Безплатний притулок та адаптація: як санаторії України допомагають ВПО

Семаковська Тетяна 14:40, 7 Березня 2024
Санаторій у Миргороді / фото Олексія Бруслика у Facebook

Миргородський санаторій “Слава” та трускавецька “Батьківщина” надаватимуть безплатні послуги для ВПО. Скористатися ними можуть переселенці похилого віку та люди з інвалідністю, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Безплатне Житло для ВПО

Обидва санаторії надають однакові соціальні послуги для ВПО до 31 грудня 2024 року в рамках експериментального проєкту Мінсоцполітики. Мова йде про безплатний притулок та допомогу в соціальній адаптації на новому місці для наступних категорій громадян:ъ

  • особи похилого віку;
  • особи з інвалідністю;
  • особи, які перемістилися з тимчасово окупованої території України або з населених пунктів в зонах ведення активних бойових дій;
  • особи, чиє житло було зруйноване або непридатне для проживання в результаті бойових дій та які вже подали заявку на відшкодування відповідних втрат.

Контакти для ВПО

Для отримання додаткової інформації щодо отримання послуги звертайтеся за телефонами:

  • +38 (098) 181 0107;
  • +38 (098) 181 0117.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 16 Травня 2025
Центр зайнятості / фото Суспільне

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора.

Про це повідомляється на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Навчання для жінок у Києві 2025

Київський міський центр зайнятості продовжує підтримувати жінок у розширенні їхніх професійних можливостей. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати нові професії. На сьогодні доступні 31 спеціальність, зокрема:

  • водійка трамвая, тролейбуса або автобуса;
  • операторка верстатів з програмним керуванням;
  • фрезерувальниця;
  • електрогазозварниця;
  • машиністка екскаватора;
  • столярка та інші.

Навчання проходить за підтримки роботодавців. Вони надають місця для проходження практики та зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсів.

Вартість навчання повністю покривається службою зайнятості — в межах 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 30 280 гривень). Якщо вартість перевищує цю суму, різницю може компенсувати роботодавець або сама учасниця проєкту.

Хто може долучитися до програми

Участь у програмі можуть взяти жінки, які проживають у Києві чи Київській області, незалежно від рівня освіти. Учасниця може самостійно обрати професію з запропонованого переліку, а також навчальний заклад, що має відповідну ліцензію. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності та може тривати до 10 місяців.

Як подати заявку

Заявку можна подати як офлайн — особисто звернувшись до Центру зайнятості, так і онлайн — через відповідну форму за посиланням. Розгляд анкети триває до 5 робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 16 Травня 2025
Проїздна картка / фото Київська міська рада

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, зокрема безоплатний проїзд у громадському транспорті. Документ у столиці видається безплатно, але для його отримання потрібно пройти нескладну процедуру реєстрації.

Детальніше про те, як оформити електронний учнівський квиток у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як оформити учнівський квиток у 2025

Електронний учнівський квиток — це спеціальна програма, яка реалізується в Києві. Він підтверджує статус учня та надає право на пільговий проїзд у громадському транспорті.

У 2025 році жителі столиці можуть оформити електронний учнівський квиток для дитини через додаток “Київ Цифровий”. Для цього одному з батьків необхідно:

  • авторизуватись у власному профілі;
  • внести необхідні дані про дитину;
  • додати картку дитини до свого акаунту;
  • завантажити фото для учнівського квитка;
  • подати заявку на виготовлення електронного квитка;
  • здійснити оплату онлайн або у банківському відділенні.

Процедура оформлення включає кілька етапів:

  • заявка передається до навчального закладу, де проходить перевірку та підтвердження;
  • після цього замовлення надсилають на друк.

Увесь процес виготовлення квитка можна відстежувати в особистому кабінеті. Орієнтовний термін — до одного місяця.

У разі втрати або пошкодження документа слід звернутися до служби підтримки. Старий квиток буде заблоковано, після чого можна подати заявку на новий. Якщо учень змінює школу, необхідно оформити новий квиток з оновленими даними.

Якщо пластиковий учнівський квиток уже додано в застосунок, його можна легко перевести в цифрову версію через налаштування. Для дітей, які ще не мають смартфона, передбачена альтернатива — пластиковий учнівський квиток, прив’язаний до електронної системи.

Які пільги надає квиток

Учнівський квиток у 2025 році дає право на безплатний проїзд у міському громадському транспорті. Пільга діє з 1 вересня до кінця червня та поширюється на всі види транспорту: метро, тролейбуси, трамваї та автобуси.

В електронному квитку також можна зазначити додаткову інформацію — адресу проживання, резус-фактор і групу крові дитини. Окрім цього, учнівський квиток дозволяє відвідувати муніципальні театри та музеї зі знижкою.

Щоб скористатися правом на безплатний проїзд, учень повинен валідувати квиток під час поїздки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

308575098 5603642476384667 5486317930044920547 n 87480

«Супермами з Бахмута» на Львівщині хочуть створити реабілітаційний центр

Дві «супермами з Бахмута» познайомилися близько трьох років тому, коли Альбіна Гребенюк роздавала гуманітарну допомогу мамам дітей з інвалідністю, а Ірада Гасимова її забирала. Жінки […]

Візок2 4134d

Бахмутяни з інвалідністю можуть отримати колісні крісла в Києві: як це зробити?

Нещодавно Центр підтримки бахмутян у Києві та Київській області «#Яповернусь_Бахмут» отримав колісні крісла для людей з інвалідністю, іммобілізаційне обладнання для потреб лікарів, а також дезінфікуючі […]

93519 15cdb

“Інклюзія в нашій державі з’явилася дуже пізно. Ми б могли уникнути багато проблем”, – мати дитини з інвалідністю  (Відео)

Інклюзивна освіта у школах – частина освітньої реформи, Нової української школи та приєднання України до загальноєвропейських та світових стандартів. Бахмут також впроваджує у себе таке […]