Центр підтримки переселенців з Курахівської громади / фото Роман Падун
У селищі Слобожанське Дніпропетровської області відкрили центр підтримки переселенців з Курахівської громади. Тут надаватимуть гуманітарну, соціальну та психологічну допомогу.
Про це повідомив начальник Курахівської міської військової адміністрації Роман Падун.
Центр підтримки для ВПО з Курахового: послуги
Центр підтримки мешканців Курахівської громади розпочав роботу 1 листопада. Його відкрили на Дніпропетровщині, адже саме в цей регіон переїхала більша частина ВПО з Курахівської громади.
Консультації переселенців у центрі підтримки / фото Роман Падун
Фахівці центру підтримки надаватимуть комплексну допомогу переселенцям. А саме:
видача гуманітарної допомоги;
надання консультацій із соціальних, правових питань та пенсійного забезпечення;
надання консультацій з питань пошуку роботи та працевлаштування;
надання соціальних послуг, соціальної підтримки та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи;
надання адміністративних послуг;
бібліотечні послуги;
організація простору для спілкування, обміну думками, майстер-класів та тренінгів;
проведення навчальних, інформаційних та соціальних заходів.
Освітній простір у центрі підтримки / фото Роман Падун
У планах — підписання меморандумів про співпрацю з іншими громадами, що дозволить ширше залучати допомогу та ресурси для підтримки тих, хто цього потребує.
Центр підтримки ВПО з Курахівської громади: контакти
Центр підтримки працює в селищі Слобожанське за адресою: вул. Виробнича, 23 (кінцева зупинка маршруту №153).
Законопроєкт №11161 був ухвалений Верховною Радою 19 грудня 2024 року. Однак для його набуття чинності необхідний підпис Президента України. На момент ефіру, 8 травня, підпис ще не був поставлений, що затримує реалізацію механізму компенсацій.
Про актуальний стан законопроєкту в ефірі для Бахмут IN.UA розповів Аркадій Петросян, ініціатор законопроєкту.
Законопроєкт 11161: який стан зараз
Наразі законопроєкт 11161 ініціатором якого є команда “Асоціації молодих ВПО” та який підписала експертна група команди Асоціації подали в парламент від політичної фракції “Європейська Солідарність”.
Законопроєкт підтримали всі фракції у двох читаннях. Аркадій Петросян, пояснив, що наразі цей законопроєкт є єдиним механізмом компенсацій житла для людей, майно яких залишилося в окупації.
“Ми всі бачимо, що Бахмут, Лисичанськ, Маріуполь, інші міста, де-факто зруйноване. Проте де-юре власники цього житла не можуть довести, що їх житло є зруйнованим або знищеним. Законопроєкт 11161 прирівнює все це житло до знищеного. Ми провели широку адвокаційну кампанію для того, щоб за нього проголосував Парламент”, — пояснює Аркадій Петросян.
Він додає, що переселенці виходили на мітинги у підтримку законопроєкту, також підтримали петицію про підписання 11161, яка зібрала понад 25 тисяч голосів.
Законопроєкт ухвалили в другому читанні 19 грудня 2024 року, після чого передали на підпис президенту. Водночас вже 5 місяць, каже Аркадій Петросян, він лежить непідписаним.
“На превеликий жаль, у президента немає підстав на сьогодні його не підписувати. Це просто затягування часу. У нього було 15 робочих днів, аби ветувати цей законопроєкт, якщо він з ним не погоджувався, проте він цього не зробив. Тому він має його підписати, наразі цього немає. Розв’язування цієї проблеми (ред. механізму виплати компенсації за зруйноване майно на ТОТ) чекають мільйони людей… Ми будемо далі боротися за те, щоб цей законопроєкт був підтриманий”, — каже Аркадій Петросян.
Спікер каже, що якщо президент так довго не підписує законопроєкт, то його має підписати голова Верховної Ради і закон має вступити в дію.
“Президент зобов’язаний відповісти на петицію. Якщо навіть ця ініціатива проігнорувалася, то потрібно з цим виступити публічно. Ми закликаємо Уряд, громадськість, глядачів, закликати президента, народних депутатів до широкого обговорення цієї проблеми, бо ігнорувати 5 мільйонів людей, це населення, наприклад, Словаччини чи половина населення Австрії, ігнорувати таку кількість людей — неможливо”, — говорить голова “Асоціації молодих ВПО”.
Примітка. Законопроєкт 11161 не підписаний, як пояснює Аркадій Петросян наразі немає точного терміну протягом якого голова держави повинен дати відповідь на нього: підписати чи повернути. Це юридична колізія, щодо цього питання команда консультується.
Чи є важелі впливу для підписання 11161?
За словами Аркадія Петросяна, команда вивчає можливості судового регулювання питання. Водночас він зауважує, що оскільки зараз в Україні воєнний стан, потрібно звертати на це увагу.
“Ми сподіваємось, що президент зайнятий, але скоро підпише законопроєкт. Ми розуміємо, що зараз відбуваються геополітичні процеси, спроби перемовин з нашими міжнародними партнерами. Але на адженді цих перемовин мають бути насамперед люди, які постраждали від війни, внутрішньо переміщені особи. У держави зараз мають бути два пріоритети: наші Збройні Сили та люди, які постраждали від війни”, — додає спікер.
Звідки будуть гроші на компенсацію?
Важливо розуміти, що законопроєкт 11161 вносить зміни до програми єВідновлення, додає Аркадій Петросян. Ця програма дозволяє мешканцям, майно яких пошкоджене чи зруйноване, але перебуває на території, яка підконтрольна Україні, отримати компенсацію. Фінансування цієї програми йде зі Світового Банку та від міжнародних партнерів.
“Коли кажуть, що в державі немає грошей на компенсацію, то потрібно оптимізувати. Ми про це зараз будемо говорити. До нас звертаються громадяни тої ж Київщини із інформацією про те, що деякі можновладці за допомогою програми єВідновлення заробляють гроші. Вони купують собі ділянку зі старим будинком, зносять його та отримують єВідновлення. Це було зафіксовано на супутникових знімках. Є й такі випадки”, — каже спікер.
Він зазначає, що оптимізація внутрішніх доходів держави може стати одним із джерел фінансування компенсацій мешканцям, чиє майно залишилось на ТОТ. Крім того, на думку спікера, додатковим ресурсом можуть стати перемовини з міжнародними партнерами, які потенційно готові підтримати механізм відшкодування, передбачений законопроєктом №11161.
Російська пропаганда в центрі Бахмута / фото росджерела
На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з Бахмута. Окупанти показали який вигляд має місто 9 травня. Центр Бахмута стоїть у руїнах, але масово завішаний пропагандистськими банерами.
Редакція публікує вибрані фото.
Бахмут, 9 травня, фото з окупації
Російські окупанти показали кадри з Бахмута, зняті 9 травня — в російський день перемоги. Військові ворожої армії проїхались центром міста. На кадрах видно, що центральна вулиця зруйнована, всі будівлі пошкоджені і спалені. При цьому всі стійки для банерів завішані пропагандистськими плакатами.
Район Палацу культури імені Мартинова / фото росджерелаВулиця масово завішана банерами / фото росджерелаЗруйновані будинки в центрі Бахмута / фото росджерелаРуйнування в центрі Бахмута / фото росджерела
Кількість банерів у центрі Бахмута велика, інколи на одному місці висять 5 і більше плакатів. Подекуди їх почепили і на стовбури дерев.
Засилля пропагандистських банерів / фото росджерелаБанери до дня перемоги вивішують і на деревах / фото росджерела
Також окупанти показали фото пам’ятника воїнам-танкістам, який раніше, нібито, відновили. На танку висить прапор рф, а біля постамента — вінки в російській символіці.
Окупанти поклали квіти біля пам’ятника воїнам-танкістам / фото росджерела
Зазначимо, що окупанти завішали зруйнований Бахмут символами “великої перемоги” не для мешканців, яких насправді в місті немає, а для картинки, яка має приховати провали та втрати. Чому 9 травня є настільки важливим для рф, редакція розповідає в матеріалі з істориком Романом Кабачієм.
Законопроєкт №11161 був ухвалений Верховною Радою 19 грудня 2024 року. Однак для його набуття чинності необхідний підпис Президента України. На момент ефіру, 8 травня, підпис […]
На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з Бахмута. Окупанти показали який вигляд має місто 9 травня. Центр Бахмута стоїть у руїнах, але масово завішаний пропагандистськими банерами. […]
Сьогодні, 9 травня, в місті Костянтинівка закрили останнє відділення “Нової пошти”. Воно працювало і як відділення поштового зв’язку, і як пункт незламності. Через безпекову ситуацію […]
Російська армія продовжує штурми на фронті, попри заяви про перемир’я. Ворожі атаки фіксують і на Торецькому напрямку. Ворожа піхота штурмує українські позиції, прикриваючись весняним листям. […]
Прокуратура просить громадян надавати свідчення захоплення росіянами житла на тимчасово окупованій території Донеччини. Про це йдеться у повідомленні Донецької обласної прокуратури. Незаконне захоплення житла на […]