Росіяни поширюють новину про нестачу житла для українців в Берліні: що кажуть бахмутяни в евакуації?

Семаковська Тетяна 16:47, 31 Травня 2023

БАХМУТ 28 2 8bf9bПропагандистські канали намагаються довести, що в Німеччині українці стають ледь не бездомними. Інфопривід знайшли на каналі Euronews. На новинному порталі розмістили відео із українкою, яка розповідає, що в Німеччині вона залишилася без житла.

Редакція «Бахмут. IN.UA» розпитала бахмутянку Ганну Петриченко, яка проживає в Німеччині про те, як там допомагають біженцям із України та, чи справді є проблема із житлом?

Яка ситуація із житлом в Німеччині?

За словами бахмутянки, яка живе в евакуації в Берліні, вона або ж люди в її оточенні — не зустрічалися із кризою житла закордоном. 

«Мій досвід і досвід людей, які мене оточують, а це широке коло, бо я відвідую тренінги та різні заходи для українців, волонтерю, працюю, не підтверджує тезу про те, що українці вимушені їхати з Берліну, бо житла немає. І не чула, щоб українцям відмовляли в допомозі», — каже бахмутянка.

photo 2023 05 30 03 28 40 2acbdБахмутянка Ганна Петриченко по центру світлини. Фото: надане героїнею

Вона додає, що разом з родиною їй довелося змінити чотири квартири перебуваючи закордоном. Німецькі родини, каже героїня, приймали її сім’ю безкоштовно та всіляко допомагали. 

До теми: Бахмутяни в евакуації: як інструктор з дайвінгу опинився в Німеччині

«Наразі я знайшла постійне житло. Його частково оплачує соціальна служба – Джобцентр. Можу погодитися з тим, що існує певна бюрократія. Питання оренди житла у великих містах є нагальним, та труднощі можна подолати. І наскільки успішним буде твій пошук залежить від твоєї власної відповідальності і наполегливості», — пояснює Ганна Петриченко.

Ролик, який використовують пропагандисти

Пані Ганна зазначає, що героїня ролика повідомила про проживання у 5-ти місцях, але не уточнила, яке це було житло. Можливо їй надали квартиру волонтери, безкоштовно пустили пожити в родину, або дали місце в гуртожитку. Так бувають випадки, коли просять звільнити житло терміново, і це стає проблемою. Якщо так сталося,  можна звернутися до соціальної служби і вони запропонують тимчасові варіанти.

«Є такі гуртожитки – Хайми. Це багатоповерховий будинок, обладнаний всім необхідним. Там є комендант, який може допомогти с заповненням документів. Також є модульні містечки в колишніх аеропортах, в Берліні їх два. Один будиночок займають дві родини. Є місця загального користування і особистий простір. Біженці з Сирії та інших країн Сходу проживають в таких умовах з 2015 року. Але держава дає можливість знайти окреме житло. Квартиру ви маєте знайти самостійно, але з коштами на оренду вам допоможуть. Є муніципальні забудовники, які надають житло в оренду на 30 відсотків дешевше ринкової ціни, на такі квартири можуть претендувати українці. Варто постійно моніторити відповідні сайти, соціальні мережі та запитувати в знайомих».

Система створена таким чином, що не ти обираєш житло, а власник обирає тебе. Ганна каже, що активно шукала квартиру протягом місяця. Присвятила цьому весь вільний час, наразі ділиться досвідом з іншими українцями. 

Складність полягає в тому, що після публікації пропозиції є короткий час, коли ти маєш встигнути подати заявку на огляд квартири. З 1000 заявок лише 30-40 родин отримують запрошення.

За місяць подивилася 30 квартир, а подавала близько 200 запитів

photo 2023 05 30 03 25 32 4f8c5

Пошуки квартири в Німеччині зайняли чимало часу бахмутянки. Фото: надане героїнею

Потрібно зауважити, що сам по собі пошук квартири чи дому — це не легкий процес будь-де, закордоном або й в своїй країні. Щоб знайти домівку доведеться витратити не тільки гроші, але й час. Це підтверджує наша співрозмовниця.

«За місяць я подивилася 30 квартир, а запитів подала близько двохсот. Лягала і прокидалася з телефоном в руках. Шукала інформацію скрізь, питалася про допомогу у тих, чиї пошуки виявилися вдалими», — ділиться деталями пошуку житла героїня.

Бахмутянка додає, важливо, щоб документи, які ви надсилаєте орендодавцю, були в потрібному форматі. Наприклад, файли повинні бути підписані німецькою мовою, а саме сканування зроблене в гарній якості. Не варто також запізнюватися на перегляд квартири.

Бюрократія в Німеччині

У відео опублікованому на каналі Euronews зазначають, що саме бюрократія є проблемою для біженців. Втім, наша співрозмовниця наголошує, що наявність законів та правил допомагає суспільству підтримувати високі соціальні стандарти. 

Саме ці чітко окреслені правила, часто не зрозумілі для іноземців, і створюють безпечний простір. У Німеччині є незвична для нас система листування за допомогою паперової пошти. Ганна вважає цей спосіб зручним. Про подію або зустріч тебе попереджають заздалегідь і є час підготуватися: домовитися з перекладачем, підготувати документи.

«Так є певні проблеми, бо закони про надання допомоги біженцям прописувалися не суто під нас. Та подивіться: попри певну інерцію бюрократичної машини, Європейський союз створює наразі закони, які полегшують життя українських біженців», — резюмує бахмутянка.

Українці в Німеччині

Порталь Амаль Берлін  нещодавно оприлюднив результати дослідження згідно із яким, з лютого 2022 року по 23 лютого 2023 року в Центральному реєстрі іноземців зареєстрували понад 1 млн біженців з України. Близько 37% з них хотіли б залишитися в Німеччині надовше. Ще 34% – лише до кінця війни.

Щодо житлового питання, то майже три чверті всіх біженців з України проживають у приватних квартирах або ж будинках. Близько 25% з них живуть у родичів або друзів, які вже були в Німеччині. 17% біженців живуть у готелях або гостьових будинках. Лише 9% живуть у комунальному житлі для біженців.

Найбільше біженців прийняла земля Північний Рейн-Вестфалія – 224 тис., Баварія – 152 тис., Баден-Вюртемберг – 136 тис., Нижня Саксонія – 111 тис., Гессен – 81 тис.

Зазначимо, що багато українських біженців досі живуть у тимчасових притулках. Така тенденція є, й людям доводиться тижнями або навіть місяцями очікувати на житло в спільних приміщеннях, які призначені лише для короткострокового первинного прийому.

Відомо, що у великих містах кількість місць майже вичерпана. У Берліні та Кельні , наприклад, заявили, що понад 90% доступних місць зайняті. У Лейпцигу теж вільного житла майже не залишилося. У Гамбурзі розшукують 5,3 тис. додаткових місць для житла. Однак, можна звернути увагу на інші міста в Німеччині, які менші за мегаполіси, але також зручні для проживання.

5 сайтів де шукати житло в Німеччині?

image 24 c2b05

Квартира. Фото: з відкритих джерел

Якщо ви хочете знайти житло, але досі не змогли це зробити, радимо скористатися для пошуку наступними платформами: 

  • Immowelt.de – це онлайн-платформа, де розміщують квартири та будинки у великих містах Німеччини без комісії для рієлторів.
  • Unterkunft-ukraine.de – зручний сайт, де українці зможуть знайти тимчасове безкоштовне житло.
  • Wohnungsboerse.net – це сайт, де ви самостійно можете створити свій профіль  й описати ваші потреби в домі. Наприклад, якщо ви шукаєте дім з твариною, то про це можна зазначити.
  • Nena-apartments.de – це бюджетний варіант оселі, а точніше оренда житла в хостелі. Однак, тут є власна міні-кухня, інтернет для роботи й постільна білизна. 
  • Help.tasso – це ідеальний варіант для тих, хто шукає дім з твариною. Все, що потрібно — це заповнити анкету про себе та домашніх улюбленців та чекати пропозиції.

Фото: «Бахмут. IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як отримати грошовий переказ Western Union через Приват24: гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 17 Квітня 2025
Застосунок ПриватБанку / фото ПриватБанк

Western Union — один із найпопулярніших сервісів грошових переказів, яким користуються мільйони людей по всьому світу. Українці також активно отримують кошти від рідних і друзів з-за кордону саме через цю систему. А завдяки застосунку Приват24 процес стає ще зручнішим, адже отримати гроші можна, не виходячи з дому.

Детальніше про те, як отримати грошовий переказ Western Union через Приват24 — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Як отримати грошовий переказ Western Union через Приват24

Western Union — це міжнародна система термінових грошових переказів, що охоплює понад 200 країн. За її допомогою можна здійснювати та отримувати перекази в будь-якому куточку світу. Клієнти ПриватБанку також можуть отримати грошовий переказ через цю систему.

Наразі кошти можна отримати двома способами — звернувшись до банку або скориставшись застосунком Приват24.

У першому випадку необхідно:

  • звернутися до співробітника банку та пройти ідентифікацію за допомогою картки ПриватБанку та паспорта або ідентифікаційного коду;
  • повідомити деталі переказу: систему переказу (Western Union), контрольний номер, суму, валюту отримання, дані відправника й країну відправлення.

Щоб отримати кошти через Приват24, слід:

  • увійти та авторизуватися в застосунку Приват24;
  • обрати вкладку “Усі послуги” та перейти до меню “Перекази”;
  • знайти розділ “Міжнародні перекази” й обрати пункт “Western Union”;
  • ввести контрольний номер переказу, суму та валюту, після чого вказати картку для зарахування коштів.

Після цього гроші надійдуть на вказаний рахунок. Перевірити інформацію щодо зарахування можна в меню “Архів переказів”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Відрядження за кордон 2025: які документи потрібні для виїзду

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 17 Квітня 2025
Виїзд з України / фото ілюстративне, iStock

У 2025 році все більше українців і українок виїжджають у відрядження не лише в межах країни, а й за кордон. Такі поїздки часто пов’язані з роботою, особливо участю в міжнародних заходах. Однак для їх успішного оформлення необхідно дотримуватись чинного законодавства та правильно підготувати документи.

Про те, як підготуватися до відрядження за кордон — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Які документи потрібні для відрядження за кордон

У 2025 році українці та українки дедалі частіше вирушають у відрядження за межі країни з робочих причин. Щоб перетин кордону відбувся без ускладнень, необхідно підготувати низку документів відповідно до чинного законодавства.

Як і в попередні роки, оформлення відрядження за кордон здійснюється за наказом або розпорядженням керівника підприємства, установи чи організації, в якому зазначаються ключові деталі відрядження, зокрема мета поїздки, місце призначення, термін відрядження та інші важливі аспекти. Якщо жінки можуть виїжджати за кордон без особливих проблем, то чоловікам від 18 потрібно надати цілу низку документів:

  • закордонний паспорт;
  • військово-обліковий документ з актуальними даними;
  • службове посвідчення або довідку з місця роботи, яка підтверджує статус працівника заброньованого підприємства;
  • наказ або розпорядження про відрядження;
  • додаток Резерв+, що містить інформацію про бронювання та строк бронювання;
  • якщо є — паперовий наказ про бронювання.

Лише з цими документами можна оформити відрядження, а чоловік зможе перетнути кордон без порушення законодавства.

Відрядження: як оформити волонтерам

У 2025 році було ухвалено постанову Кабміну №213 від 25 лютого 2025 року, яка внесла суттєві зміни для волонтерів. Вона закрила систему “Шлях”, за якою вони могли виїхати за кордон.

Відтепер в умовах воєнного стану чоловіки віком від 18 до 60 років, які їдуть за кордон для перевезення медичних вантажів або гуманітарної допомоги, можуть перетинати кордон лише за умови повної відповідності загальним вимогам виїзду в умовах військового стану.

Наразі виїхати за кордон можуть:

  • чоловіки віком від 60 років, які не підлягають мобілізації;
  • особи з інвалідністю, за наявності відповідних підтверджуючих документів;
  • багатодітні батьки, якщо чоловік має трьох і більше дітей до 18 років;
  • батьки дітей з інвалідністю, незалежно від кількості дітей;
  • одинокі батьки – які самостійно виховують дитину до 18 років;
  • супровідні особи (чоловіки, що супроводжують членів сім’ї з інвалідністю I чи II групи на визначений термін);
  • студенти віком 18-22 років, які навчаються за кордоном (за наявності підтверджувальних документів);
  • родичі загиблих чи зниклих безвісти, якщо близький родич загинув або зник безвісти під час війни, чоловік звільняється від мобілізації та отримує право виїхати за кордон;
  • особи, які були виключені з військового обліку;
  • військові, які виїжджають за кордон для проходження лікування, реабілітації або навчання.

Детальніше про те, як працює процедура виїзду на загальних умовах, читайте в матеріалі за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати грошовий переказ Western Union через Приват24: гід

Western Union — один із найпопулярніших сервісів грошових переказів, яким користуються мільйони людей по всьому світу. Українці також активно отримують кошти від рідних і друзів […]

18:00, 17.04.2025 Скопіч Дмитро

Відрядження за кордон 2025: які документи потрібні для виїзду

У 2025 році все більше українців і українок виїжджають у відрядження не лише в межах країни, а й за кордон. Такі поїздки часто пов’язані з […]

16:00, 17.04.2025 Скопіч Дмитро

Як зробити глазур на паску: 3 цікавих та простих рецепти

Глазур — завершальний штрих, який робить паску справжньою окрасою великоднього столу. У кожної господині вона своя: білкова, цукрова чи навіть з ніжним шоколадним присмаком. Редакція […]

15:00, 17.04.2025 Скопіч Дмитро

Як ФОП подати декларацію через “Дію”: покрокова інструкція

У 2025 році фізичні особи-підприємці (ФОП) в Україні мають можливість подавати податкову декларацію онлайн через портал електронних послуг “Дія”. Цей процес значно спрощено та автоматизовано, […]

17:45, 16.04.2025 Скопіч Дмитро

Чи будуть додаткові вихідні на Великдень в Україні у 2025 році

Великдень — одне з найважливіших і найочікуваніших свят для кожного українця та українки, адже він символізує відродження, надію та силу віри. У 2025 році українці […]

16:45, 16.04.2025 Скопіч Дмитро