Онлайн-медіа “Східний Варіант” запускає Школу громадянської журналістики. Тренінги будуть цікаві тим, хто хоче дізнатися більше про безпечне висвітлення інформації про тимчасово окуповані території.
У межах Школи громадянської журналістики проведуть чотири онлайн-тренінгів. Вони відбудуться у жовтні-листопаді. Школа має закритий формат, тому за потреби можлива анонімна участь.
Тренінги мають на меті надати розуміння українцям та українкам, як безпечно та ефективно розповідати про реальність на окупованих територіях, обмінюватися інформацією або шукати її.
У межах школи лектори поділяться досвідом:
як коректно висвітлювати тему тимчасово окупованих територій у своїх текстах?
як безпечно обмінюватися інформацією?
як шукати та перевіряти новини з окупованих або прифронтових територій України?
як безпечно підтримувати зв’язок з українцями та українками на ТОТ?
“Східний Варіант” активно висвітлює життя ТОТ сходу України, зокрема інформаційно допомагає українцям та українкам, які звертаються на “гарячу лінію” медіа. Команда поділиться своїм досвідом з людьми, які зацікавлені у тому, аби розкривати правду світові про життя в російській окупації.
Для кого ця школа:
для людей, які виїхали з ТОТ або з прифронтових територій і хочуть безпечно висвітлювати тему війни чи окупації;
для тих, хто живе на ТОТ і прагне безпечно передавати інформацію про реалії російської окупації;
для всіх, хто прагне писати та працювати з темою тимчасово окупованих територій у своїх матеріалах.
Пройти навчання в межах Школи громадянської журналістики можна, заповнивши реєстраційну форму за посиланням. Заявки прийматимуть до 20 жовтня.
З 1 вересня 2024 року в українських школах запровадили оновлену шкільну програму “Захист України”. Вона призначена для учнів 10-11 класів і має на меті дати дітям практичні навички з основ національної безпеки і оборони.
Чи працює оновлена програма “Захист України” в бахмутських школах, редакції “Бахмут IN.UA” розповіла Тетяна Стецюк — завідувачка відділу методичної та психологічної роботи Управління освіти Бахмутської міськради.
Уроки захисту України у школах Бахмута
Наразі всі бахмутські школи працюють у дистанційному форматі. Для учнів 10-11 класів проводять уроки захисту України, однак за старою програмою. Проводити практичні тренінги і створювати міжшкільні осередки для навчання за новим зразком наразі неможливо.
“Мета оновленої програми “Захист України” насправді дуже важлива — замінити теоретичний матеріал практичними навичками. Цей курс спрямований на тренінговий формат, тобто відпрацювання отриманих практичних навичок. В ідеалі в одному закладі створюється осередок, куди приходять діти з усіх шкіл і навчаються там цілий день. Також і вчитель має ставку, бо, як правило, викладач “Захисту України” не має повної ставки. Але оскільки заклади освіти Донецької області працюють виключно в дистанційному форматі, то в цьому році ми використовуємо навчальну програму попередніх років”, — повідомила Тетяна Стецюк.
Хоч зараз і неможливо впровадити оновлену навчальну програму, бахмутські вчителі вже ознайомилися з нею. Зараз уроки “Захисту України” проводять старі кадри, але на роботу запрошують і нових спеціалістів. Перевагу надаватимуть людям, які мають військовий досвід.
“Хоч ми і працюємо в дистанційному форматі, всі вчителі ознайомилися з оновленою програмою “Захист України”. Для всієї Донецької області є рекомендація готувати викладачів, також виділяються субвенції для оновлення обладнання. Але, на жаль, ми не маємо цих можливостей. Зараз ми активно запрошуємо на роботу учасників бойових дій. Донецький обласний іститут післядипломної педагогічної освіти пропонує їм перепідготовку. Та, на жаль, до нас ще не потрапляли учасники бойових дій саме як вчителі. У нас працюють старі кадри, з них лише двоє колишніх офіцерів, які викладають “Захист України” у 5-ій та 11-ій школах”, — розповідає Тетяна Стецюк.
Точних строків, коли в бахмутських школах має запрацювати оновлена програма “Захист України”, немає.
Захист України: нова програма
Згідно з оновленою програмою, уроки захисту України відтепер будуть спрямовані не на теоретичні знання, а на практичні навички. Заняття відбуватимуться раз на місяць у форматі тренінгів. Такі тренінги мають проходити упродовж цілого дня в міжшкільних осередках, де збиратимуться учні з різних освітніх закладів громади.
Курс не матиме поділу на стать. Єдина програма запроваджена і для хлопців, і для дівчат. Тренуватимуться вони разом.
За інформацією Міністерства освіти і науки України, учні 10 класу вивчатимуть основи національної безпеки та оборони України, знайомитимуться із принципами управління та планування, вивчатимуть озброєння та військову техніку. Значну увагу надають практичним навичкам: орієнтуванню на місцевості, основам інженерної фортифікації, стрілецькій підготовці.
Програма 11 класу фокусується на розвитку військових технологій, особливостях інформаційної безпеки, поглибленні знань з домедичної допомоги. Важливим аспектом є вивчення методів захисту цивільного населення в кризових умовах, можливостей і способів оборони України.
Онлайн-медіа “Східний Варіант” запускає Школу громадянської журналістики. Тренінги будуть цікаві тим, хто хоче дізнатися більше про безпечне висвітлення інформації про тимчасово окуповані території. Про це […]
З 1 вересня 2024 року в українських школах запровадили оновлену шкільну програму “Захист України”. Вона призначена для учнів 10-11 класів і має на меті дати […]
Редакція проаналізувала склад управлінь міськради міста Бахмут, комунальних підприємств та саму міськраду на дотримання щодо представленості чоловіків та жінок. Ділимося результатами з вами та пояснюємо, […]
Мисткиня з Бахмута Машика Вишедська відкриє в Києві персональну виставку “Безстидниці”. На ній будуть представлені близько 300 робіт. Про це редакції “Бахмут IN.UA” повідомила Машика […]
З 06 жовтня 2024 року розпочинається безкоштовна евакуація до територіальних громад Черкаської області. Найближча дата виїзду 10 жовтня. Про це повідомляє Краматорська міська рада. Евакуація, […]