“На евакуацію 300-х лише хвилина”: командир ЗСУ розповів про критичну ситуацію в Часів Ярі

Валентина Славінська Славінська Валентина 09:40, 1 Липня 2024
Надпис на будинку в Часів Ярі / фото 24 ОМБр імені Короля Данила

Командир механізованого батальйону 24 бригади з позивним “Джокер” розповів про надзвичайно складну ситуацію в Часів Ярі. Російські війська тримають під вогневим контролем ключові маршрути, а українські захисники змушені діяти в екстремальних умовах під час евакуації поранених.

Про це свідчать дані 24 ОМБр імені Короля Данила та повідомляє Інститут з вивчення війни (ISW).

Критична ситуація в Часів Ярі

Ситуація в Часів Ярі залишається напруженою. Російські окупанти посилили свій контроль над ключовими маршрутами, зокрема в районі каналу Сіверський Донець-Донбас, де зараз відбуваються найзапекліші бої.

Командир механізованого батальйону 24 бригади з позивним “Джокер” поділився деталями про складну ситуацію на фронті. За його словами, російські війська застосовують масовану вогневу міць та дрони для контролю території.

Зміна тактики: від “м’ясних атак” до малих груп

За словами українського військового, який діє на цьому напрямку, російські війська змінили свою тактику. Замість масованих піхотних штурмів, вони тепер проводять атаки невеликими групами по 4-8 осіб.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Будапешті відкриють першу українську школу

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:25, 3 Липня 2024
Відкриття МУШ / фото Роман Грищук

У Будапешті планують відкрити українську школу, що стане важливим кроком у збереженні зв’язку з українськими дітьми за кордоном. Ця ініціатива є частиною ширшої стратегії з підтримки освіти українців за межами батьківщини.

Про це повідомляє Роман Грищук, народний депутат ВРУ.

Українські школи закордоном

Відкриття української школи в Будапешті є знаковою подією, адже тут перебувають тисячі дітей з України, яких батьки були змушені евакуювати через російське вторгнення.

Ініціатори пояснюють, що через це є ризик того, що багато дітей не повернуться додому та можуть втратити зв’язок з Батьківщиною. Тому відкриття української школи мінімізує ризики.

Ось основні кроки за допомогою яких планують зберегти звязок дітей з Батьківщиною:

  • створення українських шкіл та освітніх осередків у країнах перебування;
  • підтримка зв’язків через рідні українські школи;
  • розвиток Міжнародної Української Школи (МУШ);

Трансформація Міжнародної Української Школи

Міжнародна Українська Школа (МУШ) наразі проходить важливий процес трансформації, спрямований на розширення її функцій за межі традиційного екстернату. Мета цих змін – перетворення МУШ на своєрідне “освітнє МЗС” України, здатне ефективно відповідати на реальні виклики сучасності. Для досягнення цієї мети проводяться стратегічні сесії з колективом школи, де обговорюються шляхи адаптації до нових реалій та розробляється стратегія подальшого розвитку.

Значна кількість українських дітей за кордоном створює як виклики, так і можливості. З одного боку, існує необхідність збереження національної ідентичності цих дітей, що вимагає особливих зусиль та інноваційних підходів. 

З іншого боку, ця ситуація відкриває нові горизонти для культурної дипломатії та створює потенціал для майбутнього розвитку України через формування освіченої та патріотичної діаспори.

Читайте також:

Куди вступити, аби опанувати професію військового: підбірка від Донецького ТЦК

Семаковська Тетяна 10:55, 3 Липня 2024
Вступ 2024 / фото Донецький ТЦК СП

Триває вступ у вищі військові навчальні заклади. Відбирають кандидатів віком від 17 до 30 років. Навчатися можна також у військовому коледжі сержантського складу. Прийом документів триває до 20 липня.

Про це інформує Донецький ТЦК СП у пресрелізі.

Де вчитися на військового?

У Донецькому ТЦК СП повідомляють, що наразі для того, аби почати військову кар’єру слід
звернутися до центру комплектування за місцем реєстрації та написати заяву для вступу до обраного навчального закладу.

Після цього вступнику видають направлення на проходження медичного огляду та перелік документів, які необхідні для оформлення особової справи. Подати документи можна до 20 липня, а серед переваг такого навчання називають:

  • отримання офіцерського звання лейтенант;
  • гарантовану місячну стипендію;
  • соціальні гарантії згідно з законодавством;
  • безплатне житло, умундирування, харчування, грошове і медичне
    забезпечення;
  • безплатне професійно-технічне навчання водіїв автотранспортних засобів
    категорії “А, В, С”;
  • гарантоване місце для продовження військової служби на офіцерських
    (сержантських) посадах у Збройних Силах України, інших силових
    міністерствах і відомствах після закінчення навчання;
  • пільги для членів сім’ї;
  • стабільне грошове забезпечення.

Здобути освіту майбутні військові можуть у Харківському національному університеті Повітряних сил імені Кожедуба, Національній академії Сухопутних військ імена гетьмана Павла Сагайдачного, Житомирському військовому інституті імені Корольова, військовому інституті Київського національного університету імені Шевченка, Одеській військовій академії, військовому інституті танкових військ Національного технічного університету, а також у військовому інституті телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Будапешті відкриють першу українську школу

У Будапешті планують відкрити українську школу, що стане важливим кроком у збереженні зв’язку з українськими дітьми за кордоном. Ця ініціатива є частиною ширшої стратегії з […]

Куди вступити, аби опанувати професію військового: підбірка від Донецького ТЦК

Триває вступ у вищі військові навчальні заклади. Відбирають кандидатів віком від 17 до 30 років. Навчатися можна також у військовому коледжі сержантського складу. Прийом документів […]

ЦНАП

Як отримати статус ВПО, якщо у вас немає місця реєстрації

Якщо територія де ви проживали раніше, наразі є тимчасово окупованою, а ви не мали там зареєстрованого місця проживання, тобто прописки, то ви все одно можете […]

Українська САУ

У Deep Stete повідомили про важку ситуацію у Часів Ярі та назвали головні тактичні помилки

Українські військові продовжують стримувати наступ російських окупантів у Часів Ярі. Ситуація залишається напруженою, але контрольованою. Спростовано інформацію про захоплення мікрорайону Канал. Про це повідомляє Deepstate […]

Росіяни зняли “огляд” квартир у Бахмуті

Російські воєнкори опублікували відео, на якому вони заходять у багатоповерхівку в Бахмуті, та гуляють по розтрощених їх же військами квартирами. Втім на шанс на відновлення […]