У межах програми «Прихисток» власники нерухомості можуть надати тимчасове житло внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Відтепер отримати компенсацію за безоплатне розміщення переселенців у своїх житлових приміщеннях можна буде дистанційно, навіть перебуваючи за кордоном.
Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Як долучитися до програми?
Для цього необхідно зареєструватися на сайті «Прихисток» і розмістити оголошення про надання прихистку внутрішнім переселенцям. Крім власників житла, це можуть зробити їхні представники.
Для подачі заявки на отримання компенсації особиста присутність не є обов’язковою.
Достатньо надіслати лист-повідомлення з копіями підтверджувальних документів на визначену відповідальним виконавчим органом місцевого самоврядування (ОМС) електронну адресу. Для коректного розрахунку компенсації це потрібно зробити не пізніше наступного робочого дня після надання житла ВПО. З формами таких повідомлень і заяв можна ознайомитися за цим посиланням.
Хто може отримати компенсацію?
Громадяни України віком від 18 років, які є власниками житлових приміщень і безоплатно розміщують в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб.
Як це зробити?
Власник житла прихистив гостя-переселенця
- Гість забов’язаний зареєструватись, як ВПО. Це обов’язкова вимога для отримання компенсації.
- Нарахування компенсації можуть здійснюватися з 22 березня 2022 року — дня введення в дію постанови КМУ. Наприклад, якщо власники житла прихистили ВПО 15 березня, подали заяву про розміщення 25 березня, то отримати компенсацію у березні можна лише за період з 24 по 31 березня. Або, якщо переселенців розмітили 25 березня, а вони отримали довідку ВПО 28 березня, то компенсація буде здійснюватися з 28 березня.
Власник житла збирає такі документи, які надає органам місцевого самоврядування:
- Копія документа, що посвідчує особу гостя-ВПО.
- Документи про власності на житлове приміщення.
- Документ, який посвідчує особу власника житла.
- Реквізити банківського рахунку, на які буде перераховуватись компенсація.
Власник до 5-го числа місяця:
- Реєструє особисто своє житло на «Прихистку» (для прискорення обробки інформації), або посадові особи ОМС зроблять це за них.
- Подає заповнену заяву згідно Додатку 1 до ПКМУ № 333. В якій зазначає про дату поселення, дані людей та адресу жилого приміщення, до якої додаються копії документів, що посвідчують особу розміщених осіб, зазначає реквізити рахунку на які буде нараховуватись компенсація.
Власник житла отримує компенсацію на вказаний у заяві рахунок до 20-го числа місяця
- Щомісяця до 5-го числа, власник обов’язково подає заяву згідно Додатку 1 до ПКМУ, якщо він продовжує надавати житло ВПО.
Покрокова інструкція. Фото: скріншот
Відповіді на поширені запитання доступні на сайті програми «Прихисток».
Розмір компенсації
Зазначена компенсація виплачується у розмірі 450 гривень на місяць за розміщення одного внутрішнього переселенця у теплий період року та 900 гривень — під час опалювального сезону.
До слова, минулого тижня розпочалися виплати відповідної компенсації за березень.
«Наразі вже спрямовано 75 мільйонів гривень на такі виплати для 29 тисяч власників житла у Донецькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Вінницькій, Тернопільській, Хмельницькій, Херсонській, Чернівецькій, Чернігівській, Черкаській областях», — поінформували у Мінреінтеграції.
Окрім того, цього тижня має розпочатися фінансування компенсацій за прихисток переселенців у квітні.
Вам буде корисно:
- Як отримати компенсацію за зруйноване житло?
- Де бахмутяни можуть купити квартири і чому досі не дають компенсацію?
Читайте також: Спільне планування відбудови Бахмута: відбулась дискусія з міською радою, експертами та громадськістю
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України вніс зміни до програми «єВідновлення». Відтепер українці, які відремонтували пошкоджене житло внаслідок російської агресії самостійно, зможуть отримати компенсацію за витрати.
Фото: Мінреінтеграції
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!