З 2024 року роботодавці, які працевлаштували внутрішньо переміщених осіб отримуватимуть більшу суму компенсації. Раніше її виплачували виходячи із суми 6 700 гривень на місяць, а з 2024 такі компенсації прив’язали до розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня складатиме 7100 грн.
Таке рішення ухвалив Кабмін, повідомляє Міністерство Економіки.
Компенсація за працевлаштування ВПО
Уряд, на засідання 27 грудня, збільшив загальну тривалість надання компенсації витрат з двох до трьох місяців роботодавцю за працевлаштування переселенців та до 6 місяців — за працевлаштування ВПО з інвалідністю.
Відомо, що зміниться і сам розмір компенсацій. Раніше компенсація вираховувалася від суми 6700 грн на місяць, зараз компенсації прив’язали до розміру мінімальної зарплати, яка підвищиться на 400 гривень.
У Мінекономіки пояснюють, якщо роботодавець приймає на роботу ВПО, то наступного року він отримає право на компенсацію до 24 тисяч гривень за таку особу. Якщо це буде ВПО з інвалідністю, то такі виплати можуть складати до 48 тисяч гривень на кожного відповідного працівника.
Читайте також:
Бахмутський центр зайнятості допомагає знайти роботу
Електронний підпис (ЕЦП) — це електронні дані, які забезпечують цілісність документів та ідентифікують особу. Ця технологія дозволяє підписувати електронні документи, користуватися електронними послугами та навіть реєструватися на державних порталах. А отримати її можна в декілька кліків, використовуючи платформу Приват24.
Детальніше про те, як оформити електронний підпис в Приват24, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Електронний підпис 2025
Електронний підпис (ЕЦП) — це електронні дані, які забезпечують цілісність документів та ідентифікують особу. Електронний підпис може зберігатися у вигляді MobileID, підпису на ID-картці чи на “токені”, захищеному носії інформації.
Електрону варіацію підпису можна використовувати для:
підписання електронних документів;
отримання доступу до певних електронних ресурсів;
реєструватися та взаємодіяти з різними опціями на державних порталах.
Як згенерувати електронний підпис в Приват24
Клієнти ПриватБанку можуть отримати ЕЦП онлайн за допомогою особистого кабінету в застосунку Приват24.
Для того, щоб отримати підпис SmartID в мобільному застосунку, потрібно:
авторизуватися в Приват24. Для цього перейдіть на офіційний сайт ПриватБанку. У верхньому правому куті треба натиснути на кнопку Приват24 та ввести свої дані для входу, після чого варто підтвердити операцію за допомогою SMS-коду або телефонного дзвінка;
натиснути на розділ “Сервіси” та обрати “Бізнес”;
знайти та натиснути на пункт Електронний цифровий підпис для фізичних осіб”;
перевірити дані та ввести пароль для SmartID, після чого генерувати;
підтвердити операцію за допомогою дзвінка, пуш-повідомлення в Приват24 або СМС.
Вже готовий підпис можна завантажити для збереження на власний електронний девайс.
Варто зазначити, що для коректного створення та використання ЕЦП може знадобитися встановлення спеціального розширення для браузера або додаткового програмного забезпечення.
НМТ і ЗНО — це стандартизовані іспити, які мають пройти учні для вступу до закладів вищої освіти на території України. Вони мають на меті оцінити знання учнів і забезпечити справедливий вступ до вишів. Утім, існують деякі відмінності.
Редакція Бахмут IN.UA розповідає, які існують основні відмінності між НМТ і ЗНО.
НМТ і ЗНО: в чому різниця
НМТ і ЗНО — це схожі поняття, які виконують одну й ту ж функцію в українській освітній системі, а саме фінальне оцінювання знань учнів шкіл для подальшого забезпечення справедливого вступу до закладів вищої освіти (ЗВО).
Для того, щоб виявити різницю, потрібно розібрати самі поняття та характерні їх характерні риси.
Що таке ЗНО
Зовнішнє незалежне оцінювання або ЗНО — це спеціальний іспит, який проводиться для оцінки знань випускників шкіл з різних предметів. Він є обов’язковою частиною вступу до вищих навчальних закладів України. Фінальні результати відіграють ключову роль у конкурсі на вступ до вишів.
Оцінювання здійснюється за шкалою від 100 до 200 балів, де кожен предмет оцінюється окремо. Такий формат дає можливість більш точно визначити рівень знань з кожного предмету.
Ця традиційна форма оцінювання знань проводиться з трьох обов’язкових дисциплін та однією на вибір. У 2021 році — останньому році проведення ЗНО — були наступні дисципліни:
українська мова та література; математика;
історія України або іноземна мова (на вибір).
четверта — на вибір, залежно від спеціальності в університеті.
Кожен іспит тривав приблизно 2–3 години.
Що таке НМТ
Національний мультипредметний тест (НМТ) — це фінальний іспит для школярів, який проводиться за спрощеною системою. Формат був впроваджений у 2022 році, як наслідок початку війни в Україні. Його головна мета — це забезпечення безпеки школярів та зменшення часу проведення іспитів.
НМТ проводиться в рамках одного комплексного іспиту, який триває декілька годин на комп’ютері. Він об’єднує тестування з усіх обов’язкових предметів, на кожен з яких виділяють по годині
У 2022 абітурієнти складали 3 предмети — українську, математику та історію України. У 2023 — українську, математику та третій предмет на вибір. А у 2024 — українську, математику, історію України та четвертий предмет на вибір.
Відмінності між НМТ і ЗНО
Тож, стандартизовані іспити для українських школярів мають декілька відмінних рис, які спираються на той факт, що НМТ — це спрощений варіант ЗНО.
Національний мультипредметний тест, на відміну від Зовнішнього незалежного оцінювання, проходить в один день і триває декілька годин. Крім того, він передбачає компʼютерний формат та не має завдань з відкритою формою відповіді.
8 листопада редакція опублікувала матеріал про те, скільки коштів виділила міськрада на комунальні підприємства міста Бахмут. На КП “Бахмут-Вода”, Бахмутський комбінат комунальних підприємств, Опитненське сільське […]
На початку липня 2023 року комунальне підприємство “Бахмутське бюро технічної інвентаризації” після довготривалої перерви відновило роботу в столиці. Серед основних послуг, які надають фахівці, — довідки про […]
Другий рік навчання українських школярів під час воєнного стану розпочався. Школи Бахмута протягом цього періоду працюють тільки в онлайн форматі. Хоча всі учасники навчального процесу […]