Нещодавно в бахмутському пабліку з’явилася світлина пішохідної зона біля будівлі міської ради, датована 70-ми роками минулого століття. Цей невеликий відрізок вулиці Миру місцеві жителі називали Топталівкою. Таку назву він отримав недарма: раніше це місце було дуже популярним, багато людей тут «топали» — «топталися».
Дехто просто гуляв цією вулицею, знайомився, спілкувався, а дехто — знаходив своє справжнє кохання на все життя.
Бахмут (Артемівськ). Вечірня вулиця Миру (раніше Артема). Початок 1970-х років. Фото: паблік «Бахмут. Минуле й сьогодення»
Теплі спогади про Топталівку
Бахмутянин Олег Романенко, адвокат за професією, поділився спогадами про це культове для мешканців місце.
«Я як зараз пам’ятаю, вечір, ми йшли з мамою від бабусі із Собачівки додому на тролейбус, мама вела мене за руку, і я, побачивши як хлопці та дівчата ходять по Топалці парами, питав її «навіщо вони це роблять?»
Мама казала, що вони так спілкуються, знайомляться, так і ми з твоїм татом ходили. Він зі своїми друзями, я зі своїми подружками, потім хлопці йшли проводжати нас додому. На розі, де зараз редакція газети «Події», стояла металева скринька, там продавали лимонад і цигарки. Хвилі людей доходили до кіоску, розверталися і йшли у зворотний бік до виконкому. Тоді це було прийнято знайомитись на «Топалці». Там призначали місце зустрічі, побачення. Чудовий час!» — прокоментував світлину мешканець Бахмута.
Олег Романенко. Фото: особистий архів героя
Бахмутянка Тетяна Диннік розповіла наскільки їй дорога память про це місце.
«Моя історія, пов’язана з топталівкою, схожа на історії багатьох артемівців. Вдивляючись у фотографію, ніби бачу себе та всіх тих, хто в ті роки там прогулювався. Йшов 1971 рік. Я навчалася в педагогічному училищі, і ми з дівчатами вечорами зрідка виходили погуляти.
Там мене познайомили з моїм майбутнім чоловіком. Не тільки ця вулиця, а кожен квадратний метр нашого міста дорогий мені, як і всім бахмутянам», — підкреслила Тетяна Диннік.
Мешканка Бахмута Юлія Самойлова поділилася своїми спогадами.
«Боже мій! Як давно це було! Саме в цей час ми там і гуляли, ціла тусовка була, місцевий бомонд, як кажуть. Тепер цього нічого немає, немає нашого такого рідного, доглянутого та затишного міста. Десятки тисяч бахмутян із чиєїсь злої волі залишилися безхатьками, без Батьківщини та даху над головою. У страшному сні таке не могло здатися, що сталося насправді», — розповіла Юлія Самойлова.
Мешканка Бахмута Юлія Самойлова. Фото: Facebook
Читайте також: Як виглядав Бахмут до війни: фотопідбірка
Що ще згадують бахмутяни про «Топалку»?
Ольга Хаджинова:
«А я з подругами топталась у 1986…Придбаємо квитки в кінотеатр «Космос», морозиво й вешталися, бо з морозивом у примiщення не пускали».
Бахмутянка Ольга Хаджинова. Фото: Facebook
Любов Борисова:
«Серце стискується від спогадів. Скільки було потрібних та необхідних зустрічей на нашій Тополі! Тоді телефон не був потрібен, все вирішував вихід на вечірню прогулянку. Дякую за пам’ять та фото».
Галина Єршова:
«Чудовий час був. 1984 рік. Там ми знаходили кохання, друзів. А тепер тільки пам’ять!».
Олена Рябчун:
«Ось там, тільки в кінці 1940-х познайомилися мої дідусь та бабуся».
На Топталівці раніше збиралися люди. Фото: Wikimapia
Читайте також: В Україні створили освітній серіал для літніх людей: де подивитися?
Нагадаємо, днями Бахмутська міська військова адміністрація повідомила про відновлення роботи КП «Бахмутське бюро технічної інвентаризації». Тепер звернутися до установи можна в Києві. Бахмутяни отримують довідки про власність на нерухоме майно. Які послуги можуть отримати мешканці Бахмутської громади, та чи користуються ними редакції повідомили у пресслужбі БТІ.
Фото: Wikimapia
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!