На Донеччині через обстріли знищені понад 8 тисяч гектарів лісу

Валентина Твердохліб 16:35, 17 Вересня 2024
пожежа, пожежі
Пожежа в Лиманському лісництві / фото ГУ ДСНС України

На Донеччині часто фіксують лісові пожежі. Переважна більшість із них спричинена ворожими обстрілами.

Про причини і наслідки лісових пожеж на Донеччині під час брифінгу розповів провідний інспектор відділу пожежної безпеки Управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Донецькій області Сергій Луков.

Пожежі на Донеччині: статистика

Згідно зі статистикою ГУ ДСНС України у Донецькій області, з початку року в регіоні виникло 3 663 пожежі. Внаслідок них загинули 73 людини, з яких 6 дітей, а також травмувалися 41 людина, з яких 2 дітей.

Більшість пожеж виникли на відкритих територіях.

“На відкритих територіях та у природних екосистемах виникли 2 196 пожеж, що складає 63% від загальної кількості. Внаслідок цього вогнем знищено 3 339 гектарів сухої рослинності. Значна кількість пожеж на відкритих територіях обумовлена тривалою бездощовою погодою та суховіями, що сприяло виникненню пожеж і їх поширенню на великі площі. На цих пожежах також зареєстровані факти загибелі та травмування людей”, — каже Сергій Луков.

Страждають від вогню і лісові масиви Донеччини. Основна причина пожеж у лісах — ворожі обстріли. Саме вони спричинили близько 90% лісових пожеж.

“З початку року на території лісових масивів регіону виникли 189 пожеж. 177 із них виникли внаслідок ворожих обстрілів. Основна частина лісових пожеж фіксується в північній частині області, де ведуться активні бойові дії. Загалом вогнем знищено понад 8 тисяч гектарів лісового масиву. На жаль, були і випадки підривів пожежно-рятувальної техніки на ворожих вибухонебезпечних предметах. Разом із цим фіксуються непоодинокі випадки обстрілів територій, на яких пожежно-рятувальні підрозділи гасять пожежі. На щастя, самі рятувальники в жодному випадку не постраждали”, — повідомив Сергій Луков.

Наймасштабніша цьогорічна лісова пожежа виникла 1 вересня на території Національного природного парку “Святі гори”. Внаслідок шквального вітру вогонь поширився на 6 тисяч гектарів території. Пожежа дійшла до житлової забудови Лиманської громади, а також поширилася на територію Харківської області.

На гасіння пожежі в парку “Святі гори” пішло 8 днів. Робота щодо ліквідації її наслідків триває і досі.

Нагадаємо, що зараз у Донецькій області вирує масштабна пожежа в Лиманському лісництві. Вогонь приборкують вже третю добу, але безуспішно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи можуть роботодавці вимагати довідку ВПО при працевлаштуванні: пояснення експертів

Валентина Славінська Славінська Валентина 18:00, 15 Жовтня 2024
Довідка ВПО / фото ілюстративне

Попри те, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат, відмова у наданні довідки про взяття на облік ВПО не може бути підставою для відмови у прийнятті на роботу. 

Про це пояснюють юристи проєкту “Юридичний порадник для ВПО”.

Робота для ВПО

Згідно з роз’ясненнями експертів, при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний надати лише певні документи, перелік яких визначений Кодексом законів про працю України:

  • паспорт;
  • трудова книжка або відомості про трудову діяльність;
  • у деяких випадках — документи про освіту, стан здоров’я тощо.

Довідка ВПО не входить до переліку обов’язкових документів

“Важливо розуміти, що на сьогодні довідка внутрішньо переміщеної особи не є документом, який обов’язково слід надавати при прийнятті на роботу”, — наголошують правники.

Чому роботодавець може просити довідку переселенця

Згідно з постановою Кабінету Міністрів №331 від 20.03.2022, за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни в Україні роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат у розмірі мінімальної заробітної плати протягом 3 місяців, а для осіб з інвалідністю – 6 місяців з дня працевлаштування.

“Серед документів, які подаються для отримання такої компенсації, вимагається також копія довідки про взяття на облік ВПО працевлаштованої особи”, — розповідають експерти.

Проте вони наголошують, що відмова у наданні цієї довідки не може бути підставою для відмови у прийнятті на роботу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

21 800 гривень на сім’ю: як ВПО у Нікополі отримати допомогу від ЮНІСЕФ

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:15, 15 Жовтня 2024
Грошова допомога для ВПО у Нікополі / фото з відкритих джерел

ВПО, які проживають у Нікополі, можуть отримати грошову допомогу в межах співпраці Нікопольської міської ради з ЮНІСЕФ. Розмір допомоги складає 21 800 гривень на сім’ю.

Про це повідомили в каналі Нікополь. Оперативна інформація.

Грошова допомога ВПО у Нікополі

В межах співпраці Нікопольської міської ради з ЮНІСЕФ громадянам, які проживають у Нікополі, надаватиметься грошова допомога в розмірі 21 800 гривень на сім’ю з дітьми. Кошти спрямовані на допомогу в підготовці до зими та опалювального сезону.

Отримати допомогу можуть як місцеві сім’ї з дітьми до 18 років, які зареєстровані та проживають у Нікополі, так і ВПО.

Які документи потрібні

Для реєстрації на отримання грошової допомоги необхідно мати при собі:

  • оригінали паспорта;
  • ідентифікаційний код;
  • свідоцтво про народження дітей;
  • банківський номер IBAN.

Зазначається, що допомогу не зможуть отримувати ті громадяни, які вже отримали грошову допомогу на зиму від інших гуманітарних організацій.

Як зареєструватися

Для отримання грошової допомоги необхідно зареєструватися з 16 по 25 жовтня включно в одному з п’яти пунктів:

  • клуб “Оберіг”, вулиця Нікітіна, 3;
  • клуб “Славутич”, проспект Трубників, 91;
  • Нікопольський культурно-дозвіллєвий центр, вулиця Патріотів України, 94;
  • Міський центр соціальних послуг, вулиця Електрометалургів 17/1;
  • стадіон імені Кунецко, проспект Трубників, 48.

Пункти працюватимуть з 8:00 до 16:00 у будні дні та з 8:00 до 15:00 у вихідні.

При виникненні додаткових питань варто зателефонувати за номером гарячої лінії ЮНІСЕФ: 0 800 600 017.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи можуть роботодавці вимагати довідку ВПО при працевлаштуванні: пояснення експертів

Попри те, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат, відмова у наданні довідки про взяття на облік […]

21 800 гривень на сім’ю: як ВПО у Нікополі отримати допомогу від ЮНІСЕФ

ВПО, які проживають у Нікополі, можуть отримати грошову допомогу в межах співпраці Нікопольської міської ради з ЮНІСЕФ. Розмір допомоги складає 21 800 гривень на сім’ю. […]

17:15, 15.10.2024 Скопіч Дмитро

Бахмутян у Харкові прийматиме юрист: дата та адреса

У середу, 16 жовтня, у місті Харків відбудеться консультація для бахмутян з представником Міжнародного комітету порятунку (IRC). Усі охочі зможуть поставити питання, які стосуватимуться різноманітної […]

16:20, 15.10.2024 Скопіч Дмитро

Виплати військовим: як вирахувати онлайн

Міністерство оборони України запустило новий сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей. Головною функцією ресурсу є онлайн-калькулятор, який дозволяє розрахувати грошове забезпечення […]

В наслідок російських обстрілів за добу 5 жителів Донеччини дістали поранення, – голова ОВА Філашкін

За минулу добу, 14 жовтня, в наслідок російських обстрілів постраждали 5 жителів Донецької області. Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін в Telegram. Обстріли […]