“Ситуація у Часів Ярі критично важка” — 24 ОМБр

Семаковська Тетяна 13:10, 28 Червня 2024
Часів Яр / фото 225 ОШБ

Бої за Часів Яр тривають. Воїни 24 ОМБр імені короля Данила спільно з іншими підрозділами стримують наступ росіян. Ворог пустив на штурми міста десантників, спецпризначенців та колишніх ув’язнених із загонів “Шторм-V”, місто атакують безупинно в лоб та намагаються обійти його з флангів.

Про це повідомляє 24 ОМБр.

Російські в’язні атакують Часів Яр

За словами 24 ОМБр ситуація у Часів Яр критично важка. Росіяни підкидають все нові й нові резерви.

“Нам потрібно більше вогневих засобів, більше дронів, більше Вашої підтримки. Найбільш запеклі бої продовжуються в районі каналу Сіверський Донець — Донбас. Ворог нещадно знищує місто всіма можливими засобами, застосовує величезну кількість fpv-дронів, скидів по захисникам міста”,— пишуть у бригаді.

Оборону міста тримають, є втрати з нашого боку. Битва за Часів Яр триває, військові закликають підтримувати їх. Зробити це можна задонативши на РЕБ. Посилання на основну банку.

Також ви можете приєднатися до командного збору.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Звільнення Бахмута”: як виглядає свобода очима росіян

Семаковська Тетяна 15:00, 20 Травня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

20 травня 2024 року російські пропагандисти почали поширювати у своїх каналах повідомлення про “річницю звільнення Бахмута”. Загарбники згадують й за вагнерівців, які повністю знищили місто. До так званої “річниці” редакції публікує фото до та після “звільнення”. Показуємо, як виглядав Бахмут до приходу російської окупації у 10 кадрах.

Бахмут коли окупували?

Армія рф окупувала місто весною 2023 року, офіційно битва за Бахмут почалася з серпня 2022 року. Станом на 11 квітня 2023 року аналітики Інституту вивчення війни візуально підтвердили, що російські сили окупували щонайменше 76,5% міста. У цей час в Бахмуті наші війська частково продовжують утримувати оборону та знищувати так звані “елітні” війська росіян.

В середині квітня Міністерство оборони росії заявило, що ПВК “вагнер” захопило три квартали на півночі, у центрі та на півдні Бахмута. Вагнерівці також просунулися в північному, південному та центральному Бахмуті. Йдеться про більшу частину залізничного вокзалу та району через залізницю.

Пропагандисти заявили, що війська “вагнера” просунулися на захід від залізничної лінії в західному Бахмуті. Росіяни просунулися до Будинку Культури Мартинова. У травні 2023 року наші війська все ще контролювали район “Літака”, але сили противника переважали, місто поступово перейшло під російський контроль. Окупанти назвали це “звільненням Бахмута”.

Російські окупанти святкують “звільнення Бахмута” / скриншот

“Річниця звільнення Бахмута” для бахмутян — це рік без домівок та рідного міста. Ми публікуємо кадри до звільнення армією рф й після, аби наочно показати культуру “руского мира”.

Бахмут “до” та “після” у 10 кадрах

Вулицями Бахмута раніше гуляли родини, а весною 2023 року з калюж на дорозі бахмутяни черпали воду
Бахмутський вокзал теж “звільнився”
Бахмутська набережна також отримала новий вигляд після приходу рф
Бахмут. Мурали на будинках по вулиці Чайковського. 2021 рік та 2023 рік
Житлові двори та вулиці у Бахмуті тепер виглядають, як російські вулиці у селах

Бахмутський коледж транспортної інфраструктури — одна з найвизначніших та найкрасивіших будівель старовинного Бахмута. Саме в будівлі колишньої Бахмутської повітової земської управи в листопаді 1917 року Центральна Рада проголосила владу Української Народної Республіки, а на її фасаді підняли синьо-жовтий український прапор.

Бахмут, вигляд на місто
Замість дерев у Бахмуті стоять обгорілі стовбури
Бахмут життя до та після

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Палац Культури в Бахмуті

Російськомовний Артемівськ: три міфи про Бахмут

Росіяни часто апелюють до того, що нібито Схід має проросійські настрої та розмовляє російською мовою. Такий наратив окупанти приписували й Бахмуту. Однак, це міф. Історик […]

Як правильно замаринувати шашлик: цікаві рецепти

Шашлик, це популярна страва, яка готується на грилі. Запорука приготування смачного й ароматного м’яса полягає в процесі маринування. Адже це не тільки покращує смак, але […]

Бульвар Металургів у Бахмуті: згадуємо затишне місце

У 2018 році бульвар Металургів реконструювали та змінили назву на Козацький. Тут часто прогулювалися бахмутяни, робили фото біля скульптури Козака-солевара з мішком солі та мушкетом. […]

Підтримка українців закордоном

Хто допомагає біженцям закордоном: корисні контакти для українців

Допомога для українців закордоном 2024 спрямована на тих осіб, які перебувають у вразливому стані чи потребують особливої уваги. Організації, які допомагають біженцям отримати юридичну та […]

Допомога ВПО у Черкасах: де знайти мешканцям Торецька

У місті Черкаси працює соціально-психологічний хаб Торецької громади “З Торецьком у серці”. Отримати допомогу тут можуть переселенці з Донецької області. Про це повідомляє Торецька МВА. […]