Волонтер з Часового Яру назвав дві причини, після яких люди швидше евакуюються

Валентина Твердохліб 17:20, 23 Вересня 2024
волонтер євген ткачов
Волонтер Євген Ткачов евакуює людей / фото Facebook Євгена Ткачова

На Донеччині зберігається складна ситуація. Ворог щоденно обстрілює населені пункти області і проводить штурми на різних напрямках. Щоб зберегти свої життя і здоров’я, мешканці Донеччини евакуюються вглиб України. Виїжджати з небезпечних територій людям допомагає волонтер Євген Ткачов, який працює у складі гуманітарної місії “Проліска”.

Як проходить евакуація з різних міст, як вивозять маломобільних осіб та звідки найактивніше виїжджають люди, Євген Ткачов розповів редакції “Бахмут IN.UA”.

Часів Яр: ситуація в місті і евакуація людей

Євген Ткачов родом із Часового Яру. Коли дозволяла безпекова ситуація, він регулярно розвозив гуманітарну допомогу землякам і вивозив людей. Зараз же займається виключно евакуацією, адже їздити містом з гуманітаркою вже небезпечно.

Ситуацію в Часовоярській громаді, за словами Євгена Ткачова, можна описати двома словами — важко і непередбачувано. Наприклад, сьогодні з громади мали евакуювати місцеву жительку. Та евакуація не вдалася через щільні обстріли.

“Вчора я був у селищі Миколаївка, що біля Часового Яру. Звідти була евакуація. Сьогодні ще одна жіночка хотіла, щоб її вивезли, але, на жаль, це виявилося неможливим. Зараз у громаді активно “працюють” окупанти, дуже сильно “криють”. Через це виїзд сьогодні не відбувся. Загалом у Часовому Яру ситуація непередбачувана. Пів дня може бути спокійно, а потім починає працювати артилерія, летять КАБи, щось палає, десь вибухає”, — розповідає Євген Ткачов.

У питанні евакуації людей волонтер тісно співпрацює з Часовоярською міською військовою адміністрацією.

“Людей евакуюю не лише я, а й міська військова адміністрація. Ми працюємо разом у цьому питанні. Також якщо я їду на евакуацію сам, то намагаюся ще й гуманітарку людям завезти. Спочатку заїжджаю до військової адміністрації, беру хліб або продуктові набори і їду за адресою. Щоб не просто так їхати, а й щось потрібне людям завезти”, — каже Євген Ткачов.

За словами волонтера, евакуація з Часового Яру стала проходити активніше. Все більше людей бажають виїхати з громади через загострення воєнної ситуації та небезпеку.

“Набагато більше людей стали виїжджати через те, що йде наступ і відбуваються щільні обстріли. За два неповних місяців — серпень і вересень — виїхали, мабуть, стільки ж, скільки за останні пів року”, — зазначає волонтер Євген Ткачов.

Євген Ткачов з евакуйованими людьми / фото Facebook Євгена Ткачова

Нагадаємо, що станом на 19 вересня, в Часовому Яру залишалися жити 470 людей. Більшість із них — це люди похилого віку.

Покровськ: прогнози щодо евакуації

За словами волонтера Євгена Ткачова, наразі на Донеччині найбільше людей виїздять з Покровського району. На високий рівень евакуації впливає швидкий російський наступ. Але сьогоднішні темпи евакуації людей з Покровська не можна назвати дуже активними. Волонтер прогнозує, що пік настане в разі повного зникнення комунальних послуг.

Євген Ткачов у Покровську / фото Facebook Євгена Ткачова

“Найбільше заявок на евакуацію зараз там, де йде наступ — на Покровському напрямку. Наприклад, у Торецьку або Часовому Яру бойові дії тривають вже давно, тому там більшість людей, хто хотів, вже виїхали. А в Покровську, наприклад, ще досі є деякі комунальні послуги, які частково відновлюють, що покриває людські потреби. Тому, на мою думку, там евакуація ще довго триватиме. І пік буде саме тоді, коли реально повністю зникне вся комунальна сфера”, — припускає Євген Ткачов.

Та все ж усі жителі місто не покинуть. Волонтер зі свого досвіду каже, що категорично відмовляються від виїзду близько 10% населення.

“Як показує досвід Бахмута, Часового Яру, Сіверська, Торецька, навіть коли вже повністю зникає комуналка, згортається робота соціальних служб, і всі установи в місті офіційно не працюють, тут продовжують лишатися 10% населення. Це ті люди, які будуть залишатися в місті завжди і при будь-яких умовах”, — каже волонтер.

Куди евакуюють людей з Донеччини

Гуманітарна місія “Проліска” має декілька напрямків евакуації. Перший — це вивіз людей з прилеглих до лінії фронту територій і з прифронтових населених пунктів, які обстрілюються ворогом. Звідти людей вивозять у шелтери або на точки евакуації, де їх чекають евакуаційні автобуси до більш безпечних регіонів України.

Евакуаційний автобус / фото Facebook Євгена Ткачова

Також “Проліска” надає свої автобуси військовим адміністраціям. Ними людей вивозять у підготовлені для проживання місця.

Окремим напрямком роботи є медична евакуація. Вона призначена для людей похилого віку і маломобільних людей.

“Ми можемо наймати медичний транспорт і вивозити людей “швидкою допомогою” під наглядом лікаря в будь-яку точку України. Але в деякі міста, наприклад у Часів Яр, швидка не може доїхати. Тому якщо є потреба в евакуації з самої лінії фронту, то ми вивозимо людей маленькими машинами до Костянтинівки чи до Покровська, дивлячись звідки їдемо. Або ж домовляємося з “Білими янголами”, які можуть вивезти людей до “Проліски”, де їх вже чекає медичний транспорт”, — каже Євген Ткачов.

Евакуація маломобільної людини / фото Facebook Євгена Ткачова

Контакти для евакуації

Зробити заявку на евакуацію мдичним транспортом у гуманітарну місію “Проліска” можна за телефонами: +380 (93) 202 2232, +380 (96) 404 1034.

Звернення на евакуацію також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни провели “літургію” у зруйнованому ними Соледарі: фото

Валентина Твердохліб 18:00, 24 Вересня 2024
Окупанти відвідали першу “божественну літургію” в Соледарі / фото росджерела

Окупанти привезли в Бахмут і Соледар своїх священиків. Тут вони провели “божественну літургію” для окупаційних військ.

Про це повідомляють окупанти на своїх пропагандистських ресурсах.

Російські священники в Соледарі

В окупований Соледар вперше з 2023 року приїхали російські священники. Цю подію окупанти називають “історичною”.

Священники олексій баришев і серафим дубанов / фото росджерела

Службу проводили священники російських козацьких формувань олексій баришев і серафим дубанов. “Літургію” вони проводили для окупантів, які воюють в Україні. Присутніх на службі військових, нібито, привезли прямо з лінії фронту.

Окупанти на службі в Соледарі / фото росджерела

Священники “працювали” в одному з приміщень, які окупанти використовують у своїх військових цілях.

Священники провели літургію для окупантів / фото росджерела

Зазначимо, що раніше священник російської козачої бригади “терек” олексій баришев, який відвідав Соледар, проводив служби і в Бахмуті. Зокрема, в березні цього року він відвідав базування 20-ї гвардійської загальновійськової армії, яка воює біля Бахмута, де провів літургію за загиблими окупантами. Примітно, що під час цієї літургії на стінах замість ікон висіли портрети путіна і тодішнього міністра оборони шойгу.

Священник олексій баришев у Бахмуті / скриншот із росджерел
Літургія в Бахмуті біля портретів путіна і шойгу / фото росджерела

Відбудова Соледара: заяви окупантів

Нагадаємо, що Соледар знаходиться в російській окупації з січня 2023 року. Захопити місто росіяни намагалися кілька місяців, не шкодуючи ні техніки, ні живої сили. За місто йшли важкі бої, в ході яких була знищена вся інфраструктура. Наразі в Соледарі немає жодної вцілілої будівлі.

зруйнований Соледар
Руїни Соледара / скриншот

Днями “влада днр” заявила, що думає про відновлення захоплених Соледара, Бахмута та Авдіївки. Однак зараз відбудова Бахмута і Соледара — це лише розмови. Точних планів та строків відновлення міст немає.

За словами чиновника “днр” євгенія солнева, відбудовувати Бахмут і Соледар зарано, бо до міст надто близько розташована лінія фронту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

За матеріалом про Горлівського Митрополита Андрія Нікітіна СБУ врахує інформацію для подальшого розслідування

Марія Носуля Носуля Марина 17:00, 24 Вересня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Служба безпеки України враховує інформацію з матеріалу редакції Бахмут IN.UA про Митрополита Митрофана для подальшого розслідування.

Митрополит Митрофан

Відповідь СБУ / скриншот

Про Митрополита Митрофана ми писали у лютому та звернулися до СБУ із запитом щодо подальшого розслідування цієї особи, адже без підозри та провадження Митрополит, що проживає в окупованій Горлівці, може вільно перетнути кордон та так само вільно перебувати в Україні. 

База Миротворця з 2016 року за пособництво тероризму, виправдання російської агресії 2014 року, спільні з ватажками “ДНР” заходи, супровід цивільних з заводу “Азовсталь” на фільтрацію, відвідування окупованого у 2022 році Лиману — це частковий перелік дій Митрополита, за яким проводитимуть розслідування. 

В СБУ повідомили, що інформацію матеріалу враховуватимуть при подальших оперативних діях. 

Митрополит Митрофан у Горлівці разом із захарченком / скриншот

Митрофан (Андрій Нікітін) — Горлівський та Слов’янський Митрополит, з 2007 року керує Горлівською та Слов’янською єпархією Московського патріархату.

Проживаючи у тимчасово окупованій Горлівці священник був присутнім на релігійних заходах по обидві лінії фронту, вільно пересувався блокпостами та зустрічався з представниками влади як з українського боку, так і з боку ОРДЛО після 2014 року і до початку повномасштабного вторгнення 2022 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

літургію

Росіяни провели “літургію” у зруйнованому ними Соледарі: фото

Окупанти привезли в Бахмут і Соледар своїх священиків. Тут вони провели “божественну літургію” для окупаційних військ. Про це повідомляють окупанти на своїх пропагандистських ресурсах. Російські […]

Важливо

За матеріалом про Горлівського Митрополита Андрія Нікітіна СБУ врахує інформацію для подальшого розслідування

Служба безпеки України враховує інформацію з матеріалу редакції Бахмут IN.UA про Митрополита Митрофана для подальшого розслідування. Митрополит Митрофан Про Митрополита Митрофана ми писали у лютому […]

17:00, 24.09.2024 Носуля Марина
реформа

В Україні реформують старшу школу: що зміниться для дітей

В Україні готують до впровадження реформу старшої школи. Згідно з нововведеннями, учні та учениці після 9 класу самі обиратимуть напрямок навчання і предмети. На повну […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

25 вересня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Донецький художник переміг у міжнародному конкурсі ілюстрації

Донецький художник Сергій Майдуков здобув перемогу на міжнародному конкурсі ілюстрації World Illustration Awards 2024. Журі конкурсу високо оцінило роботи художника у книзі “Російський колоніалізм, 101”. […]