки, коли родина відмовляється евакуюватися, потім на подвір’я прилітає боєприпас, хтось гине, не дай Бог, і наступного дня ця родина вже знаходиться в хабі на більш безпечній території. Але люди цього не хочуть розуміти, на жаль”, — каже Сергій Гончаров.

Донецька область: контакти для евакуації

Звернення про евакуацію з Донецької області приймають на гарячих лініях: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на вивіз тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Евакуація повністю безоплатна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити валюту в Приват24: короткий гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:20, 16 Квітня 2025
Застосунок ПриватБанку / фото ПриватБанк

Приват24 — один із найпопулярніших і найзручніших банківських застосунків в Україні, який дозволяє швидко й безпечно здійснювати фінансові операції просто зі смартфона. Серед функцій, якими активно користуються українці, — купівля валюти онлайн.

Детальніше про те, як купити валюту в застосунку Приват24 — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити валюту в Приват24

Купівля валюти в Приват24 може знадобитися з різних причин — зокрема, для оплати товарів чи послуг за кордоном або для переказу коштів близьким, які перебувають за межами України. Громадяни також часто використовують цю функцію для збереження заощаджень у більш стабільній валюті.

Купити валюту за допомогою Приват24 можна декількома способами.

Перший — пряма купівля валюти у застосунку або вебверсії. Для цього потрібно:

  • авторизуватися в Приват24;
  • натиснути на курс валют у верхній частині екрана;
  • обрати валюту, суму та операцію з нею (продаж чи купівля);
  • обрати картку для списання чи зарахування, після чого підтвердити операцію.

Такий спосіб можна використовувати для купівлі або продажу:

  • долара США (USD);
  • євро (EUR);
  • британських фунтів стерлінгів (GBP).

Другий спосіб — переказ у застосунку між власними рахунками. Для цього потрібно:

  • авторизуватися в Приват24;
  • обрати меню “Переказ на картку”;
  • обрати картки, між якими потрібно провести платіж, указати суму та натиснути «Продовжити»;
  • підтвердити операцію.

Такий спосіб можна використовувати для купівлі:

  • долара США (USD);
  • євро (EUR);
  • британських фунтів стерлінгів (GBP);
  • швейцарських франків (CHF);
  • польських злотих (PLN);
  • чеських крон (CZK).

Будь-які операції з російською валютою заборонені відповідно до вимог Національного банку України.

Варто зазначити, що для проведення операцій необхідно мати відкритий рахунок або картку в обраній валюті. Послуга надається без додаткових тарифів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут у триколорах: окупанти показали, як завішали місто російською символікою

Валентина Твердохліб 13:30, 16 Квітня 2025
бахмуті
Зруйноване місто у триколорах / фото росджерела

На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з Бахмута. Окупанти показали знімки, на яких видно, як у Бахмуті майорить російська символіка — триколори і плакати до дня перемоги. Кадри зроблені у квітні 2025 року.

Редакція публікує вибрані знімки.

Російські прапори у Бахмуті, фото з окупації

Бійці 6-ї мотострілкової дивізії зс рф хизуються кадрами з Бахмута. Окупанти показали, як завішали місто російською символікою. Вцілілі стовпи в центрі міста розмалювали у триколори, а на стійках для банерів вивісили плакати до так званого дня перемоги.

Триколори на стовпах / фото росджерела
“Святковий банер” на фоні руїн / фото росджерела

Озброєні військові позують на фоні символіки країни-агресорки. Сам стан міста їх не цікавить. Позаду розмальованих стовпів і “святкових банерів” самі лише руїни. Але окупанти не прибирають уламки будівель та зарості сухих бур’янів. Їхня першочергова мета — подібні показові акції.

Окупант позує біля триколора / фото росджерела
Окупант у Бахмуті / фото росджерела
Триколори малюють на кожному стовпі / фото росджерела
Банер до дня перемоги в центрі міста / фото росджерела

При цьому окупанти пишуть, що “стан міста покращується” і стверджують, що тепер “Бахмут — це їхній дім”.

Окупанти вважають Бахмут своїм домом / скриншот із росджерел

Нагадаємо, що перед 9 травня росіяни активно використовують Бахмут для пропаганди. Цьогоріч рф відзначатиме 80-річчя з так званого дня перемоги, тому в місті проводять пропагандистські заходи, попри руйнування і відстуність цивільного населення. Раніше окупанти вивісили в місті банери до 9 травня і до російської акції “безсмертний полк”, а також провели так зване “відновлення” пам’ятників, присвячених Другій світовій війні.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити валюту в Приват24: короткий гід

Приват24 — один із найпопулярніших і найзручніших банківських застосунків в Україні, який дозволяє швидко й безпечно здійснювати фінансові операції просто зі смартфона. Серед функцій, якими […]

14:20, 16.04.2025 Скопіч Дмитро
бахмуті

Бахмут у триколорах: окупанти показали, як завішали місто російською символікою

На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з Бахмута. Окупанти показали знімки, на яких видно, як у Бахмуті майорить російська символіка — триколори і плакати […]

набори

У Дніпрі маломобільні ВПО можуть отримати гуманітарну допомогу з доставкою: як зареєструватися

Благодійний фонд “Хто, якщо не ми” анонсував новий вид гуманітарної допомоги у Дніпрі. Вона передбачена для маломобільних пенсіонерів-ВПО. Вони можуть отримати продуктові набори з доставкою. […]

Ідентичність крізь окупацію: як активісти зберігають культуру окупованих громад Донеччини і Луганщини

У березні 2025 року Кабінет міністрів схвалив Стратегію розвитку культури в Україні до 2030 року, а також план заходів з її реалізації. До розробки цих […]

зсу

ЗСУ повернули контроль на двох ділянках фронту — оновлена мапа бойових дій

ЗСУ мають успіхи на фронті в Донецькій області. Бійцям Сил оборони вдалось відкинути ворога на двох напрямках — Покровському і Новопавлівському. При цьому деякі успіхи […]