ВІЛ та гепатит: чому російські солдати небезпечні навіть після смерті

Семаковська Тетяна 16:46, 17 Березня 2023

o 1dqrkhqj411bi151p0p1kd0f9dp7 78a54Навіть після смерті російські солдати можуть нести загрозу для воїнів ЗСУ. Чимало представників ПВК “Вагнер” — є колишніми в’язнями, ще в жовтні 2022 року ГУР повідомляло, що «Вагнерівці» масово рекрутують в’язнів, хворих на ВІЛ та гепатит. Остання хвороба небезпечна для військових, навіть після смерті людини — є ймовірність зараження через кров. 

Що потрібно знайти бійцям ЗСУ та як убезпечитися від інфекції — читайте в матеріалі

Що відомо?

20221025 02 9e6db

Росіян позначають кольоровими браслетами, залежно від хвороби. Фото: ГУР

В жовтні 2022 року ГУР повідомило, що російська ПВК «Вагнер» почала масово рекрутувати в’язнів російських тюрем, що страждають на тяжкі інфекційні захворювання, зокрема ВІЛ та гепатит C. Таких хворих «бійців» росіяни позначають відповідними браслетами на руках. Червоний браслет – це ВІЛ інфіковані, а білий – гепатит. 

За повідомленнями ГУР, лише з однієї виправної колонії №5 в селищі Металострой Ленінградської області, до ЧВК «Вагнер» було «мобілізовано» понад сотню в’язнів з підтвердженим ВІЛ або гепатитом С. Обурювалися такому сусідству й інші російські бойовики, які не були хворими. Своєю чергою, російські медики системно відмовляються надавати допомогу пораненим з гепатитом або ВІЛ. 

В Україні раніше вже затримували полонених бойовиків з ВІЛ та гепатитом, які підтверджують інформацію про масове «рекрутування» інфікованих в’язнів до ПВК «Вагнер».

Нові випадки

Сергій Філімонов пише про знайдене маркування з російських військових. Фото: скріншот

Український військовий Сергій Філімонов, підрозділ якого боронить Бахмутський напрямок, розповів про проблеми, які створюють навіть мертві російські солдати.

“На вчорашніх трупах знайшли браслети, червоні і помаранчеві. Снід і гепатит. Окопи всі в їх кишках і тд”, — написав військовий.

Зауважимо, що під час штурму ворожих військ, наші бійці займають їхні позиції. В цих окопах можуть бути й тіла вбитих ворогів, відповідно і їхня кров, яка стає небезпечною.

Що можна зробити, щоб вберегтися від інфекції?

36565 1 99590

Трупи вагнерівців під Бахмутом. Фото: росЗМІ

Військовий медик підтвердила раніше сказану інформацію ГУР, що серед ворогів надзвичайно багато інфікованих ВІЛ та гепатитами. 

“Показники захворюваності в росіі найвищі в Європі, а серед зеків-вагнерівців і поготів. ВІЛ не живе поза людським тілом. А от гепатити В і С можуть бути живими до кількох тижнів, навіть при низькій температурі. 

Гепатит В – невиліковна хвороба, від якої є вакцина. Обов’язково вакцинуйтесь за першої можливості – особливо військові та медики. Від гепатиту С вакцини немає. Він лікується, але це геть не те саме, що застудитися і видужати. Тест НЕ покаже наявність одразу після контакту!”, — пише медик.

Зазначимо, що згідно із даними МОЗ Гепатит С виліковний, гепатит В – ні. Проте від останнього є вакцина. З 2000 року вона внесена до Національного календаря профілактичних щеплень. За словами медикині, гепатит живе у висохлій крові і може передатись через контакт із вашою кров’ю. 

“Найяскравіший приклад, звісно, це струмінь крові зараженого у вашу відкриту рану. Але вірогідність існує і тоді, коли ви візьметесь за закривавлений висохлий одяг, а у вас на пальці була подряпина”, — запевняє лікарка.

Вона підкреслює, у конкретному випадку, який описує військовий Сергій Філімонов, за можливості, потрібно не сидіти в цих окопах. Якщо ж вибору немає треба спалити біоматеріал і обробити всі поверхні хлорним відбілювачем. Важливо, не контактувати навіть із засохлою кров’ю.

Алгоритм дій

Медикиня наголошує, якщо на ваш одяг потрапила чужа кров, то його необхідно випрати при найвищій температурі. Зброю, телефон, рація та інше необхідно обробити хлорним відбілювачем. Як приклад медикиня наводить засіб «Білизна», це не мають бути еко-засобами. Важливо також не дихати парами хлору, дайте йому сповна вивітритися.

“Якщо ви медик і ваш підрозділ взяв у полон російського солдата, при наданні йому допомоги включіть максимальний режим захисту: дві пари рукавичок, окуляри, респіратор. Не забувайте, існує також туберкульоз, надзвичайно поширений серед зеків”, — пише експертка.

Крім цього, потрібно регулярно тестувати бійців підрозділу експрес-тестами. 

Фото: фотосток

Читайте також: Ріжуть сало на Корані та розпалюють ним багаття: як росіяни дискредитують ЗСУ в соцмережах

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

ід картка оформити

Паспортний сервіс, ЦНАП та Дія: як отримати картку ID

Сьогодні більшість українців переходять на електронні документи, а також оформляють картку з електронним носієм. Як отримати ID-паспорт в Україні, скільки коштує така послуга та де […]

Українці закордоном

Без пільг в Чехії й офіційної роботи в Польщі: які зміни чекають біженців з України

За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За […]

Гранола, салат з макаронами й тости: що приготувати дитині до школи

Одним з важливих аспектів підготовки до школи є забезпечення вашої дитини поживним та ситним обідом, а також корисними закусками, щоб підтримувати її енергію протягом дня. […]

Як користуватися газовою горілкою: Станіслав Балдін з ДСНС розповів основні правила безпеки

Минулого року українцям довелося вчитися жити та адаптуватися до блекаутів. Такі речі, як газові горілки стали звичними та допомагали людям пережити відключення електроенергії. З настанням […]

Лікарня Святого Пантелеймона Першого територіального медоб’єднання Львова

Які медичні послуги можна безоплатно отримати у Львові

Кожен пацієнт може безоплатно пройти діагностичні та лабораторні обстеження у місті Лева. Таке право мають громадяни, які підписали декларацію з сімейним лікарем.  Про це повідомляє […]

14:28, 24.09.2023 Микола Ситник