Бахмутяни повідомляють про випадки, коли Бахмутське БТІ (Бюро технічної інвентаризації) затримувало видачу довідок про правову належність нерухомого майна. Саме вони потрібні для того, аби мешканці могли зареєструвати заяву про пошкоджене житло.
Редакція Бахмут IN.UA дізнавалася в експертів з БФ “Право на захист”, що робити у випадку, коли вам не видають довідку.
БТІ не видає довідку. Що робити
Якщо ви самостійно звертаєтеся до БТІ, то таке звернення має бути розглянуто і вирішено у термін, не більше одного місяця від дня їхнього надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їхнього отримання.
Юристка БФ “Право на захист” Яна Пушкалова пояснює, що є випадки, коли дані БТІ не встигли вивезти на безпечну територію, через що вони були знищені разом з іншою подібною документацією. Фактично вони перестали існувати.
У випадку, якщо БТІ відмовляє або ігнорує в наданні зазначеної інформації без законних підстав, можна зобов’язати представників комунального підприємства надати таку інформацію, звернувшись до відповідного окружного адміністративного суду з позовною заявою про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії.
Один зі способів позасудового захисту своїх прав — це звернення до офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини. Контакти омбудсмана: +38 (080) 050 1720. Також можна звернутися до Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини за телефоном: + 38 (044) 299 7408.
Додатково можна звернутися до БФ “Право на захист” за допомогою, у тому числі і юридичною:
- Vodafone +38 (099) 507 5090;
- Kyivstar +38 (068) 507 5090;
- Lifecell +38 (093) 507 5090;
- Telegram за посиланням.
Читайте також:
- РАЦС, БТІ та лікарні: куди евакуювалися установи з Бахмута
- Довідки Бахмутського БТІ подешевшали: скільки доведеться платити
- Як відновити втрачені документи: покроковий гід
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!