Російські пропагандистські медіа поширюють статтю Джеймса Кардена, ексрадника Держдепартаменту США та редактора-кореспондента видання “The American Conservative”, де вона була опублікована, про так званий “мирний план путіна”. Пропагандисти зазначають, що нібито в Сполучених Штатах вже шкодують, що не прийняли умови російського диктатора.
Цей матеріал — маніпуляція. В статті не йдеться про офіційну позицію США, а висловлюється думка однієї людини.
“Мирний” план путіна: позиція США
Офіційно влада США не говорила про те, що шкодує після відмови прийняти так званий “мирний план путіна”: вона не поділяє думку рф щодо встановлення миру в Україні. Ллойд Остін, міністр оборони США під час зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО в Брюсселі 13-14 червня 2024 року заявив, що так званий “мирний план путіна” є ультиматумом та російський диктатор не може вказувати, що робити Україні.
Лінда Томас-Грінфілд, постійна представниця США в Організації Об’єднаних Націй (ООН) під час Радбезу також назвала ультиматумом вимоги російського диктатора – американська дипломатка заявила, що його пункти є висміюванням принципів, заради яких була створена ООН. Чиновники поділяють думку, що путін має вивести війська з суверенної території України.
Проросійські тези у статті
В статті в компліментарній формі описується ультиматум путіна, який він висунув напередодні Глобального саміту миру у Швейцарії.
Примітка. 14 червня 2024 року володимир путін, диктатор рф, висунув так звані “умови для припинення війни”: виведення українських військ з території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, відмова від вступу у НАТО, нейтральний, позаблоковий та безядерний статус України. Якщо Україна виконає ці “умови”, диктатор буде готовий припинити вогонь та почати переговори.
Автор матеріалу зазначає, що “мирні умови” рф начебто мають велике значення для встановлення миру, однак у США, Україні та серед європейських лідерів протилежна думка — це начебто, зі слів журналіста, затягування війни та продовження кровопролиття. Як саме путін збирається виводити війська та які буцімто гарантії безпеки диктатор готовий надати — журналіст не зазначає. Становище України журналіст описує, як жахливе: зруйнована економіка, великі втрати на полі бою, багато біженців та ніби нелегітимність Зеленського.
Натомість щодо росії, журналіст пише навпаки: “мандат” путіна ще на 6 років, потужна економіка та військово-промисловий комплекс (ВПК), неявна підтримка Китаю, більша армія та населення. Бар’єром для досягнення миру автор статті визначає “ультраправих націоналістів”, які не дозволять Зеленському піти на умови росії.
Окрім вищенаведеного, автор констатує, що США та Україні слід брати до уваги ультиматум путіна, та, можливо, погодитися з його начебто умовами. Автор озвучує тези, які співзвучні з російською пропагандою. Він не розкриває інший бік, а саме:
- які втрати несе армія рф на полі бою;
- як впливають міжнародні санкції на економіку та ВПК держави-агресорки;
- внутрішні заворушення та конфлікти серед російського населення;
- міжнародну ізоляцію путіна;
- геноцид мирного населення в Україні;
- порушення міжнародного права з боку росії.
Джеймс Карден: російські наративи
Примітка. Згідно з відкритих даних, раніше Джеймс Карден працював радником двосторонньої президентської комісії США та росії та спеціального представника з міжурядових питань у Державному департаменті США. Співредактор The American Conservative, його статті з’являлися в лівих, правих і центральних виданнях, зокрема в The Quincy Institute’s Responsible Statecraft, The Nation, The Spectator, The Guardian, The Los Angeles Times, Quartz, Brave New Europe, Asia Times та в багатьох інших. Він закінчив університет імені Джона Хопкінса і навчався в аспірантурі московського державного інституту міжнародних відносин.
Наразі він систематично поширює тези, які співзвучні з російською пропагандою. У своїх матеріалах він використовує гучні тези, видаючи це за позицію держави, чи міжнародних організацій. Однак насправді він озвучує тільки свою думку, яка може бути ніяк не пов’язана з офіційною позицію, наприклад, Сполучених Штатів чи Європи.
Зокрема його цитують та створюють колонки російські пропагандистські медіа. На видання “The American Conservative” звернули увагу фахівці Центру протидії дезінформації: аналітики зазначили, що автори американського видання неодноразово поширювали тези, у яких звинувачували США у розв’язанні війни в Україні та відбілювали репутацію росії.
Поширення та популяризація подібних матеріалів потрібна росії для дискредитації України та її союзників в очах міжнародної спільноти. Рф намагається усадити Україну за стіл перемовин на своїх умовах, тобто, щоб наша держава підписала капітуляцію. Однак через неспроможність це зробити, вони атакують інформаційно. РосЗМІ маніпулюють, що нібито Україна не зацікавлена в перемовинах, а хоче далі продовжувати війну. Радимо не вестись на російську пропаганду та перевіряти інформацію у першоджерелах.
Читати також:
- Мінометники 24 бригади відповідають вогнем на “мирний план” путіна біля Часів Яру: фото
- Фотофейк: міністр енергетики Галущенко заявив про важливість зменшення енергостанцій
- Відеофейк: Метью Міллер заявив, що в білгороді немає цивільних, тому решта – військові цілі
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!