Критичного прориву не відбулося: що відомо про добу біля Часів Яру

Валентина Славінська Славінська Валентина 09:55, 19 Червня 2024
Військові на позиції / фото 24 ОМБР імені Короля Данила

Російські загарбники атакують позиції Збройних Сил України в околицях Часів Яру та Торецька на Донеччині. Попри щоденні спроби штурмів та артилерійські обстріли, українські захисники стримують натиск ворожих військ у цих стратегічно важливих містах.

Про це повідомляє Інститут з вивчення війни та підтверджує Станіслав Бунятов, доброволець 24ОШБ “Айдар”.

Бої за Часів Яр

За даними Інститут війни, протягом 17-18 червня російські окупанти безупинно штурмували українські позиції в різних напрямках навколо Часів Яру:

  • на північному сході поблизу Богданівки;
  • на півночі біля Григорівки;
  • на сході в районі Іванівського;
  • на південному сході поруч з Кліщіївкою та Андріївкою;
  • у самому Часовому Яру в мікрорайоні Новий.

Росіяни хочуть захопити Торецьк

На Торецькому напрямку, розташованому на південь від Часового Яру, окупанти також намагалися захопити ініціативу. За даними Генштабу, 18 червня вони здійснили 5 безуспішних наземних атак поблизу населених пунктів Ню-Йорк, Північне та Південне.  

Попри спроби просунутись углиб українських позицій, ворогу вдалося наблизитись лише до однієї з околиць Північного. Проте критичного прориву лінії оборони так і не сталося.

Критичних фронтових провалів наразі немає, чергова активізація фронту до якої готувалася русня. Хлопці *башаться, палять техніку та рвуть ж*пу русакам, іншого вибору ніколи не було,

Станіслав Бунятов // доброволець 24ОШБ “Айдар”

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Тут дуже сумно”: фотограф зі Швеції про війну, місто Лиман та Україну

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:15, 15 Листопада 2024

Йєнс Олоф Лестеін — фотограф зі Швеції, який приїхав до України для роботи над новим проєктом, що присвячений війні та життю в прифронтових містах.

Детальніше про те, як сприймає війну громадянин Швеції, які враження у нього склалися під час роботи в прифронтових зонах та про перспективи України на міжнародній арені, дивіться у відеорепортажі Бахмут IN.UA.

Громадянин Швеції про війну в Україні

Йєнс Олоф Лестеін Він в Україну приїжджає не вперше, однак вперше працює в прифронтовому місті. Це дозволило йому зіставити нинішню ситуацію в Україні та те, що він бачив раніше — війну на території Югославії.

За словами чоловіка, йому досить складно порівнювати ці війни.

Вони мають схожі характеристики. Це війни сусідніх народів. У одних більше зброї, ніж у інших. Утім, ця війна набагато масштабніша. росія — це ядерна держава. Сербія була сильною, але не мала ядерної зброї“, — каже фотограф.

Він також додав, що в Югославії працював протягом 5-6 років, а в Україні в умовах війни — лише декілька десятків днів.

Фотограф також розповів про власний проєкт. За його словами, це буде розповідь про життя в умовах конфлікту на крайньому сході Європи (в Україні) та на крайньому заході (у Північній Ірналдії).

Між цими конфліктами є певна схожість. Як приклад, в обох них беруть участь великі імперські держави: росія тут та Англія на заході. Вони пригнічують сусідні народи: українців тут й ірландців або ірландців-католиків там. Тут у вас гаряча війна, а там все поступово налагоджується“, — каже Йєнс Олоф Лестеін 

Більше про життя фотографа зі Швеції, його думки про війну й Україну гостей, дивіться у нашому репортажі за посиланням на платформі YouTube.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ціни на газ у 2024-2025: скільки треба платити українцям

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 15 Листопада 2024
Газ для населення / фото ілюстративне, iStock

Газ — одна з регулярних категорій, яку оплачують громадяни в комунальних платежах. Наразі вона знаходиться в фіксованих межах. Утім, вже ситуація може змінитися вже у 2025 році.

Детальніше про те, скільки платять за газ та чи можливе підвищення тарифів на газ у 2025 році, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Ціна на газ у 2024 році

Для різних категорій споживачів тариф коливається між 7,96 та 16,50 гривнями за кубометр. Утім варто зазначити, що понад 90% побутових споживачів користуються послугами НАК “Нафтогаз”, де ціна за газ становить 7,96 гривні за кубометр.

Такі показники стали можливими за допомогою спеціальному тарифному плану, який діятиме до 30 квітня 2025 року.

Чи можливе підвищення тарифів у 2025 році

У жовтні 2024 року Національний банк України опублікував Інфляційний звіт, у якому спеціалісти поділилися власними прогнозами на наступні роки.

За прогнозом регулятора, особливо складна ситуація в енергетичній сфері країни та прогалини у державному бюджеті, ймовірно, зумовлять поступове коригування тарифів на газ протягом наступних років. Вже 2026 році може розпочатися поступове приведення тарифів на газ до економічно обґрунтованих рівнів, тоді як у 2025 році чинні тарифи не переглядатимуться.

Представники НБУ додали, що підвищення вартості енергоносіїв чи інших тарифів ЖКГ можуть сформувати неприємний прецедент, який сформує додатковий внесок у показники інфляції та змусить державу збільшити субсидії для населення. 

В той самий час, тривале відтермінування підвищення тарифів також матиме неприємні наслідки. Зокрема, почнеться накопичення квазіфіскальних (операції органів державної влади та місцевого самоврядування) дисбалансів та посилюватиме ризики нестабільності на енергетичному ринку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Тут дуже сумно”: фотограф зі Швеції про війну, місто Лиман та Україну

Йєнс Олоф Лестеін — фотограф зі Швеції, який приїхав до України для роботи над новим проєктом, що присвячений війні та життю в прифронтових містах. Детальніше […]

18:15, 15.11.2024 Скопіч Дмитро

Ціни на газ у 2024-2025: скільки треба платити українцям

Газ — одна з регулярних категорій, яку оплачують громадяни в комунальних платежах. Наразі вона знаходиться в фіксованих межах. Утім, вже ситуація може змінитися вже у […]

16:00, 15.11.2024 Скопіч Дмитро

Легко та смачно: три рецепти з болгарського перцю, які варто спробувати

Болгарський, або, як його ще називають, солодкий перець — це доволі вибагливий овоч у вирощуванні. Втім, він нагороджує за правильний догляд неперевершеним смаком, який може […]

15:00, 15.11.2024 Скопіч Дмитро

Закон про компенсацію за житло на ТОТ: яка дата фінального читання

Попередньо у середу, 20 листопада, Верховна Рада має розглянути у другому (фінальному) читанні законопроєкт № 11161, який дозволить українцям (майно яких розташоване на окупованих територіях) […]

Королева Евересту, Менендеси та Аферисти: топ-7 нових документальних фільмів, які не можна пропустити

Кінематограф багатий не тільки на художні фільми, але й документальні стрічки. Вони покликані надавати власним глядачам нову та цікаву інформацію про події й ситуації, які […]

14:00, 15.11.2024 Скопіч Дмитро