Курахове після підриву дамби: чи буде евакуація і скільки людей лишилося в місті

Валентина Твердохліб 18:00, 13 Листопада 2024
Евакуаційний потяг
Евакуація цивільних / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області

11 листопада російські військові підірвали Курахівську дамбу. Внаслідок цього сталися підтоплення доріг і навколишніх населених пунктів.

Чи планується евакуація через підтоплення, на брифінгу розповів начальник відділу планування заходів цивільного захисту Донецької ОВА Сергій Гончаров.

Курахівська дамба, підтоплення

11 листопада російські військові підірвали Курахівську дамбу. Внаслідок знищення дамби почали фіксувати підтоплення населених пунктів у напрямку села Багатир. Рівень води в річці Вовча в межах Великоновосілківської громади піднявся на 1,2 метри. Підтоплень житла не фіксували.

Станом на сьогодні ситація з підтопленнями контрольована. Вони є, але не критичні. Загрози житловій забудові немає.

“За наявними ознаками нижче по течії, ми маємо поступове проходження водного потоку по руслу річки Вовча. Рівень річки піднявся, за останніми даними, десь на 1,2 метри. Це повідомляють і Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів, і місцеві органи влади, які моніторять ситуацію в селах біля русла річки. Може бути частково підтоплено ділянки місцевості, які прилягають безпосередньо до русла. Це луки, галявини. Саме житловій забудові в селах загрози наразі немає”, — зазначив Сергій Гончаров.

Обстежити дамбу і прилеглу до неї територію наразі неможливо через складну безпекову ситуацію. Там тривають інтенсивні обстріли.

Оголошувати евакуацію в підтоплених населених пунктах наразі немає потреби. Втім, якщо рівень води буде підніматися, таке рішення ухвалять.

“Якщо виникне загроза житловій забудові, якщо ми побачимо різке зростання рівня річки Вовча, то відповідно будуть ухвалені управлінські рішення і буде оголошена евакуація. Але наголошую, що навіть якщо буде ухвалено таке рішення, то люди можуть відмовитись від евакуації. Ми не можемо їх примусово вивезти з цих сіл”, — зазначає Сергій Гончаров.

Курахівська громада: скільки лишаються людей

Станом на 13 листопада в Курахівській міській територіальній громаді залишаються 3 237 осіб. Це доросле населення, всіх дітей вже евакуювали раніше.

Нагадаємо, що сьогодні була підтверджена інформація щодо заходу російських військ у східну частину міста Курахове. Росіяни концентрують сили в районі школи №3. Вони проводять механізовані заїзди в район школи, висаджують піхоту і намагаються втекти.

Мета таких дій — закріпитися і змусити ЗСУ відійти за балку Довгу, яка розрізає східну частину міста.

Курахове: евакуація, контакти

Звернення про евакуацію з Курахового приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на вивіз тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Евакуація повністю безоплатна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нові перевірки для переселенців: що зміниться для ВПО з 1 липня 2025 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 30 Червня 2025
Довідка ВПО / фото Трибун

Вже з 1 липня 2025 року в Україні набирають чинності нові вимоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Частина переселенців може втратити статус ВПО, якщо понад три місяці перебуватиме за кордоном без поважних причин.

Про це йдеться в урядовій постанові №376.

Зміни для ВПО з 1 липня 2025 року

З 1 липня 2025 року в Україні починають діяти нові правила для внутрішньо переміщених осіб. Згідно з постановою Кабінету Міністрів №376, представники Міністерства фінансів України проводитимуть перевірки щодо перебування переселенців із відповідним статусом за кордоном понад 90 днів. Повідомлення про це надійде протягом 3 днів.

У разі підтвердження такого факту буде проведена додаткова перевірка. Якщо з’ясується, що особа виїхала на постійне місце проживання за межі України, її статус ВПО може бути скасований, а довідка — відкликана.

Проте статус переселенця не скасовується, якщо тривале перебування за кордоном пов’язане з обґрунтованими причинами. Зокрема:

  • офіційне відрядження;
  • лікування чи медичне обстеження;
  • стажування;
  • оздоровлення дітей;
  • фізична реабілітація;
  • догляд за хворою дитиною;
  • смерть родича за кордоном;
  • перебування у закордонних правоохоронних чи судових органах.

Усі ці обставини необхідно підтвердити документально. Якщо причина відсутності не буде підтверджена, переселенець втратить статус. Водночас його можна буде поновити, подавши відповідну заяву до ЦНАП.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грант на 1,6 млн грн: в Україні стартувала програма для ветеранського бізнесу

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 30 Червня 2025
Грант для ветеранського бізнесу / фото Міністерство у справах ветеранів України

В Україні стартувала грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”, орієнтована на ветеранів, ветеранок, їхні родини та сім’ї загиблих військових. Вказані категорії можуть отримати від 600 тисяч до 1,6 мільйона гривень на започаткування чи розвиток власного бізнесу.

Про це повідомили в Міністерстві у справах ветеранів України.

Грантова програма для ветеранів 2025

Грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0” реалізується Українським ветеранським фондом Мінветеранів у партнерстві з благодійним фондом “МХП-Громаді” та агровиробничою компанією Kernel.

Взяти участь у програмі та отримати від 600 тисяч до 1,6 мільйона гривень можуть такі категорії громадян:

  • ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці;
  • дружина або чоловік ветерана, які зареєстровані як ФОПи, за умови, що проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їхнього фізичного й психічного здоров’я;
  • юридичні особи (крім громадських та благодійних організацій), зареєстровані не пізніше ніж за рік до подання заявки на участь у конкурсному відборі, серед засновників яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни або Захисників і Захисниць України.

Скористатися можливістю отримати фінансування можна, якщо бізнес працює або працюватиме в одній із таких сфер:

  • агровиробництво;
  • деревообробка;
  • металообробка;
  • виробництво та переробка харчових продуктів;
  • надання послуг із ремонту або обслуговування майна.

Як взяти участь

Щоб подати заявку на участь у грантовій програмі, необхідно до 20 липня 2025 року надіслати визначений перелік документів через сайт Українського ветеранського фонду Мінветеранів. До пакета документів входять:

  • проєктна заявка;
  • кошторис;
  • термін реалізації;
  • рішення керівних органів про участь у конкурсному відборі проєктів (якщо статутом юридичної особи передбачено, що такі рішення приймаються вищими органами управління);
  • гарантійний лист про відсутність фактів незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів;
  • гарантійний лист від особи (осіб), яка (які) має (мають) намір здійснити часткове фінансування (співфінансування).

Більше про підготовку документів та заповнення заяв можна дізнатися під час спеціальних онлайн-воркшопів. Дати проведення зустрічей будуть повідомлені в соціальних мережах Українського ветеранського фонду, зокрема у Facebook.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нові перевірки для переселенців: що зміниться для ВПО з 1 липня 2025 року

Вже з 1 липня 2025 року в Україні набирають чинності нові вимоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Частина переселенців може втратити статус ВПО, якщо понад […]

18:00, 30.06.2025 Скопіч Дмитро

Грант на 1,6 млн грн: в Україні стартувала програма для ветеранського бізнесу

В Україні стартувала грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”, орієнтована на ветеранів, ветеранок, їхні родини та сім’ї загиблих військових. Вказані категорії можуть отримати від 600 […]

17:00, 30.06.2025 Скопіч Дмитро

Пакунки для бахмутських мам: що відомо про допомогу до Дня міста

Цього року до Дня міста Бахмутська міська рада планує привітати новоспечених мам з-поміж бахмутянок. Породіллі отримують пакунки для немовлят, на це в бюджеті заклали 20 […]

Продуктові набори від ООН: як отримати евакуйованим у Павлограді

Люди, які евакуюються у Павлоград, що на Дніпропетровщині, можуть отримати продуктові набори від ООН. У набір входить каша та хліб. Про це розповіли благодійники з […]

15:30, 30.06.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]