Правильний догляд за зубами та яснами є важливою складовою загального здоров’я. Недбалість до гігієни ротової порожнини може сприяти розвитку хвороб зубів та навіть до їх втрати. До того ж існує зв’язок між захворюваннями ротової порожнини та загальним здоров’ям організму. Деякі захворювання ясен та ротової порожнини можуть погіршувати перебіг захворювань, таких як діабет, серцево-судинні захворювання та навіть деякі респіраторні захворювання.
Наша редакція поспілкувалась з кваліфікованим стоматологом, щоб зрозуміти, як правильно доглядати за зубами та яснами, та як уникнути негативних наслідків для здоров’я.
Регулярний догляд за зубами та відвідування стоматолога допоможуть виявляти проблеми зі зубами на ранніх стадіях і запобігати їх погіршенню. Правильна гігієна ротової порожнини, включаючи чищення зубів, використання зубної нитки та відвідування стоматолога для профілактичних оглядів, допомагає підтримувати здоров’я ротової порожнини та загальний стан організму. У цій статті ми зібрали основні правила догляду за порожниною рота, які потрібно дотримуватися кожному.
Правильний догляд за зубами та яснами допоможуть уникнути багатьох захворювань. Джерело: відкриті джерела
Основні правила догляду за зубами та яснами
Правила догляду за ротовою порожниною є легкими, вони не потребують використання багатьох зусиль. Більшість з них ми знаємо з дитинства, але стоматологія розвивається та вигадує нові інструменти для догляду за зубами та яснами, які допоможуть уникнути захворювань та сприятимуть профілактиці карієсу та інших проблем із зубами.
Стоматологиня з Бахмута пояснила нам, з чого складаються основні правила догляду за зубами й ротовою порожниною:
- Важливо чистити зуби двічі на день, як мінімум по три хвилини.
- Не потрібно змивати зубну пасту. Треба її спльовувати максимально і все, але не полоскати після неї рот.
- Лікарка радить після чищення зубів ввечері не їсти більше нічого та, за можливості, не пити або пити мінімально.
- Догляд за ротовою порожниною вдома має містити в собі постійне використання зубної нитки. Лікарка каже, що не можна взагалі користуватися зубочистками.
- Якщо у вас стоять брекети, то обов’язково постійно використовувати йоржики для зубів.
- Полоскання спеціальними засобами можна робити за бажанням, але це не обов’язково.
Також, лікарка каже, що використання іригатора є гарним способом проводити гігієнічний догляд за ротовою порожниною. Це такий прилад, який під тиском подає воду і гарно чистить ясна та простір між зубами. В такому випадку іригатор може замінити зубну нитку.
Іригатор допомагає вивести догляд за ротовою порожниною на дуже якісний рівень. Джерело: відкриті джерела
Догляд за ротовою порожниною у дітей
В цілому правила чищення зубів для дітей є такими ж самими, як і для дорослих. Проте, існує кілька важливих відмінностей. Дітям потрібно обирати смачну зубну пасту, інакше вони будуть уникати її використання. Крім того, їм потрібна саме м’яка зубна щітка. Адже, жорсткі щітки травмують молочні зуби та стирають емаль. Це може призвести до болів та неприємних відчуттів на зубах.
Стоматологиня зауважила, що навіть дорослим треба уважно ставитися до вибору жорсткості щіток. Адже взагалі нікому не можна обирати жорстку зубну щітку. Стандартна рекомендація це середня жорсткість, а якщо є проблеми із зубами, то м’яка.
Лікарка рекомендує обмежити споживання солодкого для дітей. Вони не вичищають свої зуби достатньо якісно. Залишки солодкої їжі застрягають в зубах, починають розкладатися та сприяють виникненню різних захворювань.
Дітям варто обирати смачну зубну пасту, інакше вони можуть уникати чищення зубів. Джерело: відкриті джерела
Відвідування стоматологічних клінік
Як і багато інших лікарів, відвідувати стоматологів потрібно систематично, навіть якщо на перших погляд вас нічого не турбує. Крім того, що особистий огляд допоможе вам отримати персоналізовану інформацію про догляд саме за вашими зубами, це також допоможе вам заздалегідь виявити потенційні проблеми та швидко їх виправити.
Лікарка радить приходити до стоматолога раз на пів року або раз на рік. Під час цих візитів лікар може вам надати рекомендації або направлення на подальше лікування:
- Лікар може направити на рентгенівський знімок, щоб можна було помітити навіть маленькі цяточки чи проблеми із зубами, які візуально не прослідковуються.
- Обов’язково раз на рік робити чистку зубів у стоматолога, адже людина фізично не може вичистити зуби так, як лікар це робить спеціальними приладами.
- Через стан ротової порожнини можна виявити підозри на захворювання шлунково-кишкового тракту людини або захворювання, які вимагають лікування в отоларинголога.
Лікарка рекомендує не відкладати візити до стоматолога. Чим раніше буде виявлена проблема, тим легше та дешевше її виправити.
Вам буде цікаво:
- Бахмутська лікарка розповіла, коли і як часто необхідно відвідувати мамолога?
- Що робити при алергії на ягоди у дитини? Поради від фахівців Бахмутської лікарні
- Як підготуватися до вагітності — інструкція від лікаря-акушера
Фото: «Бахмут. IN.UA».
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!