Кожен п’ятий бездомний в Україні — переселенець: дослідження

Валентина Твердохліб 17:01, 25 Вересня 2024
Обіди для переселенців, бездомний
Гарячі обіди в Харкові / фото Facebook, БФ Павла Фукса

Благодійна громадська організація Depaul Ukraine провела дослідження бездомності в Україні. За даними організації, однією з основних причин цього явища є війна, яка триває понад 10 років. На сьогодні кожен п’ятий бездомний — це переселенець.

Про це йдеться у дослідженні “Бездомність в Україні” від ГО Depaul Ukraine.

Вплив війни на бездомність в Україні

Масштабне внутрішнє переміщення населення та руйнування житла, спричинені війною, є основними факторами, що призводять до бездомності в Україні. За даними Depaul Ukraine, близько 3,5 мільйонів людей втекли зі своїх домівок в інші регіони країни.

Кожен десятий будинок був пошкоджений або зруйнований, загалом постраждало 2 мільйони домогосподарств. 75% усіх пошкоджень житла зафіксовані в чотирьох областях — Донецькій, Харківській, Луганській і Київській.

Скільки переселенців є бездомними

Щоб дізнатися, які фактори спричиняють бездомність в Україні, працівники Depaul Ukraine опитали отримувачів послуг для бездомних. Зазвичай бездомні вказують причинами такого стану звільнення, травми, розрив сімейних чи інших стосунків, виселення та залежність. Деяким людям не було куди йти після виходу з в’язниці, дитячого будинку, лікарні або звільнення з армії.

Багато опитаних вказали, що стали бездомними за одну ніч — прямий наслідок повномасштабного вторгнення. Це люди, чиї домівки були зруйновані обстрілами, та ті, кому довелося тікати з прифронтових та окупованих територій. Кожен п’ятий, що складає 22% опитаних клієнтів послуг для бездомних, назвав переміщення основною причиною своєї бездомності.

Результати опитування Depaul Ukraine / скриншот

Серед тих, хто отримує послуги тимчасового проживання для ВПО, 95% опитаних називають основною причиною бездомності саме переміщення. Решта вказують серед причин виселення, безробіття та розрив стосунків.

Причини бездомності, результати опитування Depaul Ukraine / скриншот

Найбільший ризик стати бездомними у людей, які стали вимушеними переселенцями, маючи до того низький рівень доходів, а також людей, які стали переселенцями з уже існуючими факторами вразливості, такими як інвалідність або велика кількість утриманців.

“Бездомні ВПО в більшості випадків вже мали фінансові проблеми у своєму житті. Хоча у них і було якесь своє житло, вони насилу зводили кінці з кінцями і мали проблеми з роботою. Тому, коли вони опиняються на новому місці без жодних заощаджень, без допомоги родичів… вони дуже швидко стають бездомними”, — зауважив директор Харківського міського центру реінтеграції бездомних осіб.

У Depaul Ukraine прогнозують, що в найближчі роки слід очікувати зростання рівня бездомності серед переселенців. На це вплине зменшення підтримки переселенців від держави та громадських організацій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати військовим: як вирахувати онлайн

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:25, 15 Жовтня 2024
Грошова допомога військовим від держави / фото ілюстративне

Міністерство оборони України запустило новий сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей. Головною функцією ресурсу є онлайн-калькулятор, який дозволяє розрахувати виплати військовим.

Про це повідомляє Міноборони.

Калькулятор для розрахунку виплати військовим

На сайті Міноборони військовослужбовці можуть самостійно розрахувати своє грошове забезпечення за різними видами виплат. Для цього потрібно вказати інформацію про вид, особливості та місце проходження військової служби, звання й вислугу років.

Окрім калькулятора, на сайті зібрана детальна інформація про заробітну плату військовослужбовців, одноразову грошову допомогу в разі встановлення інвалідності або загибелі (смерті), а також соціальні гарантії для цієї категорії громадян.

Скільки отримують військовослужбовці у 2024 році

З 1 вересня продовжуються мобілізаційні заходи відповідно до закону про мобілізацію, що набрав чинності у травні цього року. Усі мобілізовані отримуватимуть 20 тисяч гривень базового окладу.  До цієї суми може додаватися 13 тисяч гривень за військове звання, таким чином загальний заробіток може складати 33 тисячі гривень.

При цьому, в Україні діє Постанова Кабміну №168, яка передбачає такі грошові надбавки для військовослужбовців:

  • 30 тисяч гривень — для військовослужбовців, які виконують бойові або спеціальні завдання для забезпечення оборони України;
  • 50 тисяч гривень — для військовослужбовців, котрі виконують бойові чи спеціальні завдання в органах військового управління та штабах;
  • 70 тисяч гривень — для військовослужбовців, які перебувають на лінії першого ешелону або в зоні виконання завдання протягом місяця;
  • 100 тисяч гривень — для військовослужбовців, які перебувають безпосередньо у зоні активних бойових дій або перебувають на стаціонарному лікуванні чи проходять реабілітацію внаслідок контузій, травм, каліцтв.

100 тисяч гривень також нараховують військовослужбовцям, які потрапили у полон.

Варто зазначити, що останнє підвищення зарплат військовим відбулося з прийняттям Наказу №339, яким передбачено додаткову фінансову винагороду у розмірі 70 тисяч гривень для осіб, котрі знаходяться на передовій. Вони призначаються додатково вже згаданим 100 тисячам гривень “бойових”.

Військовослужбовці сумарно можуть отримати до 190 000 гривень на місяць. Детальніше за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В наслідок російських обстрілів за добу 5 жителів Донеччини дістали поранення, – голова ОВА Філашкін

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 15 Жовтня 2024
Наслідок обстрілів / фото Донецька обласна прокуратура

За минулу добу, 14 жовтня, в наслідок російських обстрілів постраждали 5 жителів Донецької області.

Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін в Telegram.

Обстріли на Донеччині

За словами голови Донецької ОВА, за минулу добу ворог продовжив обстрілювати Донеччину, використовуючи важку артилерію.

Відомо, що за минулу добу, 14 жовтня, внаслідок російського удару по Шахтарському на Донеччині поранення дістали троє громадян.

Ще одна людина отримала поранення обстріл Закітного. Також поранена одна людина у Різниківці.

В ОВА додали, що загалом внаслідок російських обстрілів на Донеччині загинуло 2816 людей, а ще 6297 поранені. Ці данні враховують жертв у Волновасі та Маріуполі.

Часів Яр, на карті бойових дій

На Бахмутському напрямку, росіяни змогли просочитися за канал південно-східніше від Часів Яру, це може критично вплинути на обороноздатність даного напрямку.

За словами Станіслава Бунятова, доброволець бригади “Айдар”, окупанти просочились за канал південо-східніше від Часів Яру. Також зі сторони Калинівки ворог контролює певну ділянку за каналом. Це створює складну ситуацію для бійців ЗСУ.

Детальніше про ситуацію за минулу добу на напрямках, які знаходяться в Донецькій області, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати військовим: як вирахувати онлайн

Міністерство оборони України запустило новий сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей. Головною функцією ресурсу є онлайн-калькулятор, який дозволяє розрахувати грошове забезпечення […]

В наслідок російських обстрілів за добу 5 жителів Донеччини дістали поранення, – голова ОВА Філашкін

За минулу добу, 14 жовтня, в наслідок російських обстрілів постраждали 5 жителів Донецької області. Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін в Telegram. Обстріли […]

14:30, 15.10.2024 Скопіч Дмитро

Померла Астапова Інна, ексдиректорка бахмутської школи номер 12

Учора, 14 жовтня, не стало колишньої директорки Бахмутського ЗОШ І-ІІІ ступенів 12 Астапової Інни. Жінка до самого кінця боролась з важкою хворобою. Про це повідомили […]

13:45, 15.10.2024 Скопіч Дмитро

Передавав координати підрозділів ЗСУ у Часовому Ярі: СБУ затримали агента фсб у війську

Днями СБУ затримала 22-річного військовослужбовця бойової бригади ЗСУ, якого підозрюють у роботі на російські спецслужби. Чоловіку загрожує довічне ув’язнення. Про це повідомили представники Служби безпеки […]

Як ВПО в місті Кам’янське отримати грошову допомогу: умови отримання

Вже завтра, 16 жовтня 2024 року, в Центрі підтримки ВПО “СЕЛИДОВО.UA” у місті Кам’янське відбудеться реєстрація на грошову допомогу тих переселенців, які евакуювались з Селидівської, […]

12:30, 15.10.2024 Скопіч Дмитро