Переселенці, які проживають у місті Дніпро, а також прилеглих населених пунктах: Таромське, Підгородне і Сурсько-Литовське, зможуть отримати гуманітарну допомогу. Йдеться про лікарські препарати, засоби гігієни, одяг тощо.
Допомогу надає благодійний фонд “Опікунська рада”.
Допомога переселенцям у Дніпрі
Внутрішньо переміщені особи, які мешкають у місті Дніпро або в селах Таромське, Підгородне і Сурсько-Литовське можуть отримати гуманітарну допомогу зі списку:
дитячі памперси;
іграшки для дітей;
піжами;
постіль;
рушники;
деякі лікарські препарати;
гігієнічні набори;
одяг;
стартові пакети від мережі Vodafone (тільки за потреби).
Щоб вам надали вище перелічену допомогу необхідно відповідати наступним критеріям:
мати статус переселенців від 24 лютого 2022 року;
підтвердити, що ви не отримували гуманітарної допомоги від благодійного фонду “Опікунська рада” після 1.11.2023 року (ВПО, яким востаннє надавалася попередня підтримка до цієї дати, можуть отримати допомогу повторно).
Якщо ви підпадаєте під критерії, то потрібно звернутися до штабу благодійної організації, що розміщений за такою адресою Запорізьке шосе, 28Н (Космічна, 496). Штаб працює у понеділок, вівторок, четвер та п’ятницю з 11:00 години. Запис у день видачі розпочинається з 10:30 і триває до 14:00.
Попередньо реєструватися не потрібно, адже запис на отримання підтримки відбувається у день видачі та в порядку живої черги. У день допомогу видають 50 особам, з собою вам потрібно мати:
паспорт;
довідку ВПО;
ідентифікаційний номер платника податків.
Документи можуть бути, як в паперовій формі, так й в електронній. Телефон для консультацій +380 (99) 7501 533.
В Україні до Дня святого Миколая (6 грудня) планують надати одноразову виплату для дітей-сиріт та тих, хто позбавлений батьківського піклування, але виховується в сім’ях опікунів чи піклувальників. Грошова допомога становить 1 000 гривень.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, яке пройшло 26 листопада.
Одноразова грошова допомога сиротам в Україні
За словами прем’єр-міністра, наразі уряд працює над реалізацією декількох соціальних виплат протягом грудня 2024 року. Одна з таких виплат стосуватиметься дітей-сиріт та тих, хто позбавлений батьківського піклування, але виховується в сім’ях опікунів чи піклувальників. Їм надаватиметься одноразова грошова допомога у розмірі 1 000 гривень.
Денис Шмигаль також розповів, що в Україні вже ухвалили Стратегію забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні та план заходів з її реалізації. Основні цілі цієї програми зараз є забезпечення біологічних родин різноманітною комплексною підтримкою, щоб діти не потрапляли до спеціалізованих закладів догляду.
Документ уряду визначає шість стратегічних цілей:
підвищення спроможність сімей з дітьми здійснювати догляд і виховання дітей, забезпечувати їм безпечне та сприятливе для розвитку середовище;
діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, у тому числі діти з інвалідністю, повинні виховуватися в сімейному оточенні;
тимчасово переміщені (евакуйовані), примусово переміщені, депортовані діти, а також діти з тимчасово окупованих територій, територій, де ведуться чи можуть вестись бойові дії, які повернулись чи евакуйовані в безпечні регіони України, також повинні зростати у сімейному оточенні та бути інтегрованими в життя територіальної громади;
права та інтереси дітей під час трансформації закладів дотримані, ресурси трансформованих закладів повинні бути спрямованими для підтримки дітей і сімей з дітьми у територіальних громадах;
діти та особи з досвідом альтернативного догляду та виховання повинні мати можливість будувати соціальні відносини, які дозволяють їм успішно вийти з системи альтернативного догляду та інтегруватися в життя своїх територіальних громад.
створити організаційно-правові умови забезпечення реалізації Стратегії.
Грошова допомога для дітей до Дня Святого Миколая у Вінниці
Департамент соціальної політики міста Вінниця розпочав прийом заявок та документів на видачу грошової допомоги до Дня Святого Миколая. Отримати кошти можуть діти полеглих чи зниклих безвісти військовослужбовців, у тому числі й ВПО.
Для того, щоб отримати грошову допомогу для дітей у місті Вінниця, матір/батько/інший уповноважений представник дитини повинні звернутися до одного з двох наступних Управлінь соціального захисту населення:
Управління соціального захисту населення (Лівобережне): м. Вінниця, вулиця Замостянська, 7. Телефон: +380 (68) 983 8340, 380 (93) 190 8393, (0432) 50 8670, (0432) 50 8677;
Управління соціального захисту населення (Правобережне): м. Вінниця, проспект, Космонавтів, 30. Телефон: +380 (97) 101 5840, +380 (63) 856 6272, (0432) 50 8388, (0432) 50 9133.
При зверненні потрібно надати наступні документи:
паспорт або ID картка та довідка про реєстрацію місяця проживання;
довідка про присвоєння РНОКПП;
свідоцтва про народження дитини (дітей);
довідка про місце реєстрації дитини (дітей);
довідка про взяття на облік ВПО (у разі необхідності);
рішення про встановлення опіки чи піклування (у разі необхідності);
посвідчення члена сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісти під час проходження військової служби (або посвідчення дитини військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісти під час проходження військової служби), з пред’явленням оригіналу, а для дітей віком до 7 років — відповідної довідки;
документ ВЛК із зазначеною причиною смерті загиблої особи, з пред’явленням оригіналу;
витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;
або сповіщення, видане військовою частиною;
довідка про відкриття особового банківського рахунку заявника;
інформація щодо перебування дитини (дітей) на обліку в Реєстрі пільговиків.
Подати заявку на грошову допомогу можна до 10 грудня.
У місті Часів Яр напружена ситуація. Тут тривають бої, а окупанти не полишають спроб прорвати лінію оборони. Ворог тисне на північних й південних околицях, подекуди застосовуючи військову техніку. На деяких напрямках росіяни мають локальні успіхи.
Ситуація в місті Часів Яр залишається напруженою, адже росіяни намагаються просунутися як в самому місті, так і на флангах.
У північній частині Часового Яру росіяни намагаються прорвати українські позиції. До цього вони залучають й військову техніку, що є незвичним у даному районі. Останнім часом ворожа армія залучала для атак переважно піхоту. Спроби прорватися на цьому напрямку є безуспішними для росіян, у місті тривають бої.
На південь від міста ситуація ще більш напружена. Окупанти активно тиснуть на мікрорайон Новий. За попередньою інформацією, він може перебувати під контролем ворога. Зараз ці дані перевіряють.
Також невідома ситуація щодо перебування окупантів у лісі, через який можна дійти до східних околиць міста в мікрорайон Шевченко. Ситуація також на уточненні.
Скільки атак було зафіксовано в Часовому Яру за минулу добу Генштаб не уточнює. Вказано, що українські захисники відбили 13 штурмів у районах Часого Яру, Ступочок, Білої Гори та Предтечиного.
В Україні до Дня святого Миколая (6 грудня) планують надати одноразову виплату для дітей-сиріт та тих, хто позбавлений батьківського піклування, але виховується в сім’ях опікунів […]
У місті Часів Яр напружена ситуація. Тут тривають бої, а окупанти не полишають спроб прорвати лінію оборони. Ворог тисне на північних й південних околицях, подекуди […]
Подорожі з та до України значно ускладнились, адже війна призвела до повного закриття повітряного простору. Наразі єдиним способом перетнути кордон є наземні види транспортних засобів, […]
Бахмутський волонтер, військовий Сергій Мирошниченко оголосив збір на підтримку бійців 204-го батальйону тероборони. Всього планується зібрати 173 тисячі гривень на придбання навушників і приладу нічного […]
Службових осіб Лисичанської МВА підозрюють у розтраті бюджетних коштів. За ініціативи військової адміністрації було витрачено 72 мільйони гривень на придбання і ремонт дитячого табору “Дружба” […]