Волонтер з Часового Яру назвав дві причини, після яких люди швидше евакуюються

Валентина Твердохліб 17:20, 23 Вересня 2024
волонтер євген ткачов
Волонтер Євген Ткачов евакуює людей / фото Facebook Євгена Ткачова

На Донеччині зберігається складна ситуація. Ворог щоденно обстрілює населені пункти області і проводить штурми на різних напрямках. Щоб зберегти свої життя і здоров’я, мешканці Донеччини евакуюються вглиб України. Виїжджати з небезпечних територій людям допомагає волонтер Євген Ткачов, який працює у складі гуманітарної місії “Проліска”.

Як проходить евакуація з різних міст, як вивозять маломобільних осіб та звідки найактивніше виїжджають люди, Євген Ткачов розповів редакції “Бахмут IN.UA”.

Часів Яр: ситуація в місті і евакуація людей

Євген Ткачов родом із Часового Яру. Коли дозволяла безпекова ситуація, він регулярно розвозив гуманітарну допомогу землякам і вивозив людей. Зараз же займається виключно евакуацією, адже їздити містом з гуманітаркою вже небезпечно.

Ситуацію в Часовоярській громаді, за словами Євгена Ткачова, можна описати двома словами — важко і непередбачувано. Наприклад, сьогодні з громади мали евакуювати місцеву жительку. Та евакуація не вдалася через щільні обстріли.

“Вчора я був у селищі Миколаївка, що біля Часового Яру. Звідти була евакуація. Сьогодні ще одна жіночка хотіла, щоб її вивезли, але, на жаль, це виявилося неможливим. Зараз у громаді активно “працюють” окупанти, дуже сильно “криють”. Через це виїзд сьогодні не відбувся. Загалом у Часовому Яру ситуація непередбачувана. Пів дня може бути спокійно, а потім починає працювати артилерія, летять КАБи, щось палає, десь вибухає”, — розповідає Євген Ткачов.

У питанні евакуації людей волонтер тісно співпрацює з Часовоярською міською військовою адміністрацією.

“Людей евакуюю не лише я, а й міська військова адміністрація. Ми працюємо разом у цьому питанні. Також якщо я їду на евакуацію сам, то намагаюся ще й гуманітарку людям завезти. Спочатку заїжджаю до військової адміністрації, беру хліб або продуктові набори і їду за адресою. Щоб не просто так їхати, а й щось потрібне людям завезти”, — каже Євген Ткачов.

За словами волонтера, евакуація з Часового Яру стала проходити активніше. Все більше людей бажають виїхати з громади через загострення воєнної ситуації та небезпеку.

“Набагато більше людей стали виїжджати через те, що йде наступ і відбуваються щільні обстріли. За два неповних місяців — серпень і вересень — виїхали, мабуть, стільки ж, скільки за останні пів року”, — зазначає волонтер Євген Ткачов.

Євген Ткачов з евакуйованими людьми / фото Facebook Євгена Ткачова

Нагадаємо, що станом на 19 вересня, в Часовому Яру залишалися жити 470 людей. Більшість із них — це люди похилого віку.

Покровськ: прогнози щодо евакуації

За словами волонтера Євгена Ткачова, наразі на Донеччині найбільше людей виїздять з Покровського району. На високий рівень евакуації впливає швидкий російський наступ. Але сьогоднішні темпи евакуації людей з Покровська не можна назвати дуже активними. Волонтер прогнозує, що пік настане в разі повного зникнення комунальних послуг.

Євген Ткачов у Покровську / фото Facebook Євгена Ткачова

“Найбільше заявок на евакуацію зараз там, де йде наступ — на Покровському напрямку. Наприклад, у Торецьку або Часовому Яру бойові дії тривають вже давно, тому там більшість людей, хто хотів, вже виїхали. А в Покровську, наприклад, ще досі є деякі комунальні послуги, які частково відновлюють, що покриває людські потреби. Тому, на мою думку, там евакуація ще довго триватиме. І пік буде саме тоді, коли реально повністю зникне вся комунальна сфера”, — припускає Євген Ткачов.

Та все ж усі жителі місто не покинуть. Волонтер зі свого досвіду каже, що категорично відмовляються від виїзду близько 10% населення.

“Як показує досвід Бахмута, Часового Яру, Сіверська, Торецька, навіть коли вже повністю зникає комуналка, згортається робота соціальних служб, і всі установи в місті офіційно не працюють, тут продовжують лишатися 10% населення. Це ті люди, які будуть залишатися в місті завжди і при будь-яких умовах”, — каже волонтер.

Куди евакуюють людей з Донеччини

Гуманітарна місія “Проліска” має декілька напрямків евакуації. Перший — це вивіз людей з прилеглих до лінії фронту територій і з прифронтових населених пунктів, які обстрілюються ворогом. Звідти людей вивозять у шелтери або на точки евакуації, де їх чекають евакуаційні автобуси до більш безпечних регіонів України.

Евакуаційний автобус / фото Facebook Євгена Ткачова

Також “Проліска” надає свої автобуси військовим адміністраціям. Ними людей вивозять у підготовлені для проживання місця.

Окремим напрямком роботи є медична евакуація. Вона призначена для людей похилого віку і маломобільних людей.

“Ми можемо наймати медичний транспорт і вивозити людей “швидкою допомогою” під наглядом лікаря в будь-яку точку України. Але в деякі міста, наприклад у Часів Яр, швидка не може доїхати. Тому якщо є потреба в евакуації з самої лінії фронту, то ми вивозимо людей маленькими машинами до Костянтинівки чи до Покровська, дивлячись звідки їдемо. Або ж домовляємося з “Білими янголами”, які можуть вивезти людей до “Проліски”, де їх вже чекає медичний транспорт”, — каже Євген Ткачов.

Евакуація маломобільної людини / фото Facebook Євгена Ткачова

Контакти для евакуації

Зробити заявку на евакуацію медичним транспортом у гуманітарну місію “Проліска” можна за телефонами: +380 (93) 202 2232, +380 (96) 404 1034.

Звернення на евакуацію також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Багатодітні родини-ВПО можуть отримати гуманітарну допомогу в Дніпрі: умови

Валентина Твердохліб 12:05, 19 Травня 2025
впо
Продуктовий набір / фото Eleos-Ukraine

У Дніпрі видаватимуть гуманітарну допомогу переселенцям і переселенкам з Донеччини. Її надаватимуть окремо на кожну родину. Для отримання допомоги треба пройти попередню реєстрацію.

Про це повідомляє благодійна організація “Елеос Донецьк”.

Допомога ВПО у Дніпрі: як отримати продуктові набори

У Дніпрі можуть отримати гуманітарну допомогу багатодітні родини переселенців з Донеччини. Для отримання допомоги треба мати довідку ВПО з реєстрацією у місті Дніпро чи Дніпропетровській області.

Реєстрація на отримання допомоги проходитиме через Google-форму. Вона відкриється сьогодні, 19 травня, о 19:00. Оприлюднять форму в Telegram-каналі БО “Елеос Донецьк” за посиланням. Реєструватися можуть ті, хто отримуватиме допомогу вперше або отримував її не пізніше березня 2025 року.

Дату і час видачі допомоги повідомлять додатково. Для отримання набору в день видачі волонтерам треба предʼявити:

  • довідки ВПО всіх, хто проживає за вашою адресою;
  • паспорт отримувача допомоги;
  • ІПН (номер платника податків).

Один гуманітарний набір розрахований на одну родину. Якщо з людьми, які проживають з вами, немає родинних звʼязків, то ви можете реєструватися як окремі сімʼї.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Переселенка з Часів Яру серед організаторів заходу, який відвідала Олена Зеленська: як пройшла подія

Валентина Твердохліб 11:10, 19 Травня 2025
олена зеленська
Переселенки Аліна Андрєєва (ліворуч) і Олена Ярошук (праворуч) на Дні спільнодії в Луцьку / фото надане Аліною Андрєєвою

Перша леді Олена Зеленська приїздила з робочим візитом до Волині. Там вона відвідала музей сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку, де відбувся День спільнодії “СенсоТека” в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”. Одну з локацій представив мистецький простір “Рукодвійки”, яким керують переселенки з Донеччини — Аліна Андрєєва з Часів Яру та Олена Ярошук з Маріупольського району.

Як пройшов захід, редакції Бахмут IN.UA розповіла Аліна Андрєєва.

Візит Олени Зеленської у Волинську область

15 травня в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку відбувся День спільнодії “СенсоТека” в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”. Захід відвідала перша леді Олена Зеленська.

Метою заходу було надання ментальної підтримки через мистецтво, спілкування та спільну діяльність. Для цього в музеї зібрали багато творчих локацій, де проводились різноманітні майстер-класи.

До створення однієї з локацій долучились переселенки Аліна Андрєєва з Часів Яру та Олена Ярошук з Маріупольського району, які створили в Луцьку мистецький простір “Рукодвійки”. Разом з благодійним фондом “Робимо добро дітям” вони організували “простір обіймів”, а також проводили майстер-класи з мандалотерапії і виготовленння ляльок-мотанок.

Аліна Андрєєва з Оленою Зеленською / фото надане Аліною Андрєєвою

“Ці активності сприяли радості творчості та зміцненню зв’язків між учасниками. Луцька “СенсоТека” ще раз довела: навіть у складні часи підтримка, творчість і спільнота є надійними опорами”, — зазначила Аліна Андрєєва.

Окрім цього, в музеї були доступні майстер-класи з гончарства, малювання, кулінарії, каністерапії, а також працював куточок читання. Завдяки цьому територія волинського музею перетворилася на простір обіймів, ігор і антистресову зону для тих, хто шукає ментальної підтримки.

Ляльки-мотанки, створені на локації “Рукодвійок” / фото надане Аліною Андрєєвою

Раніше редакція розповідала історію Аліни Андрєєвої. Про її життя до війни, створення театру моди в Часів Ярі та нове життя в Луцьку читайте в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

впо

Багатодітні родини-ВПО можуть отримати гуманітарну допомогу в Дніпрі: умови

У Дніпрі видаватимуть гуманітарну допомогу переселенцям і переселенкам з Донеччини. Її надаватимуть окремо на кожну родину. Для отримання допомоги треба пройти попередню реєстрацію. Про це повідомляє благодійна […]

олена зеленська

Переселенка з Часів Яру серед організаторів заходу, який відвідала Олена Зеленська: як пройшла подія

Перша леді Олена Зеленська приїздила з робочим візитом до Волині. Там вона відвідала музей сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку, де відбувся День спільнодії “СенсоТека” […]

бахмут

Бахмут не відбудовуватимуть: росія може перетворити зруйноване місто на “туристичний об’єкт”

Окупаційна адміністрація так званої “днр” заявила, що розглядає можливість не відновлювати зруйновані російською армією українські міста, зокрема Бахмут, а “законсервувати” їх як “місця пам’яті про […]

Олександропіль та Березівка: просування росіян зафіксували на Донеччині

За минулу добу росіяни просунулися на Донеччині, рух фіксували біля двох сіл, йдеться про Березівку та Олександропіль. Про актуальну ситуацію на фронті, читайте на Бахмут […]

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна. Про […]