Вписати своє ім’я в історію: у росії вербують найманців, щоб захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 17:20, 10 Березня 2023

778 256e6Російська приватна військова компанія “Вагнер” власником, якої став євген пригожин оголосила набір найманців серед всіх охочих росіян. Окупанти прямо заявляють — люди їм потрібні, щоб захопити Бахмут.

Оголошення про набір найманців до ПВК розповсюджують у пропагандистських каналах.

Зазначимо, що нещодавно група Вагнера відкрила кілька вербувальних центрів у спортивних клубах по всій росії, відкрила молодіжне відділення і відвідує школярів, читаючи їм лекції про структуру “Вагнера” і показуючи бойові кадри з України.

“Саме зараз ви можете влаштуватися на роботу, взяти участь в остаточному взятті Артемівська (Бахмута) та вписати своє ім’я в історію!”, — пишуть пропагандисти у своїх роликах.

Кадри з пропагандистського відео. Фото: скріншот

До ПВК “Вагнер” набирать чоловіків від 22 до 50 років, обіцяють навіть страхування життя та здоров’я, а також високі виплати та премії “за виконання завдань”. Нагадаємо, що саме вагнерівці російське командування на чолі з пригожиним кидає у фронтальні атаки, використовуючи менш досвідчених як гарматне м’ясо.

Кадри з пропагандистського відео. Фото: скріншот

Раніше, американський військовий чиновник заявляв, що приватна військова компанія “Вагнер”, яка відіграє центральну роль у російських зусиллях там, по суті, почала використовувати завербованих ув’язнених як гарматне м’ясо.

Засуджені росіяни прийняли на себе основний удар у відповідь, а більш досвідчені бійці угруповання зайняли позиції позаду них, щоб закріпитися на місці, сказав офіцер. 

За словами високопоставлених американських військових і чиновників, Вагнер завербував близько 50 000 солдатів для участі в бойових діях в Україні. Тисячі засуджених були вбиті, і ці втрати шокували американських чиновників, які кажуть, що стратегічна цінність Бахмута просто не відповідає тій ціні, яку заплатила за нього росія.

Попри втрати, які несуть російська війська, окупанти, зокрема й вагнерівці продовжують штурмувати Бахмут. Публічно про смерті найманців повідомляв й сам пригожин та навіть демонстрував фото вбитих під Бахмутом окупантів.

Кадри вбитих “вагнерівців”, які загинули під Бахмутом за один день, опубліковані пригожиним, де він виступив із претензією про нестачу боєприпасів.

Конфлікт між пригожиним та військовим керівництвом рф зростає.

“Ми спостерігаємо за радіоперехопленнями і за зверненнями Пригожина в ефірі. Що в нього є тертя і конфлікт з командуванням “операцією”… з Герасимовим. Сам Пригожин, а також його терористи ображали військове керівництво країни-агресора, в тому числі Герасимова.

Воно (ред. ПВК “Вагнер”) суттєво зазнало втрат і, можна сказати, більша частина його полягла на бахмутських полях. Зрозуміло, що ці процеси ведуть до того, що їхня безславна історія в середній перспективі закінчиться”, — заявив в етері телемарафону речник Східного угруповання ЗСУ полковник Сергій Череватий.

Раніше видання The New York Times повідомляло, що росія втратила у війні проти України близько 200 тисяч осіб. 

Намагаючись не допустити кульмінації наступу на Бахмут військове командування рф задіює до боїв новобранців. Бойовики групи “Вагнера” також можуть взяти тимчасову тактичну паузу, щоб дочекатися цих російських підкріплень і поповнити свої запаси, готуючись до дорогих операцій у центральній частині Бахмута. 

Це означає, що Вагнер і звичайна російська армія вкотре будуть використовувати росіян для досягнення цілі — взяття Бахмута і життя найманців для них зовсім не в пріоритеті.

Запис до “Вагнер”

Українська журналістка Яніна Соколова під прикриттям дізнається про запис до ПВК. Фото: скріншот

Українська журналістка Яніна Соколова вирішила дізнатися як проходить відбір до ПВК. Вона представилася дружиною чоловіка, який, начебто, хоче підзаробити у війні проти України.

Так званий рекрутер ПВК повідомив, що набирають до війська всіх охочих, також вказав оплату, але на запитання про виплати у разі смерті чоловіка — рекрутер не відповів. Крім того, представник ПВК запевнив, що якщо найманець отримає поранення, то його відправлять додому. На питання чи вбивали когось з вагнерівців кувалдою, чоловік відповідає, що не має такої інформації. 

“Як пощастить, вернеться або не вернеться”, — коментує рекрутер “Вагнер” рішення найманця вступити до ПВК.

Російські пабліки вже відкрито повідомляють, що керівництво країни намагаються зекономити навіть на виплатах після смерті для солдат рф, тож можливість “підзаробити” для російської родини падає навіть після смерті військового.

photo 2023 03 07 04 17 49 9a9a9

Роспабліки наводять статистику. Фото: телеграм

“Вік, після якого повна сума (12,4 млн руб.) обіцяних владою Росії гробових за смерть на війні проти України стає більшою за очікуваний майбутній заробіток чоловіка, у цінах 2022р. , зарплат чоловіків та жінок, пенсійного віку) у регіонах Росії.

У регіонах Східного Сибіру та Далекого Сходу вищі заробітки компенсуються нижчою цінністю свого життя (висока смертність від поведінкових чинників). Ймовірність отримати всю обіцяну суму невелика. Військова бюрократія зробить усе, щоб заощадити на російському солдаті навіть по смерті”, – пишуть у роспабліках.

Фото: росЗМІ

Читайте також: У Європарламенті ПВК «Вагнер» можуть визнати терористичною організацією: що це означає?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 15:45, 18 Березня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

19 березня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 19 березня, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Вибити маніпуляції за межі інфополя: ГО “Інтерньюз-Україна” запустила соціальну кампанію “ДезАут”

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:45, 18 Березня 2025
Тизер проєкту “ДезАут” / ілюстрація Інтерньюз-Україна

Дізнатись, як маніпулюють інформацією, та навчитися розпізнавати фейки, можна під час інтерактивного марафону від ГО “Інтерньюз- Україна”. Він триватиме до липня 2025-го в онлайн- та офлайн-форматах.

Детальніше про те, як реалізується соціальна кампанія “ДезАут”, дізнавайтесь в матеріалі.

“ДезАут” від “Інтерньюз-Україна”

Згідно з даними Київського міжнародного інституту соціології, 71% українців вважають російську пропаганду в соцмережах реальною загрозою. Це один із ключових інструментів гібридної війни РФ проти України. Щоб допомогти українцям стати стійкішими до дезінформації та розвинути критичне мислення, ГО “Інтерньюз-Україна” запустила соціальну кампанію “ДезАут”.

Україна найбільше у світі страждає від зовнішньої дезінформації та маніпуляцій. Це підтверджує дослідження Європейської служби зовнішніх справ: у 2023-му з понад 480 інфоатак 160 були направлені проти України. В цих умовах медіаграмотність — не просто корисна навичка, а питання нашого фізичного виживання. Саме тому ГО “Інтерньюз-Україна” запустила кампанію “ДезАут”, яка навчить українців не вестися на маніпуляції“, — зазначив Голова правління ГО “Інтерньюз-Україна” Костянтин Квурт.

В межах проєкту навесні 2025-го пройдуть тематичні виставки в чотирьох обласних центрах України. Кожна виставка матиме “спортивні станції” — інтерактивні зони, де учасники/-ці зможуть виконати вправи з фактчекінгу.

Окрім виставок, команда втілить широку онлайн-кампанію. В серії дописів у соцмережах, відеороликах, статтях і подкастах поділяться реальними прикладами маніпуляцій та пояснять, як розпізнати фейки. Наприклад, як відрізнити згенерований ШІ контент від справжнього, де шукати перевірені джерела та чому небезпечно залишатись у своїй “інформаційній бульбашці”. Всі матеріали кампанії з’являтимуться за хештегом #ДезАут на сторінках організації у Facebook та Instagram.

Креативна концепція проєкту не випадково побудована навколо спортивної тематики:

“Медіаграмотність, як і спорт, потребує дисципліни й постійних тренувань. Відповідне оформлення кампанії створює відчуття дружнього змагання, яке надихне учасників/-ць діяти разом і ставати чемпіон(к)ами з медіаграмотності”, — сказала креативна директорка ГО “Інтерньюз-Україна” Діана Іщенко.

Соціальна кампанія “ДезАут” є частиною масштабного проєкту “Зміцнення правдивості, прозорості та демократії для протидії дезінформації”, який ГО “Інтерньюз-Україна” втілює за підтримки уряду Канади. В його межах уже пройшли навчальні воркшопи для 100 регіональних журналістів та експертна конференція. А також запустилися клуби медіаграмотності в 12 містах України.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

19 березня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

Вибити маніпуляції за межі інфополя: ГО “Інтерньюз-Україна” запустила соціальну кампанію “ДезАут”

Дізнатись, як маніпулюють інформацією, та навчитися розпізнавати фейки, можна під час інтерактивного марафону від ГО “Інтерньюз- Україна”. Він триватиме до липня 2025-го в онлайн- та […]

11:45, 18.03.2025 Скопіч Дмитро

Мінігранти у Житомирській та Чернігівській областях: як жінкам отримати 80 тисяч на власну справу

Фонд “Жіночі можливості в Україні”, заручившись підтримкою організації “The Jewish Federations of North America”, проводить новий конкурс мінігрантів для жінок-підприємиць у Житомирській та Чернігівській областях. […]

14:20, 13.03.2025 Скопіч Дмитро

Як підписати петицію через Дію: детальний гід

Електронна петиція — це форма колективного звернення громадян та громадянок до влади, зокрема, президента, Верховної Ради чи Кабінету Міністрів. Підписати їх можна за допомогою Дії. […]

16:25, 12.03.2025 Скопіч Дмитро

До Святогірська тимчасово обмежили рух приміських поїздів: деталі

“Укрзалізниця” тимчасово обмежила рух приміських поїздів у Донецькій області. Це стосується сполучення “Ізюм-Форпостна” в напрямку Святогірська. Про це повідомила Донецька залізниця у Facebook. Обмеження руху […]

15:40, 10.03.2025 Скопіч Дмитро