Літо — ідеальна пора, для того, щоб оздоровити дітей вдома. Оскільки цього року у багатьох батьків може бути скрутна фінансова ситуація — оздоровчі заходи для дітей вдома допоможуть заощадити бюджет, а крім того допомогти дитині покращити самопочуття та гарно провести дозвілля.
Як оздоровити дітей вдома редакції Бахмут.IN.UA розповів Олександр Чмирьов — вихователь фізичної культури, тренер команди по флорболу “Бахмутські леви” та волонтер.
Як оздоровити дітей вдома
Оздоровити дитину вдома — це реальна задача, каже експерт. Можна почати навіть з дитячого майданчика, який є в кожному дворі, на цій території можна організувати тренування,які включатимуть й щоденні прогулянки, чи вікторини, які матимуть активну руханку. Також, ділиться в розмові, Олександр Чмирьов, батьки можуть шукати безкоштовних можливостей оздоровити дитину. Наприклад, при церквах часто діють недільні школи для діток, які можна відвідувати безплатно.
Як організувати цікаве дозвілля для дітей влітку
За словами тренера, для того, щоб зробити відпочинок дітей влітку цікавим не обов’язково витрачати багато коштів. Достатньо мати м’яч та бажання.
Закалювання дітей: варто робити, чи ні
Популярним методом оздоровлення дитини в домашніх умовах вважають саме закалювання холодною водою, чи свіжим повітрям. Вихователь фізичної культури зауважує, що цей метод має місце, але його потрібно застосовувати в розумних межах.
При закалюванні дитини звертайте увагу на її вік. Слід пам’ятати, що закалювання потрібно проводити поступово, й регулярно. Умовно, якщо дитина звикла до низької температури води — не потрібно її одразу ж обливати крижаною.
Перед тим, як закалювати дитину вдома варто проконсультуватися з педіатром, чи сімейним лікарем.
Загальні рекомендації з водного закалювання та повітряних ванн
Тренер рекомендує дотримуватися рекомендацій щодо водного закалювання та повітряних ванн:
- купання в річках, чи озерах можна розпочинати, коли дитині виповниться 1,5-2 роки;
- для цього разом з дитиною можна пірнути у воду 1 чи 2 рази, й витерти малюка рушничком. Необхідно стежити за самопочуттям дитини, не допускати перегрівання або переохолодження;
- коли дитина досягне трирічного віку можна починати вводити контрастний душ, спочатку потрібно постояти під звичайною теплою водою, потім можна ввімкнути холодну на 10-15 секунд, стежте за тиском води з крана, за потреби його можна знизити;
- можна практикувати контрастне обливання кінцівок дитини, починати радять з ручок та ніжок;
- повітряні ванни можна практикувати від народження малюка, для цього періодично потрібно змінювати температуру в кімнаті.
Сонячні ванни для дітей
Сонячні ванни для дітей також потрібно приймати дозовано. За словами, бахмутського тренера, діти можуть бути під сонцем до 11 години ранку. В цей час сонце не активне.
Потім виходити на вулицю на сонце — діткам можна після 16:00. Це оптимальний час, коли дитина може приймати сонячні ванни, в інший час, це не рекомендується, тому що сонце дуже активне, та приносить більше шкоди, ніж користі.
Щоденні прогулянки
Якщо говорити про відпочинок дитини в місті — то тут для батьків основна складність полягає в тому, щоб витягнути чадо на вулицю. Діти можуть надати перевагу гаджетам, а не грі на вулиці.
Він додає, що для дитини також важливо покласти конкретну ціль, чому потрібно вийти на прогулянку, чому вона має бути цікавою? Будь-яка руханка має бути цікавою для дитини, можна влаштувати мініпоходи для дитини.
Здорове харчування для дітей
Відпочинок дітей влітку також охоплює й здорове харчування. Олександр Чмирьов наголошує, що в раціоні дитини мають бути фрукти, овочі, й загалом воно повинно бути насиченим вітамінами.
Рекомендації з харчування:
- більше овочів;
- менше солодощів;
- звичайне солодке замінювати на сухофрукти;
- виключити з раціону дитини фастфуд;
- обмежити вживання смаженого, натомість готувати страви на пару, чи в духовці.
Читайте також:
- Чому дорослим і дітям варто вживати вітамін D
- Як дітям поводитися на воді: правила та корисні поради
- Гранола, салат з макаронами й тости: що приготувати дитині
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!