“Костянтинівка в небезпеці”: пресофіцер 26-ї артбригади розповів про бої біля Бахмута

Микола Ситник 10:35, 29 Березня 2024
Гармата ЗСУ
Техніка ЗСУ / фото 26-та артилерійська бригада

На Бахмутському напрямку ситуація залишаться дуже складною. Майже цілодобово на цій ділянці фронту працює артилерія рф. Наразі головною ціллю окупантів під Бахмутом є Часів Яр. Водночас у небезпеці перебуває і Костянтинівка.

Про це пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича, старший лейтенант Олег Калашніков повідомив у етері телемарафону “Єдині новини”.

Бої на Бахмутському напрямку

За словами офіцера, ситуація поблизу Бахмута вже досить тривалий час залишається складною. Окупанти не припиняють спроб протиснути оборону українських захисників.

Ворог не полишає спроб нас штурмувати, де тільки може. Він шукає слабке місце. Основні його зусилля припадають на Богданівку, Іванівське — як безпосередньо на самі населені пункти, так і підходи до них. Також ворог не лишає поза своєю увагою Кліщіївку й Андріївку. Там теж тривають значні бої, відбуваються штурмові дії ворога,

Олег Калашніков // розповів про ситуацію на околицях Бахмута

Він зауважив, що на Бахмутському напрямку війська рф наступають піхотними підрозділами та застосовують бронетехніку. Майже цілодобово росіяни працюють артилерією, все більше використовують авіаційні бомби. За його словами, окупанти прагнуть захопити Часів Яр, щоб рухатись далі, до Костянтинівки.

“Часів Яр є для них головною ціллю. На цій ділянці фронту вже давно відбуваються штурмові дії. Костянтинівка теж перебуває у небезпеці. Це може бути одним із напрямків ворога, тут ще й траса додається Бахмут-Костянтинівка. Противник спробує просунутись в напрямку Часів Яру, а згодом і далі. Однак я б не сказав, що він може мати якісь значні успіхи”, — підсумував Олег Калашніков.

Мапа боїв під Бахмутом
Ситуація на Бахмутському фронті / інфографіка ISW

Раніше ми писали, що ЗСУ контролюють половину Іванівського, іншу частину села захопили окупанти.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ВПО відкрити ФОП через “Дію”: пояснення

Семаковська Тетяна 11:00, 27 Квітня 2024
Відкриття свого бізнесу / фото ілюстративне

Чимало переселенців після вимушеної евакуації втратили попереднє місце роботи, деякі наважуються на відкриття власного бізнесу. Для цього потрібно придумати бізнес-ідею та оформити ФОП онлайн. Аби оформити ФОП в Україні достатньо мати телефон та завантажити мобільний застосунок “Дія”.

Пояснюємо, як ВПО легко зареєструвати ФОП.

Як зареєструвати ФОП

Переселенці можуть зареєструвати ФОП за місцем проживання звернувшись до місцевого ЦНАПу або до інших наявних державних структур. Перед відкриття ФОПу переконайтесь, що ви маєте довідку ВПО та оновлене місце реєстрації тимчасового проживання.

Автоматична реєстрація ФОП
Автоматична реєстрація ФОП / скриншот

Також оформити ФОП можна онлайн. Детальну інструкцію наводимо нижче:

  • увійдіть в особистий кабінет у “Дії” за допомогою електронного підпису;
  • перейдіть на сторінку “Автоматична реєстрація ФОП”, тут внесіть всю інформацію, яка буде вказана у полях та залиште свій електронний підпис;
  • після цього вашу заяву буде надіслано до ЄДР для реєстрації діяльності ФОП онлайн без участі реєстратора;
  • під час заповнення заяви, ви будете обирати систему оподаткування (загальну або спрощену), а відповідні відмітки проставляються в заяві про державну реєстрацію. Заява автоматично буде направлена до податкової за місцем реєстрації ФОП або за місцем провадження господарської діяльності;
  • статус заяви можна перевірити в кабінеті громадянина в розділі Послуги — Замовлені послуги;
  • очікуйте рішення на електронну пошту або в особистому кабінеті.

Якщо під час заповнення заявки у вас виникли проблеми: не змінюється статус, не бачите оновлень, то можна телефонувати на гарячу лінію Міністерства юстиції України +380 (44) 2370 996.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зниклі діти: які сервіси стануть у пригоді під час пошуку

Семаковська Тетяна 10:00, 27 Квітня 2024
Військові та діти / фото АрміяINFORM

В Україні через війну на тимчасово окупованих територіях чи в зоні активних бойових дій щодня зникають неповнолітні. Наразі у реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин налічується понад дві тисячі дітей. Однак, точну кількість постраждалих встановити неможливо через активні бойові дії та те, що не всі батьки заявляють про зникнення неповнолітніх.

Про те, які існують сервіси для пошуку зниклих безвісти дітей, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA

Сервіс для пошуку зниклих дітей

Зазначимо, Міністерство реінтеграції разом із Національним інформаційним бюро ще в серпні 2022 року створили єдину платформу “Діти війни“. Вона надає актуальну інформацію про дітей, які постраждали внаслідок російської агресії проти України. Кількісні показники оновлюються щодня.

Ініціатива допомагає не лише ознайомитися з кількістю жертв серед дітей, але і звернутися в разі будь-якого порушення прав і свобод дитини. Зокрема, повідомити:

  • про дитину, яка загубилася;
  • про злочин, скоєний проти дитини;
  • якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих;
  • якщо вам відомо про факт депортації дитини;
  • про примусову зміну громадянства та документів дитини;
  • про інші порушення прав дитини під час війни.

Застосунок для пошуку зниклих дітей

Додаток “Reunite Ukraine” / фото МВС

6 квітня 2023 року Національна поліція запустила додаток “Reunite Ukraine”.

Це універсальний інструмент пошуку дітей, з якими втрачено зв’язок, а також возз’єднання членів сімей, які були внутрішньо переміщені, були змушені виїхати за межі України або незаконно депортовані до Російської Федерації, Білорусі чи тимчасово окупованих територій України,

Олександр Фацевич // заступник голови Національної поліції України

Додаток розробили в спільно з американською компанією “Find My Parent”. Він також допомагатиме возз’єднанню українських родин, які втратили зв’язок через війну або були незаконно депортовані.

Завантажити застосунок можна за посиланням:

“Amber Alert”

Система “Amber Alert” розглядається як допоміжний якісний сучасний правоохоронний інструмент, спрямований на захист прав та інтересів дітей. Метою системи сповіщення є поширення інформації про зниклу дитину серед населення в соцмережах зі стислими відомостями про неї.

Функція вбудована у Facebook та Instagram. Тобто, у разі зникнення дитини, соцмережі поширюють сповіщення “Amber Alert” серед користувачів з урахуванням геолокації — у радіусі 160 кілометрів від населеного пункту, де сталась подія, де востаннє бачили дитину. Ці сповіщення включають детальну інформацію та фотографію дитини.

Користувачі соцмереж зможуть отримати всі деталі про зниклу дитину через перехід за посиланням на офіційний ресурс Національної поліції, а також поширити інформацію на своїй сторінці. В Україні функція працює лише через Facebook.

Сама програма була створена у США в 1996 році після трагічного випадку, коли в Техасі викрали дівчинка на ім’я Амбер.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Свій бізнес

Як ВПО відкрити ФОП через “Дію”: пояснення

Чимало переселенців після вимушеної евакуації втратили попереднє місце роботи, деякі наважуються на відкриття власного бізнесу. Для цього потрібно придумати бізнес-ідею та оформити ФОП онлайн. Аби […]

Зниклі діти: які сервіси стануть у пригоді під час пошуку

В Україні через війну на тимчасово окупованих територіях чи в зоні активних бойових дій щодня зникають неповнолітні. Наразі у реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин […]

БАХМУТ 13 8a619

Битва за Бахмут: хроніка подій (оновлюється щодня) доба 793

Бахмут вже понад рік тримає оборону. Українські військові захищають околиці міста від російських окупантів. Про ситуацію в місті та на фронті щодня збираємо загальне зведення […]

Паска — не “куліч”: як правильно вимовляти слова, пов’язані з Великоднем

5 травня 2024 року в Україні будуть відзначати одне з найважливіших церковних свят — Воскресіння Христове або Великдень. В цей день багато поколінь українців святили […]

15:00, 26.04.2024 Скопіч Дмитро

Як бахмутські майстрині відновлювали унікальні орнаменти з Чорнобиля: згадуємо події

26 квітня 1986 року відбулася Чорнобильська катастрофа. Ця аварія на Чорнобильській АЕС забрала життя тисячі людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу, […]