Медичне страхування – гарантована безпека здоров’я бахмутян

Семаковська Тетяна 20:46, 26 Серпня 2020

1c1947f depositphotos 1320 743c1Під час становлення медичної реформи, коли бахмутян турбує саме безкоштовне лікування, і поки воно не запрацювало повною мірою, медичне страхування є альтернативою та суттєвою допомогою. Невеликі щомісячні страхові внески гарантують певний пакет медичних послуг. Які в Україні є страхові компанії, що надають медичне страхування, та наскільки розвинений ринок медичного страхування в Європі – читайте далі в матеріалі.

Медичне страхування поділяється за формами на обов’язкове, добровільне та змішане. Обов’язкове страхування не може забезпечити лікування захворювань, які вимагають надто великих затрат. Саме тому його доповнює добровільне медичне страхування.

Читайте також:  “Потрапляючи в стаціонар, бахмутяни отримують 100% медичне забезпечення” 

Які переваги отримує людина, коли має медичну страховку   – дивиться у анімаційному матеріалі

Добровільні внески – залог певних медичних послуг

Ірина Яценко вже декілька років придбаває медичну страхову від Приватбанку. Цього разу обрала страхування від нещасних випадків.

“Чому я взагалі купую медичну страховку? Бо більше ніде не зможу отримати підтримку, якщо настане якийсь нещасний випадок, та й збережень може не вистачити. Чому Приватбанк? Тому що давно з ним співпрацюю – як підприємець беру кредити, депозити, просто обслуговуюсь, банк ніколи не підводив. Та й альтернативи ніякої не знаю. А так 60 гривень на місяць – і кожен член родини застрахований”, – розказую Ірина.

приват 333faАльтернатива в Україні все ж таки є. Нині на ринку медичного страхування працюють близько 30 страхових компаній. 

Юлія – працівниця однієї з міжнародних фармацевтичних компаній, що працює і в Україні. За контрактом вона має обов’язкову медичну страховку, причому всі витрати покриває роботодавець. Юлія може сама обирати лікаря, клінику, аптеку і просто сповіщає про це страхову компанію.  

“Консультації фахівців оплачуються на 100%, за ліки  я плачу лише 20%. Після встановлення діагнозу та призначення терапії лікар інформує страхову компанію, а вона надсилає лист-підтвердження про співпрацю. Навесні я потрапила в лікарню з предінсультним станом – перші 10 днів все повністю я отримала за рахунок страховки. У мене була палата-люкс, триразове годування, консультації лікарів, усі потрібні обстеження, фізіологічні процедури, масаж. Колезі нещодавно зробили операцію з видалення жовчного міхура – все за рахунок компанії. До речі, двоє моїх дітей застраховані на тих самих умовах, що і я. Також у пакет входять послуги стоматолога – 2000 гривень на дорослого та 1000 гривень на дитину на рік”, – розповідає Юлія.

арх 9958bТакі послуги надає страхова компанія ARX, частина міжнародної канадської страхової групи Fairfax Financial Holdings

Подібні медстраховки коштують дорого, і не кожна людина може дозволити собі такі витрати, хоч би й на власне здоров’я. Можна обрати і дешевше.

Катерина Стаценко журналістка з Енергодару каже, що з невеликою зарплатою мати страховку – це гарний спосіб грамотно накопичувати гроші. Першу медичну страховку її родина отримала в подарунок від батьків, тепер вже 14 років поспіль вони самі оплачують страхові внески і жодного разу не пожалкували про це.

“Користь медичної страховки оцінили, коли маленькі діти часто хворіли. Звісно ж все залежить від страхових внесків, які ви готові заплатити, щоб взамін отримати медичні послуги. Ми сплачуємо 350 гривень на місяць за чотирьох членів родини в страхову компанію “>МОТОР-ГАРАНТ”. Що маємо? При амбулаторному лікуванні – 40% оплачуємо за ліки, потрапляючи в стаціонар – 100% покриття лікування, але є ліміт – 10000 гривень на рік. Страхова не оплачує гомеопатичні препарати, БАДи, пробіотики, до того ж оплачується основне захворювання, суміжні – ні. Нещодавно я зламала ногу зі зміщенням, то отримала лікування від своєї страхової, та й ще виплату від лайфового страхування. Ось яка гарна звичка сформувалась у нашої родини!” – каже Катерина.

мотор 646ceОбов’язкове медичне страхування – прагнення української системи охорони здоров’я

“Проєкт закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування» можна віднести до основних законодавчих актів, що створюють основу для розвитку охорони здоров’я, його введення справлятиме значний вплив на добробут населення і громадське здоров’я”, – вважає Ян Песін  – завідувач денного стаціонару терапевтичного профілю БЛІЛ.

Також створена Національна служба охорони здоров’я є попередником державного страхувальника. У рамках Програми медичних гарантій вже функціонує первинна допомога. 

 

Читайте також: “Безкоштовні операції та ліки в Бахмуті – саме це гарантує медична реформа другої ланки” 

Як працює медичний страховий ринок в Європі

Фінансування охорони здоров’я здійснюють зазвичай у змішаній формі. У різних країнах світу залежно від того, яка форма фінансування є домінуючою, систему охорони здоров’я називають державною (Англія, Ірландія, Італія, Шотландія), обов’язкового медичного страхування (Австрія, Бельгія, Нідерланди, Німеччина, Швеція, Японія) та змішаною (страхово-бюджетною) (США), де близько 90 % населення країни користуються послугами приватних страхових компаній.

Німеччина: без страховки – ти не громадянин

“Моя донька поїхала офіційно працювати в Німеччину нянею. Її роботодавці за свій рахунок сплатили медичну страховку і вона цілий рік могла нею користуватись. Потім вона вийшла заміж, її чоловік почав перераховувати страхові внески вже за обох, після народження дитини – за трьох. І це їх обов’язок як громадян. За результатами медичного огляду їй запропонували зробити операцію, потрапивши в лікарню, вона взяла з собою лише особисті речі, все інше – ліки, сама операція, комфортна палата, трьохразове годування, післяопераційний нагляд лікарів вона отримала в закладі”, – розповідає Олена.

Жінка додає, коли донька викликала “швидку” для бабусі чоловіка, то спочатку оператори з’ясовували причини, запропонували випити пігулки, але все одно вирішили відвезти бабусю до лікарні, тому додатково сплатили за послуги швидкої, огляд фахівця.  

В Ізраїлі людина може вибрати з трьох типів лікарень: державна, лікарняна каса, приватна 

“Крім державної та приватної лікарень, існує чотири типи лікарняних кас, і людина повинна вибрати якусь одну. Страхова компанія оплачує витрати той лікарні, касу якої людина вибрала. Змінити можна її лише два рази на рік, ну як правило, люди часто не міняють каси. Якщо людині потрібно на прийом до фахівця, то через гарячу лінію чи онлайн обирається лікар, який вільний відповідно страховки, що пацієнт оплатив. Страхова компанія оплачує витрати повністю, незалежно чи то державна клініка, чи лікарняна каса. Якщо людина хоче до певного лікаря, то вона може звернутись у приватну клінику, це буде, звісно ж, швидше, але й дорожче. Тобто частину витрат сплачує страхова компанія, саме з обов’язкової страховки, останню суму людина повинна сплатити сама”, – розповіла Аліса Березуцька, бахмутянка, що зараз проживає в Ізраїлі у невеликому місті Кейсарія. 

Проект “Висвітлення медичної реформи у Бахмуті, Краматорську та Костянтинівці» впроваджується за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. Висновки й точки зору, що висловлені в публікації, є виключно поглядами ГО «Бахмутська Фортеця» і можуть не збігатися з точкою зору USAID чи Internews.дисклаймер f0c52 73100

Кабіна для підвісної терапії допомагає ефективно розслабити або навантажити потрібні мязи 7cd07

Як медреформа спонукає бахмутську лікарню розвиватись

На старті медичної реформи другого рівня побоювання щодо її ефективності і негативних наслідків були як у пацієнтів, так і у медиків. Лікарні стали незалежними некомерційними […]

IMG 4759 18208

Бахмутяни стали активніше вакцинуватися. В аптеках замовляють вакцини від папіломи, вітрянки, ротавірусної інфекції

Людина, що перехворіла кором, може осліпнути чи отримати запалення головного мозку. Деякі захворювання, наприклад, поліомієліт, рідко зустрічаються саме завдяки плановій вакцинації.  Колективний імунітет – живий […]

3 07bf1

Хто і чому їде народжувати у Бахмут?

До пологового відділення бахмутської лікарні приїжджають народжувати не лише з Бахмута і раойну, а й з Торецька, Костянтинівки, Краматорська, Слов’янська, Попасної. Тут створені комфортні умови, […]

IMG 7884 7f24c

Мешканці Опитного та Іванівського в 2021 році будуть лікуватися в оновлених амбулаторіях

Після об’єднання Бахмутської ОТГ розпочалася оптимізація і в сфері охорони здоров’я. В деяких селах закрили ФАПи, в деяких – будують сучасні медичні приміщення, самі медичні […]

изображение viber 2020 11 08 11 57 00 83c57

“Перемога над смертю – найбільше задоволення від моєї роботи”, – фельдшер бахмутської “швидкої” (Відео)

Сьогодні в Бахмуті та районі жодний виклик на “швидку” не залишається без реакції, бригади укомплектовані досвідченими лікарями та фельдшерами, автомобілі мають усе необхідне, а самі […]