Музична ялинка, що співає пісеньку про путіна / скриншот із пропагандистського відео
Проросійські джерела повідомляють, що з самопроголошеної “днр” до москви почали возити іграшки, які возвеличують президента рф. Музичну ялинку з піснею про російського диктатора володимира путіна пропагандисти називають “хітовим подарунком” до Нового року.
Відеоролик, на якому танцює одна з таких ялинок, оприлюднив пропагандистський Telegram-канал.
Примітка: Крінж — сленгове слово, яким користується молодь. Воно описує почуття, близьке до “іспанського сорому”, коли людина почувається ніяково за свої або чиїсь дії.
Ялинка, присвячена путіну
Російські джерела запевняють, що вже доставлену до москви іграшку придбали в тимчасово окупованому місті Кальміуське Донецької області. Окупанти називають його на свій лад Комсомольським. Хто виробляє такі музичні ялинки — невідомо.
Це хітовий подарунок до Нового 2024 року. Мешканців столиці складно чимось здивувати, але такою ялинкою — можна. Де виготовлена правильна свіваюча іграшка, сказати складно. Ймовірно, в Китаї, як і будь-яка інша аналогічна продукція. Зразок, танцюючий в кадрі, придбаний у Комсомольському й доставлений до москви,
інформація про музичну ялинку // із пропагандистського Telegram-каналу
Читайте також:
У Світлодарську дітям показали мультфільм до дня народження путіна
20 травня російські пропагандистські ресурси активно поширюють повідомлення про так зване “звільнення Бахмута”. Саме цю дату в росії офіційно називають днем “визволення” міста. У реальності ж ідеться про річницю повної окупації Бахмута — міста, яке з того часу перебуває під російським контролем і майже повністю зруйноване. Водночас російська пропаганда перетворює 20 травня на символ і пропагандистський культ, намагаючись подати загарбання українського міста як “перемогу”, ігноруючи масштаби руйнувань.
Як окупаційні канали висвітлюють “звільнення” Бахмута 20 травня, дивіться у матеріалі.
Бахмут, як росіяни висвітлюють “річницю звільнення”
З проросійських пабліків сьогодні поширюють агітаційну рекламу про нібито “звільнення Бахмута”, росіяни вважають, що 20 травня вони звільнили місто. Зараз Бахмут окупований та зруйнований, до повномасштабного вторгнення тут проживало близько 70 тисяч жителів. Наразі в місті лише російські солдати, які святкують “визволення”
Зачасту окупанти вітають з “днем звільнення Бахмута” різними агітаційними плакатами. Наприклад, проросійський канал “Херсон ЗХ” публікує такий допис:
“Груз 200 ми вместе”, росіяни вітають Бахмут зі “звільненням” / фото росджерел
Канал “Артемовск” вітає місто з “224 днями русской слави”:
Пропагандистський плакат / фото з росджерел
Канал “Славянск z |Артёмовск| Краматорск” нагадує, що за рік до окупації Бахмута, росіяни окупували Маріуполь.
Окупаційні канали демонтрують зруйновані міста на фоні / фото з росджерел
Варто зауважити, що 20 травня тема так званого “звільнення Бахмута” лунала переважно у російських телеграм-каналах із невеликою аудиторією — від 3 до 5 тисяч підписників. Регіональні та провідні медіа Росії, зокрема тасс, риа новости, рбк, цю подію майже не висвітлювали. Не виступав із публічними привітаннями і очільник так званої “ДНР” денис пушилін. Загалом інформаційна активність навколо Бахмута в російському просторі помітно знижується.
У Кремлі підписали указ про відновлення пісенного конкурсу “інтербачення”, який у радянські часи вважався відповіддю на Євробачення. Його активно почали популяризувати на тлі пісенного конкурсу, який відбувся у Базелі (Швейцарія). Зазначимо, що росія не має права брати участь у Євробаченні, країна-агресорка дискваліфікована.
Що таке “інтербачення” та чому росія вирішила його відновити — читайте у матеріалі Бахмут IN.UA.
“Інтербачення 2025” — російська відповідь на “Євробачення”
У 2022 році росію виключили зі списку країн, що можуть брати участь у “Євробаченні”. Причиною стало повномасштабне вторгнення в Україну. Пропагандисти згодом заявили, що “дадуть відповідь” на Євробачення. Відомо, що у рф планують відновити так зване “інтербачення”.
“Інтербачення” — це пісенний конкурс, який вперше з’явився у 1965 році. Він був аналогом “Євробачення”, але для країн соціалістичного блоку — тих, що перебували під радянським впливом після Другої світової війни. Згодом до участі почали залучати та представників країн Західної Європи.
Заставка радянського “інтербачення” / скриншот
У конкурсі брали участь виконавці з Європи, Центральної Азії, Африки та Америки.
Пісенний конкурс існував до розпаду соціалістичного блоку. Однак саму ідею проведення подібного заходу не було остаточно відкинуто — її елементи використовували, зокрема, у кримському фестивалі “Нова хвиля” та білоруському “Слов’янському базарі”.
Можливе лого пісенного конкурса / фото з Вікіпедії
Уже у 2023 році анонсували проведення конкурсу у 2025 році. Участь у ньому планують взяти країни БРІКС, Співдружності Незалежних Держав (СНД), Шанхайської організації співробітництва (ШОС) та інші, хто підтримує ідею російського “відродження” конкурсу. Історія набула офіційного продовження 3 лютого 2025 року, коли володимир путін, очільник країни-агресорки підписав указ про його проведення.
“Інтербачення 2025”: хто братиме участь
Елементи “Інтербачення” використовували в різних пісенних конкурсах та фестивалях / фото росджерела
Як повідомляють росджерела, цьогорічний конкурс відбудеться в москві. Список учасників поки не сформований остаточно, але очікується участь близько 21 країни, серед яких нібито:
Азербайджан
Вірменія
Білорусь
Бразилія
Єгипет
Індія
Іран
Казахстан
Катар
Киргизстан
Китай
Колумбія
Куба
Мексика
ОАЕ
Пакистан
Таджикистан
Таїланд
Туркменістан
Узбекистан
ПАР (Південно-Африканська Республіка)
Представник путіна з питань міжнародного культурного співробітництва михайло швидкой повідомив, що організатори також запросили представників США та деяких країн Європи, зокрема Сербії та Угорщини. Однак про згоду цих країн на участь наразі не відомо.
Росію на конкурсі представлятиме співак шаман / фото росджерела
На цей момент своїх учасників визначили лише три країни, зокрема росія. Її представлятиме прокремлівський співак шаман із піснею “поляна цветов”.
Настя Кравченко / фото tochka.by
Тріо NOMAD / фото Vestu.KG
Серед інших країн, хто визначився з власними представниками на пісенному конкурсі “інтербачення” є білорусь та Киргизстан. Їх представлятимуть 21-річна співачка Настя Кравченко та гурт NOMAD з піснею “Жалгыз сага” відповідно.
20 травня російські пропагандистські ресурси активно поширюють повідомлення про так зване “звільнення Бахмута”. Саме цю дату в росії офіційно називають днем “визволення” міста. У реальності […]
У Кремлі підписали указ про відновлення пісенного конкурсу “інтербачення”, який у радянські часи вважався відповіддю на Євробачення. Його активно почали популяризувати на тлі пісенного конкурсу, […]
Російська армія просунулася на Донеччині, йдеться про села Єлизаветівку та Зелене Поле. Про актуальну ситуацію на фронті, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA. Карта бойових дій, […]
У Рівному запрацював новий механізм підтримки внутрішньо переміщених осіб — “реверсний податок”. Це інструмент грошової компенсації, що дозволяє переселенцям та переселенкам частково повернути суму податку, […]
Уряд збільшив ліміти на гранти для бізнесу в прифронтових і прикордонних регіонах. Тепер підприємці можуть отримати до 500 тисяч гривень на власну справу. При цьому […]