В Україні можуть ліквідувати Мінреінтеграції: чим це загрожує

Валентина Твердохліб 13:00, 24 Вересня 2024
мінреінтеграції
Нарада в Мінреінтеграції / фото Мінреінтеграції

Тисячі постраждалих від війни українців можуть залишитися без цілісної державної підтримки. Це може статися як наслідок можливої ліквідації Мінреінтеграції, про що почала з’являтися інформація з початку вересня. Існує ризик того, що питання реінтеграції та захисту прав постраждалого населення не будуть у пріоритеті нового міністерства, якому ці функції передадуть.

Про це редакції повідомляє Центр прав людини ZMINA.

Мінреінтеграції закриють?

Про плани ліквідації Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України стало відомо на початку вересня. Попри відсутність офіційної позиції Уряду, з публічних заяв представників влади можна зробити висновок, що Мінреінтеграції планують об’єднати з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України.

У такому рішенні правозахисники вбачають ризики для підтримки українців, які постраждали від війни. Перерозподіл функцій Мінреінтеграції може призвести до зникнення з порядку денного держави теми захисту постраждалих від війни, зокрема, мешканців тимчасово окупованих територій, та розбудови цілісної політики реінтеграції.

“На 11-му році війни ліквідація такого міністерства без належного пояснення причин та планів може погано впливати на сприйняття людей, на їхні очікування. Якою буде політика повернення територій і людей, та чи взагалі держава планує деокуповувати і реінтегрувати території? І мовчання держави з цього приводу — це поганий сигнал для українців у країні та за кордоном, для міжнародних партнерів”, — вважає адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова.

Ліквідація Мінреінтеграції: наслідки

Постраждалі від війни мають різні запити до правозахисників та держави — від соціальних виплат до шляхів виїзду їхніх родичів з окупації. І якщо функції Мінреінтеграції будуть передані в інші структури, то люди будуть змушені звертатися за допомогою до різних міністерств. 

Інша категорія людей, захист прав яких також опиниться під ризиком, — цивільні та військові, які є полоненими та незаконно утримуються на окупованих територіях або в росії. Ними теж опікується Мінреінтеграції. 

Голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник зауважує, що Мінрегіон, якому планують передати функції Мінреінтеграції, першочергово буде займатися підконтрольними територіями, де можна наразі розбудувати регіональну політику.

“Тому для нас незрозуміло, хто буде опікуватися людьми на окупованих територіях чи людьми, кого росія ув’язнила чи депортувала”, — каже Скрипник.

Крім того, на базі Мінреінтеграції діє Національне інформаційне бюро (НІБ), яке збирає дані про загиблих, зниклих безвісти, полонених, депортованих. Тож, за словами Ольги Скрипник, наразі також постає питання, як воно буде працювати далі.

Евакуація людей та допомога переселенцям — ще одна функція Мінреінтеграції. Тому держава має прокомунікувати, зокрема із міжнародними партнерами, хто буде відповідальним за гуманітарну допомогу переселенцям особливо в період осінньо-зимового періоду, коли запити людей на підтримку зростають щодня.

Реакція правозахисників

У зв’язку з важливістю роботи Мінреінтеграції в Україні, правозахисники створили і представили спільну позицію. Громадські організації закликають уряд зберегти функції Мінреінтеграції, наприклад, через трансформацію Мінреінтеграції в Міністерство єднання або через збереження в уряді посади віцепрем’єр-міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з профільними заступниками в кожному міністерстві.

“Причини та механізм перерозподілу функцій Мінреінтеграції між іншими міністерствами, головно Мінрегіоном, мають бути комуніковані й пояснені суспільству. Ми впевнені, що питання збереження напряму реінтеграції ТОТ України, підтримка та забезпечення прав постраждалих унаслідок збройної агресії в Уряді є критично важливими. Тому збереження інституційної спроможності реагувати та долати негативні наслідки війни й окупації, а також будувати стратегії майбутнього є необхідними для подальшого розвитку нашої країни”, — йдеться у зверненні.

Ознайомитися з повним текстом позиції правозахисників та підтримати її, поставивши підпис, можна за посиланням

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни проводять штурми, щоб вийти до Курахового: ситуація на 9 жовтня

Валентина Твердохліб 09:45, 9 Жовтня 2024
Загарбники, штурми
106-та гвардійська дивізія ПДВ рф підтримує штурми на фронті / скриншот

Протягом минулої доби на фронті зафіксували 172 бойових зіткнень. Найбільше атак окупанти проводять на Покровському і Курахівському напрямках, які наразі є найгарячішими.

Про ситуацію на Покровському і Курахівському напрямках станом на 9 жовтня розповідає “Бахмут IN.UA”.

Ситуація на Покровському напрямку на 9 жовтня

За даними Інституту вивчення війни (ISW), російська армія захопила Цукурине. Росіяни відтіснили українські війська від птахофабрики у східному Цукуриному та захопили решту поселення.

Мапа DeepState / скриншот

Як повідомляє Генштаб ЗСУ, найбільша концентрація ворожих атак на Покровському напрямку фіксується поблизу Селидового та Лисівки. 

Штурми біля Курахового: деталі

Аналітики DeepState повідомляють, що на Курахівському напрямку окупанти зосередилися на штурмах в сторону Острівського. Їхня мета — вийти до Курахового вздовж річки Вовча. Також можливі спроби прорватися північніше, щоб обійти Курахове зі сторони Курахівського водосховища в напрямку Іллінки та Бересток.

Мапа DeepState / скриншот

Окрім цього, окупанти атакують механізованими колонами через Гостре, в більшості випадків північніше вздовж залізниці. Паралельно з цим піхота закріпилася і продовжує накопичуватися в тюрмі західніше від Гострого. 

Продовжуються також постійні спроби прориватися в Максимільянівку, але тут росіяни не мають успіхів. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Медіа “Східний Варіант” оголосило набір до Школи громадянської журналістики

Валентина Твердохліб 18:10, 8 Жовтня 2024
журналістики
Школа громадянської журналістики / фото “Східний Варіант”

Онлайн-медіа “Східний Варіант” запускає Школу громадянської журналістики. Тренінги будуть цікаві тим, хто хоче дізнатися більше про безпечне висвітлення інформації про тимчасово окуповані території.

Про це повідомляє медіа “Східний Варіант”.

Школа громадянської журналістики: як взяти участь

У межах Школи громадянської журналістики проведуть чотири онлайн-тренінгів. Вони відбудуться у жовтні-листопаді. Школа має закритий формат, тому за потреби можлива анонімна участь.

Тренінги мають на меті надати розуміння українцям та українкам, як безпечно та ефективно розповідати про реальність на окупованих територіях, обмінюватися інформацією або шукати її.

У межах школи лектори поділяться досвідом: 

  • як коректно висвітлювати тему тимчасово окупованих територій у своїх текстах?
  • як безпечно обмінюватися інформацією?
  • як шукати та перевіряти новини з окупованих або прифронтових територій України?
  • як безпечно підтримувати зв’язок з українцями та українками на ТОТ?

“Східний Варіант” активно висвітлює життя ТОТ сходу України, зокрема інформаційно допомагає українцям та українкам, які звертаються на “гарячу лінію” медіа. Команда поділиться своїм досвідом з людьми, які зацікавлені у тому, аби розкривати правду світові про життя в російській окупації.

Для кого ця школа:

  • для людей, які виїхали з ТОТ або з прифронтових територій і хочуть безпечно висвітлювати тему війни чи окупації;
  • для тих, хто живе на ТОТ і прагне безпечно передавати інформацію про реалії російської окупації; 
  • для всіх, хто прагне писати та працювати з темою тимчасово окупованих територій у своїх матеріалах.

Пройти навчання в межах Школи громадянської журналістики можна, заповнивши реєстраційну форму за посиланням. Заявки прийматимуть до 20 жовтня.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Загарбники

Росіяни проводять штурми, щоб вийти до Курахового: ситуація на 9 жовтня

Протягом минулої доби на фронті зафіксували 172 бойових зіткнень. Найбільше атак окупанти проводять на Покровському і Курахівському напрямках, які наразі є найгарячішими. Про ситуацію на […]

журналістики

Медіа “Східний Варіант” оголосило набір до Школи громадянської журналістики

Онлайн-медіа “Східний Варіант” запускає Школу громадянської журналістики. Тренінги будуть цікаві тим, хто хоче дізнатися більше про безпечне висвітлення інформації про тимчасово окуповані території. Про це […]

школах

Нова шкільна програма “Захист України”: чи працює вона в бахмутських школах

З 1 вересня 2024 року в українських школах запровадили оновлену шкільну програму “Захист України”. Вона призначена для учнів 10-11 класів і має на меті дати […]

Жінки чи чоловіки: хто переважає у керівництві Бахмутською міськрадою (Аналіз)

Редакція проаналізувала склад управлінь міськради міста Бахмут, комунальних підприємств та саму міськраду на дотримання щодо представленості чоловіків та жінок. Ділимося результатами з вами та пояснюємо, […]

виставка

“Безстидниці”: мисткиня з Бахмута анонсувала виставку в Києві

Мисткиня з Бахмута Машика Вишедська відкриє в Києві персональну виставку “Безстидниці”. На ній будуть представлені близько 300 робіт. Про це редакції “Бахмут IN.UA” повідомила Машика […]