“Ліквідація Мінреінтеграції створить ілюзію, що проблематики питання ВПО немає”: голова Ради з питань ВПО

Семаковська Тетяна 17:00, 4 Жовтня 2024
Юліана Гасанбекова / фото Дніпропетровська ОВА

Мінреінтеграції можуть ліквідувати й це матиме наслідки для ВПО в Україні. Число переселенців та переселенок станом на літо 2024 року складало 4,6 мільйона людей, а зважаючи на ситуацію на фронті й просування росіян — внутрішньо переміщених осіб ставатиме більше. 

Як ліквідація Мінреінтеграції може повпливати на стан ВПО – розпитали у голови  Ради з питань ВПО при Дніпропетровській ОВА Юліани Гасанбекової.

Чим загрожує ліквідація Мінреінтерації

Юліана Гасанбекова — Голова Ради з питань ВПО при Дніпропетровській ОВА. На її думку, відсутність Міністерства реінтеграції буде створювати хибну думку про те, що проблематики з питанням ВПО – немає.

“На сьогодні в державі не розв’язані питання щодо масового внутрішнього переміщення людей. Безумовно, залишаються питання по тимчасово-окупованих територіях. Саме тому відсутність на рівні центральних органів виконавчої влади Міністерства, яке буде відповідальне саме за формування державної політики щодо внутрішнього переміщення, є недопустимим.

Є питання по роботі Міністерства — у певних аспектах воно працювало добре, у деяких є зауваження тощо. Але водночас наявність Міністерства говорить про те, що ця проблематика визначається на державному рівні. Відсутність цього Міністерства буде приводити до думки, що такої проблематики нібито немає, що всі ВПО вже інтегрувалися та стали місцевими жителями.

Проблематика внутрішніх переселенців дуже широка. Вона стосується житлових питань, працевлаштування, надання медичних послуг. Навіть якщо брати мене у якості прикладу. Я працюю, отримаю заробітню плату, але все одно я вимушена орендувати житло, і якщо брати фінансову сталість — я завжди буду на крок позаду, ніж місцевий житель, який має свій будинок або квартиру. Гроші, які я витрачаю на оренду, він може витратити на своє здоров’я, дітей тощо. Тому питання ВПО нікуди не зникне. Не погоджуюсь з пропозицією Мінсоцполітики визначати ВПО, як ознаку вразливості”, — пояснює у коментарі Юліана Гасанбекова.

Вона додає, що на сьогодні всі Стратегії щодо питання ВПО та деокупованих територіях розробляє саме Мінреінтеграції. Воно ж і лобіює на вищому рівні інтереси внутрішньо переміщених осіб. Відповідно, якщо його ліквідують — залишиться відкритим питання: хто буде представляти інтереси ВПО, оцінювати їх потреби та проводити дослідження на рівні Уряду?

“Нас (ред. ВПО) на сьогодні понад 5 мільйонів людей. Якщо кажуть, що питанням ВПО мають займатися територіальні громади, то без державної підтримки жодна територіальна громада не зможе задовольняти потреби ВПО”, – резюмує Голова Ради з питань ВПО при Дніпропетровській ОВА

Про Мінреінтеграції

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України працює з 2016 року. У 2019 році тогочасний уряд приєднав МТОТ до Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Але вже в березні 2020 року скасували рішення про реорганізацію Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб шляхом приєднання до Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. 

Тоді ж і перейменували Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Основними задачами Міністерства поставили наступне:

  • евакуація цивільних осіб із небезпечних зон;
  • гуманітарна допомога та соціальний захист ВПО і мешканців прифронтових територій;
  • відновлення та реінтеграція деокупованих територій;
  • інтеграція ВПО у приймаючі громади;
  • дотримання положень міжнародного гуманітарного права;
  • ведення реєстрів військовополонених, цивільних заручників, депортованих і примусово переміщених осіб;
  • допомога звільненим з полону;
  • повернення депортованих громадян та інше.

З 2016 року Міністерство було чи не єдиною державною структурою, яка опікувалась питаннями ВПО.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грошова допомога від міжнародних організацій: як перевірити статус заявки

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:35, 18 Червня 2024
Грошова допомога від міжнародних організацій / фото ілюстративне

Зараз в Україні діють безліч міжнародних гуманітарних організацій, які продовжують надавати громадянам нашої країни різноманітну грошову допомогу. Наприклад, цим займаються УВКБ ООН, ЮНІСЕФ, Норвезька та Естонські ради у справах біженців.

Детальніше про те, як перевірити статус заявки на отримання багатоцільової допомоги від міжнародних організацій, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Грошова допомога від міжнародних організацій у 2024 році

Грошова допомога від міжнародних організацій розрахована на вразливі категорії громадян України, а також тих, хто постраждав від воєнних дій (має житло, яке пошкоджене/зруйноване внаслідок воєнних дій, чи особа, яка з 24 лютого 2022 року отримала поранення внаслідок воєнних дій і не є їх учасником). Представники цих частин населення можуть отримати від 2 200 гривень на особу на місяць впродовж певного терміну, який встановлюють самі представники міжнародних гуманітарних організацій.

Як перевірити заявку на отримання допомоги від УВКБ ООН

ООН та Україна / фото ілюстративне

Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає грошову допомогу тим категоріям українців, які постраждали від війни. Вона повинна допомогти їм задовольнити свої нагальні потреби.

Сума допомоги базується на сумі мінімального споживчого кошика, який нині становить 3 600 гривень на особу та покриває тримісячний період. Це означає, що загальна сума грошової виплати становить 10 800 гривень. Вона буде перерахована голові домогосподарства.

Найпростішим способом перевірити заявку на отримання допомоги від УВКБ ООН можна за допомогою порталу “єДопомога“. Для цього потрібно вказати:

  • тип документа;
  • його серію та номер;
  • РНОКПП (ІПН).

Також можна звернутися на гарячу лінію УВКБ ООН за номером: +380 (80) 030 7711. 

Як перевірити заявку на отримання допомоги від ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ та Україна / фото ілюстративне

Грошова допомога від ЮНІСЕФ становить 3 600 гривень на місяць на одного члена сім’ї. Вона виплачуватиметься протягом 3 місяців або одноразово у розмірі 10 800 гривень.

Для того, щоб перевірити статус заявки, потрібно зайти на портал “єДопомога“. Для цього потрібно вказати:

  • тип документа;
  • його серію та номер;
  • РНОКПП (ІПН).

Звернутися для перевірки заявки можна й на гарячу лінію ЮНІСЕФ — 800 600 017. Телефонувати сюди радять з 8:00 до 20:00 впродовж робочого тижня крім неділі, а в суботу з 9:00 до 18:00. 

По вказаному номеру, оператор зареєструє ваш запит і передасть його до ЮНІСЕФ для оновлення даних. Зверніть увагу, що вас можуть запитати реєстраційний номер (ID) вашої заявки, ім’я члена домогосподарства, який/яка буде отримувати допомогу.

Як перевірити статус заявки у Норвезькій раді у справах біженців

Логотип Норвезької ради у справах біженців / ілюстрація з відкритих джерел

Норвезька рада у справах біженців надає грошову допомогу людям, що живуть поблизу лінії фронту, постраждалим від недавніх подій або тим, хто проживає на території поза контролем уряду України. Сума виплати становить 3 600 гривень на людину.

Для того, щоб отримати перевірити статус заявки потрібно переконатися, що ви маєте офіційне повідомлення від Норвезької ради у справах біженців із підтвердженням завершення вашої заявки. Якщо ця інформація є, то ви можете перевірити статус заявки на сайті за посиланням. При цьому потрібно вказати код заявки (ID) з текстового повідомлення та номер мобільного телефону на який ви отримали повідомлення.

Як перевірити статус заявки в Естонській раді у справах біженців

Логотип Естонської ради у справах біженців / ілюстрація з відкритих джерел

Сума допомоги від Естонської ради у справах біженців на одну людину в родині складає 3 600 грн щомісячно впродовж 3 місяців. Платіж виплачується разовим переказом на карту.

Для того, щоб перевірити заявку, потрібно перейти на офіційний сайт організації за посиланням та обрати пункт “Перевірити статус заявки”. В ньому потрібно вказати мобільний номер телефону та РНОКПП (ІПН).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Місто, яке вимирає”: як живе Мирноград (Відео)

Невелике шахтарське містечко Мирноград, куди з початку повномасштабного вторгнення почали евакуюватися мешканці тих сіл та міст Донеччини, які опинилися на лінії фронту. Сьогодні, жителі Мирнограду […]

Що не так із Telegram та чи має він альтернативи

Останніми місяцями популярною є тема “забороняти Telegram чи не треба”. У рамках роз’яснювального проєкту “Бахмут IN.UA” розкаже про основні “за” та “проти” заборони найпопулярнішого месенджера, […]

Грошова допомога ВПО у Києві: як переселенцям скористатися програмою “Турбота назустріч киянам”

Кияни та внутрішньо переміщені особи, які проживають в Києві та перебуваю у складних життєвих обставинах, можуть отримати одноразову грошову допомогу. Вона надаватиметься в межах програми […]

15:30, 04.10.2024 Скопіч Дмитро

Росіянам залишилося 7 кілометрів до околиць Покровська — МВА

Росіянам залишилося 7 кілометрів до Покровська. Влада закликає людей евакуюватися до більш безпечних регіонів. Про це повідомив Сергій Добряк, начальник міської військової адміністрації в етері […]

Бахмутяни можуть підписати декларацію з сімейною лікаркою у Дніпрі

У Бахмутській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування, яку релокували у Дніпро, можна підписати декларацію з сімейною лікаркою. Завдяки укладеній декларації пацієнти матимуть доступ до безоплатних медичних […]